Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:33:27

Ja uczyłam się w liceum włoskiego - bardzo lubię ten język. w szkole podstawowej i na studiach miałam też niemiecki- nie cierpię i nigdy się nie przekonam . Oczywiście najbardziej uniwersalny jest angielski więć to dobrze ,ze chcesz się go uczyć na poziomie rozszerzonym( ja zawsze uwielbiałam ten język do tego stopnia, ze zostałam anglistką)

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:35:49

ja uczylam sie francuskiego i wcale wymowa nie jest trudna:)

zweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 1/5

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:38:07

ROsyjski jest łatwy, niektóre zwroty podobne do polskich ;)

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:38:25

ja sie uczylam francuskiego przez trzy lata i zdawalam egzamin B1. Francuski jest trudny.

Ale uczylam sie tez podstaw hiszpanskiego i powiem ze wydaje mi sie latwiejszy.

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:39:27

Hiszpański, sama się uczę i nie narzekam. Na prawdę nie jest trudny do załapania :) Poza tym jeszcze trochę i język hiszpański będzie drugim z kolei używanym językiem na świecie :)

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:41:50

Cytat
freshly
Francuski jest przepięknym językiem (ahhh Garou..:D) ale bardzo trudnym (moja kuzynka się uczyła i mówiła, że gramatyka to masakra, zresztą sama wymowa też nie jest prosta - to już moje zdanie, bo prosiłam ją, żeby mnie nauczyła kilku takich podstawowych zwrotów.. tak dla szpanu hehehe:D). Natomiast hiszpańskiego uczyłam się ja i mogę powiedzieć, że to baaaardzo przyjemny i prosty język, bez jakichś skomplikowanych i zagmatwanych zasad.. po pół roku nauki byłam się w stanie bez problemu dogadać z grupą Hiszpanów. Jeśli chodzi o "użyteczność" to teoretycznie z tych 3 języków najwięcej ludzi używa hiszpańskiego, potem jest francuski, a na końcu włoski (tak mi google powiedziały:D)

Dzięki :)
Cytat
aneta4137
Ja uczyłam się w liceum włoskiego - bardzo lubię ten język. w szkole podstawowej i na studiach miałam też niemiecki- nie cierpię i nigdy się nie przekonam . Oczywiście najbardziej uniwersalny jest angielski więć to dobrze ,ze chcesz się go uczyć na poziomie rozszerzonym( ja zawsze uwielbiałam ten język do tego stopnia, ze zostałam anglistką)

Też nie cierpię niemieckiego, trzymam się od niego z daleka ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-19 12:44 przez belaa.

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:44:51

stawiam na hiszpański

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:47:08

ja nienawidzę niemieckiego.. zauwazyłam ze to juz taka reguła - ten kto uczy się i lubi języki romańskie, bardzo nie lubi niemieckiego ;D ja zastanawiam się nad studiowaniem filologii francuskiej, jako 2 kierunek. Może studiował, ktos? :D:D

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:53:27

Ktoś jeszcze ? ;]

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:57:42

Cytat
redlady
ja nienawidzę niemieckiego.. zauwazyłam ze to juz taka reguła - ten kto uczy się i lubi języki romańskie, bardzo nie lubi niemieckiego ;D ja zastanawiam się nad studiowaniem filologii francuskiej, jako 2 kierunek. Może studiował, ktos? :D:D

Ja jak się dowiedziałam, że w tej klasie, którą wybrałam w liceum drugim obowiązkowym językiem jest niemiecki, to się poryczałam:D.. chciałam zmieniać profil klasy, albo nawet szkołę, bo zawsze każdy mówił, że nienawidzi niemieckiego i sama się do niego uprzedziłam, chociaż nigdy wcześniej nie miałam z nim do czynienia.. Ale klasy, ani szkoły nie zmieniłam, trafiłam na rewelacyjną nauczycielkę i odziwo niemiecki stał się całkiem znośny.. Nie mówię, że jakoś szczególnie go polubiłam, ale lekcje nie były torturami:D przyznam, że teraz już niewiele pamiętam (tylko jakieś podstawowe zwroty) ale lekcje niemieckiego wspominam całkiem nieźle. Ale jednak hiszpański to jest to o czym zawsze marzyłam:) dobrze, że na studiach miałam możliwość uczenia się tego cudownego języka:)

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:59:50

Po 2 latach nauki francuskiego zrezygnowałam. Niewiele się nauczyłam przez ten czas, bo jest naprawdę trudny. Z wymową i słówkami sobie jeszcze w miarę radziłam, ale gramatyka do najprostszych nie należy (gorsza jest chyba tylko łacina :D).
Z włoskim dobrze jest się osłuchać. Uważam, że bardzo łatwo się go nauczyć przebywając z osobami, które mówią w tym języku.
Hiszpański jest zdecydowanie najprostszy, łatwy w wymowie, a do tego ładny i przydatny. Nauczyła się go moja koleżanka, która nie należy do osób łapiących szybko języki, a inna uczy się sama i nie ma z tym żadnych kłopotów :)
Powodzenia!

Języki Obce

19 kwi 2011 - 12:59:51

Wymowa francuska jest łatwiejsza niż angielska, wszystko jest logiczne w przeciwieństwie do angielskiego. Najtrudniejsza w tym języku jest gramatyka. Ale język to piękny i jeśli myślisz o językach w kategoriach pracy to francuski najbardziej się przydaje. Teraz jest moda na hiszpański, ale tak naprawdę prowadzimy mało interesów z Hiszpanią i rzadko kiedy szukają osób ze znajomością tego języka (no chyba że ktoś chce za granicą pracować).

Zgadzam się z tym, że kto lubi języki romańskie, ten nie lubi niemieckiego :P Niestety na dzisiejszym rynku pracy idealne połączenie to znajomość francuskiego i niemieckiego właśnie (przy angielskim jako absolutnym minimum!)

Języki Obce

19 kwi 2011 - 13:03:06

Znajomy rodziców- ekonomista, doradzał mi ostatnio naukę hiszpańskiego ;) jako najbardziej przydatnego. Tak więc stawiam na hiszpański ;p

zweryfikowana
Posty: 768
Ostrzeżenia: 1/5

Języki Obce

19 kwi 2011 - 13:03:44

Hiszpański jest łatwy ;)

Języki Obce

19 kwi 2011 - 13:03:44

każdy język może stać się prostym, zależy tylko od nauczyciela w jaki sposób naucza dany język :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Filmy, książki o niesłusznie skazanych- pomocy!