Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:34:55

Cytat
Malinova_Fantazja
super wątek!

ja od siebie dorzucę jeszcze Alfonsa Muchę
ooo te jego prace sa cuuudowne

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:36:33

Cytat
Emilkova
Przypomniało mi się, że jako dzieciak kiedyś kolekcjonowałam takie gazetki, właśnie o malarstwie - nie pamiętam tytułu :)
W każdym numerze był artykuł o jakimś malarzu...

Mówisz może o "Przygodzie ze sztuką"??
Też to kolekcjonowałam:D
W każdym numerze były różne pomysły na rysunki, farbami, ołówkiem itp., jakieś zagadki i właśnie było o różnych malarzach:)

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:39:38

Cytat
Emilka819
Cytat
Emilkova
Przypomniało mi się, że jako dzieciak kiedyś kolekcjonowałam takie gazetki, właśnie o malarstwie - nie pamiętam tytułu :)
W każdym numerze był artykuł o jakimś malarzu...

Mówisz może o "Przygodzie ze sztuką"??
Też to kolekcjonowałam:D
W każdym numerze były różne pomysły na rysunki, farbami, ołówkiem itp., jakieś zagadki i właśnie było o różnych malarzach:)

OOOO TAK TAK TAK, dokładnie o to mi chodziło! :)))) wspaniała gazetka serce i z tyłu zawsze były te trójwymiarowe obrazki, których nigdy nie potrafiłam zobaczyć :P

Czyżbyś też była Emilką? ;> pozdrawiam! :)

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:40:54

Salvador Dali - Masturbacja (śmieszy mnie ten obraz i jest niezwykle ciekawy)
Aubrey Beardsley - jego erotyczne rysunki (uwielbiam secesję)

A z nie malarzy dodałabym rzeźbiarza Mitoraja, Antonio Gaudiego i jego przecudne, przepełnione i tętniące życiem, i niemal żyjące budynki a w zasadzie to dla mnie dzieła sztuki oraz H. Lalique za jego cudną biżuterię.

Mam jeszcze takie pytanie. Czym kierujecie się przy wyborze... ulubionego dzieła? Bo podoba Wam się obrazek czy czasem się zastanawiacie nad znaczeniem? Takie wybieranie, bo np. kwiatek ładny jest trochę bez sensu.

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:42:30

Cytat
Emilka819
Cytat
Emilkova
Przypomniało mi się, że jako dzieciak kiedyś kolekcjonowałam takie gazetki, właśnie o malarstwie - nie pamiętam tytułu :)
W każdym numerze był artykuł o jakimś malarzu...

Mówisz może o "Przygodzie ze sztuką"??
Też to kolekcjonowałam:D
W każdym numerze były różne pomysły na rysunki, farbami, ołówkiem itp., jakieś zagadki i właśnie było o różnych malarzach:)

Mam prawie wszystkie numery do dziś:) Myślę, żeby sprzedać na allegro czy gdzieś. Nie ma teraz takich fajnych, rozwijających rzeczy dla dzieci:(

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:48:52

Cytat
anemone_sollel
Mam jeszcze takie pytanie. Czym kierujecie się przy wyborze... ulubionego dzieła? Bo podoba Wam się obrazek czy czasem się zastanawiacie nad znaczeniem? Takie wybieranie, bo np. kwiatek ładny jest trochę bez sensu.

Jeżeli o mnie chodzi, to hm... jak by tak przeanalizować obrazy, które wkleiłam na początku wątku, to myślę tak:
Szukam w obrazach ciepła, przytulności i takiego "jazzu", nie wiem, jak to ująć... :) np. dla mnie "Taras kawiarni w nocy" Van Gogha ma w sobie "jazz" (dziwna jestem, wiem :P). A jeżeli chodzi o jakieś głębsze znaczenie... to szczerze mówiąc nigdy za bardzo się nad tym zastanawiam... najczęściej patrzę na obrazy pod kątem "czy mi się podobają kolory i klimat"... może to dlatego, że z obrazami, które wymagają trochę wysiłku i zrozumienia, jakoś nie potrafię się "zżyć", zidentyfikować?... wychodzę na prostą babę, ale piszę szczerze :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-06 21:52 przez Emilkova.

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:53:26

Cytat
witty
Cytat
Emilka819
Cytat
Emilkova
Przypomniało mi się, że jako dzieciak kiedyś kolekcjonowałam takie gazetki, właśnie o malarstwie - nie pamiętam tytułu :)
W każdym numerze był artykuł o jakimś malarzu...

Mówisz może o "Przygodzie ze sztuką"??
Też to kolekcjonowałam:D
W każdym numerze były różne pomysły na rysunki, farbami, ołówkiem itp., jakieś zagadki i właśnie było o różnych malarzach:)

Mam prawie wszystkie numery do dziś:) Myślę, żeby sprzedać na allegro czy gdzieś. Nie ma teraz takich fajnych, rozwijających rzeczy dla dzieci:(

Też to kolekcjonowałam :)

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 21:58:55

Ja osobiście przepadam za Klimtem :)



Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 22:05:46

Picasso, cała jego twórczość

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 22:35:11

Teodor Axentowicz :))) tu Wiosna i Kobieta z niebieskim dzbanem



Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 22:37:44

Alfons Mucha! Mój ulubiony!

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 22:59:02

Ja również uwielbiam Muchę, zresztą secesja w sztuce to mój ulubiony nurt. Ale skoro już był, to wrzucę co innego - polskich artystów, z których uwielbiam wręcz Jacka Malczewskiego i Zdzisława Beksińskiego:):)
Jest też wielu innych, mało znanych artystów i grafików których lubię - niestety nie mam pamięci do nazwisk, a trudno później te obrazy odnaleźć w Internecie:(



Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 23:03:55

Cytat
BadMedicine
Uwielbiam Szał Uniesień! Generalnie obrazy z rozwścieczonymi końmi to moje klimaty :]...

moje również ;)

leia
cudowny ten obraz "Natchnienie malarza" !!!

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 23:06:31

Co fakt, to fakt:)
Mam nadzieję, że więcej osób się odezwie - chętnie popatrzę sobie na ulubione dzieła sztuki Szafowiczek:)

niezweryfikowana
Posty: 462
Ostrzeżenia: 2/5

Ulubieni malarze i ich obrazy

06 wrz 2010 - 23:21:05

Cytat
klamerka2
ja dałabym wszystko za jakąś ładną reprodukcję "Nightmare" pędzla Henry Fuseli :) od podstawówki, kiedy poraz pierwszy zobaczyłam ten obraz w podręczniku do plastyki, to mi się podoba:)


SUPER :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ateistka?