Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->
zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:25:45

Dziś Onet przypomniał mi o PLASTINARIUM: jest to środek preparacji zwłok metodą plastynacji, zajmujący się gromadzeniem i przygotowywaniem ich na wystawy Body Worlds. Mężczyzna który się tym zajmuje sam stoi właśnie w obliczu śmierci. Niedługo będzie kolejnym eksponatem na swoich wystawach.

Jak myśliciezły/size]
SZTUKA i próba oswajania ludzkości ze śmiercią?
czy może odebranie godności?
Poniżej kilka zdjęć z wystawyzły/b]





Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:27:28

;/

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:27:47

matko przerazajace...

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:27:51

odechciało mi się jeść.
nie wiem czy chciałabym być w jakiejś probówce eksponatem...

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:29:55

Wiem o tym, czytałam wiele, ale temat mnie nie przekonał . Chyba do tego nie dojrzałam i nie chcę dojrzeć.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:30:13

właśnie skończyłam czytać ten artykuł.

cała działalność tego pana jest lekko mówiąc kontrowersyjna.

z jednej strony pokazuje nam doskonałość ludzkiego ciała, pozwala nam poznać to czego nie widac gołym okiem.]

z drugiej obnaża tą biologiczną stronę człowieka, przełamuje tabu.

Nie każdy jest na to gotowy, nie każdy chce oswoić się ze śmiercią.

Akceptacja tego pomysłu myślę ze jest osobistą kwestią każdego człowieka.

Sama nie chciała bym się znaleść na takiej wystawie, lecz chętnie bym ją zobaczyła.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:33:07

sztuka... dzisiaj słowo sztuka jak dla mnie nic nie znaczy. Wystarczy, że ktoś stworzy coś kontrowersyjnego a jakiś krytyk nazwie to sztuką, i ludzie będą się tym zachwycać. Czasem chciałabym cofnąć się do czasów, w których doceniano sztukę, jako warsztat wymagający pracowitości i poczucia piękna. Z resztą w historii bywały przypadki bawienia się zwłokami, Niemcy robili mydło z Żydów... dzisiaj także nazwano by to sztuką? straszne.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:33:58

Ciekawe, takie widoki zwykly człowiek może zobaczyć zazwyczaj tylko na rysunkach na lekcji biologii, a tu można na żywo zobaczyć mięśnie, ściegna itd. Ale na zdjęciach jak manekiny wyglądają.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:34:20

geniusz, nie ma nic wspanialszego jak zobaczyc czlowieka "od srodka"

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:35:18

ja jestem trochę przerażona...dziwne to jest, ale fakt faktem dorobił się milionów na tym.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:36:57

może któraś z was była na tej wystawie?

nie wiem, czy zasługuje na miano geniusza, ale z pewnością można powiedzieć, że przełamuje ten temat śmierci.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:36:58

ci ludzie wyrażają zgodę na wykorzystanie zwłok jeszcze za życia

w sumie jestem za, ale robienie wariactw jak na 3 a już na pewno na 4 fotce to już lekka przeginka

możecie na mnie krzyczeć:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-08 18:38 przez 7medeis.

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:37:53

Cytat
patili
sztuka... dzisiaj słowo sztuka jak dla mnie nic nie znaczy. Wystarczy, że ktoś stworzy coś kontrowersyjnego a jakiś krytyk nazwie to sztuką, i ludzie będą się tym zachwycać. Czasem chciałabym cofnąć się do czasów, w których doceniano sztukę, jako warsztat wymagający pracowitości i poczucia piękna. Z resztą w historii bywały przypadki bawienia się zwłokami, Niemcy robili mydło z Żydów... dzisiaj także nazwano by to sztuką? straszne.
chyba troche przechodzisz ze skrajności w skrajnosć bo zapewne "eksponaty" wyraziły zgodę na to co się z nimi po śmierci stało-to nie to samo co masowe mordowanie wbrew woli ;/

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:39:08

ostatnie zdjęcie jest przerażające :(

Doktor Śmierć

08 mar 2011 - 18:40:57

Byłam, widziałam. Dla mnie zajebista sprawa. Chętnie sama oddałabym sie w jego ręce, wole to niż gnić w piachu, a tak ciągle wśród żywych bym przebywala:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Seriale wbijające w fotel ;)