Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Książki oparte na faktach

04 paź 2011 - 15:03:15

Cytat
anna_schmitt
Na pewno spiszę sobie wszystkie podane tu tytuły i będę próbowała zdobyć :)
Jeszcze przypomniała mi się książka, która jest w sieci w wersji audiobooka: "I boję się snów" Wandy Półtawskiej. Opowiada o życiu obozowym z perspektywy osoby tam przebywającej.
czytalam..wstrzasajaca.

Książki oparte na faktach

04 paź 2011 - 15:03:35

a ja troche z innej bajki,ale swietna ksiazka - warłam szałamow-opowiadania kołymskie.

Książki oparte na faktach

04 paź 2011 - 15:04:08

Mnie np. bardzo podobala sie ksiazka Niepokorna córka, autorstwa Xuan Phoung, Daniele Mazingarbe

niezweryfikowana
Posty: 545
Ostrzeżenia: 1/5

Książki oparte na faktach

04 paź 2011 - 15:06:08

Cytat
everlastingly
przeczytaj "musiałam odjeść" napisana przez żonę Osamy bin ladena,wstrząsająca, opisuje życie z mężem, który dobrze ją traktował, ale żyli w taki warunkach, że szok. współautorem jest też 4.syn Osamy - Omar...naprawdę wciąga!


popieram koleżanke co to napisała ale nie tylko napisał ją Omar Bin Laden, ale i jego żona która była jego kuzynką Nadżwa oraz kolejny autor Jean Sasson w dodatku kupiłam tą książke w Biedronce za 10.99 ale było warto strasznie wciąga ! POLECAM BARDZO

Książki oparte na faktach

04 paź 2011 - 15:12:21

Ja polecam wszystko Henry'ego Charlesa Bukowskiego- większość jego książek ma w sobie bardzo dużo z jego życia. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale myślę, że znać go po prostu wypada.

Książki oparte na faktach

04 paź 2011 - 15:15:03

Cytat
ja_smerfetka
Cytat
everlastingly
przeczytaj "musiałam odjeść" napisana przez żonę Osamy bin ladena,wstrząsająca, opisuje życie z mężem, który dobrze ją traktował, ale żyli w taki warunkach, że szok. współautorem jest też 4.syn Osamy - Omar...naprawdę wciąga!


popieram koleżanke co to napisała ale nie tylko napisał ją Omar Bin Laden, ale i jego żona która była jego kuzynką Nadżwa oraz kolejny autor Jean Sasson w dodatku kupiłam tą książke w Biedronce za 10.99 ale było warto strasznie wciąga ! POLECAM BARDZO

tak tak, ale wkład tej ostatniej jest mały, bo ona tylko przytacza fakty ogólne, a tych dwoje opowiada o życiu z Osamą na codzień. ale trzymając się faktów jest 3 autorów. też kupiłam w Biedronce:)

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 2/5

Książki oparte na faktach

14 paź 2011 - 11:37:38

Sprawdźcie sobie Byli, są...czy będą? , wzruszające i często bardzo smutne historie Polaków zesłanych na Syberię i inne ziemie ZSRR. Ich przeżycia i wspomnienia - warto przeczytać.

Książki oparte na faktach

14 paź 2011 - 11:40:25

Książki historyczne polecam.

Książki oparte na faktach

14 paź 2011 - 11:40:53

"3096 days"

3096 dni ..to autobiografia Nataschy Kampusch zayehbista :]

Książki oparte na faktach

14 paź 2011 - 11:45:38

"Jeśli doczekam jutra"

Książki oparte na faktach

14 paź 2011 - 11:46:16

Pianista -wspomnienia z II wojny światowej, piękna, płakałam już na wstępie
Biały oleander - biografia dziewczyny, której matka została skazana na dożywcie za zabicie kochanka, wałęsą się po domach dziecka, rodzinach zastępczych, burdelach itd, warta przeczytania.
Milion małych kawałków - o powrocie do świata żywych z nałogu narkotykowego, druga część "Mój przyjaciel Leonard" również polecam.
:)

Książki oparte na faktach

14 paź 2011 - 12:00:21

Cytat
marti545
,,dobranoc, slonko''
pisarka opisala tam siebie,byla molestowana seksualnie przez ojczyma


wciagajaca ksiazka


Wiesz co mam tą książkę na półce ale jakoś nigdy nie pomyślałam że to na faktach autentycznych, muszę odkurzyć zapomniane regały :)

Książki oparte na faktach

15 sie 2012 - 12:06:56

Polecam `Czasem wołam w niebo' Tamary Zwierzyńskiej - Matzke i Svena Matzke. Tamara Zwierzyńska, dziennikarka (prowadziła kiedyś Ekspres Reporterów, oraz pracowała dla TVN) dowiaduje się że jest chora na raka. Wspierana przez męża Svena , oraz przyjaciół przez rok zmaga się z chorobą. Swoje doświadczenia utrwala w pamietniku, a później zaczyna pisać ksiażkę, której nie zdązy skonczyć. Umiera 2 grudnia 2000 roku. Notatki, dziennik, oraz listy do przyjaciół i rodziny zebrał jej mąż Sven i postanowił wydać w formie książki.

Ksiązka jest bardzo wzruszajaca, koncówkę czytałam parę dni ponieważ nie byłam w stanie przeczytać za jednym razem- łzy po prostu zalewały mi kartki. Cierpienie tej kobiety, oraz niesamowita miłość jej męża poruszyły mnie dogłębnie i zmusiły do refleksji.

Książki oparte na faktach

15 sie 2012 - 12:17:19

M. Mularczyk-brudny dotyk. Jest naprawde swietna!

Książki oparte na faktach

15 sie 2012 - 12:24:53

Cytat
gosiaa1987
Kato tata- nie pamiętnik
POLECAM ! naprawdę mam tą książkę , jest swietna

ponadto bardzo podobały mi się :
jabłko apolejki
świat do góry nogami
angel -dziecko ulicy
Dziewczyna z sąsiedztwa-Jack Ketchum ( 2 książka która , tak mną wstrząsnęła )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-15 12:27 przez dominix5.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SZAFA.pl- Wywiad !