Ostrzeżenia dla użytkowniczki Pmalepszak:


Upomniana przez Za co? Wpis
moderator (11-05-2017 07:53) Spam.
Jak zarabiać na blogu? Pewnie wiele z Was coś słyszało o zarabianiu na blogach. Nie chodzi mi tylko o zarabianie pieniędzy, ale również o otrzymywanie różnych rzeczy. Zazwyczaj jest to dzięki współpracom. W tym poradniku postaram się Wam wszystko wyjaśnić. Współprace. Rodzaje. - Różne firmy chętnie współpracują z blogerkami. Forma współpracy zależy od firmy. - Jeżeli jest to sklep kosmetyczny, to wysyłają wybranym dziewczynom produkty do testów, jednak zadaniem testerek jest napisanie recenzji o tym produkcie. Oczywiście chodzi o napisanie szczerej recenzji, jednak słyszałam o przypadkach, że firmy wysyłają kosmetyki pod warunkiem napisania pozytywnej opinii. Na szczęście sama z takim się nie spotkałam. - Natomiast jeżeli dziewczyna prowadzi blog modowy, gdzie dodaje swoje stylizacje, to sklepy internetowe sprzedające ubrania i biżuterię wysyłają im swój towar, a one muszą użyć to w swoich zestawach i oczywiście podpisać skąd jest dana rzecz. - Są również firmy, których współpraca polega na tym, że musisz dodać na bloga baner z odnośnikiem, a jeżeli ktoś złoży zamówienie poprzez wejście do sieciówki z Twojego bloga – otrzymasz prowizję. Najczęściej to jest kilka % z sumy zamówienia. - Niektóre firmy organizują konkursy razem z blogerkami. Jak nawiązać współpracę? Jeżeli jesteś blogerką, to obowiązkowo podaj swoje dane do kontaktu, najlepiej e-mail. Niektóre firmy szukają współpracowniczek i piszą do wybranych blogerek, sama osobiście otrzymałam kilka propozycji współpracy. Jednak blogerek jest dużo i to niemożliwe, aby każda otrzymała propozycję do współpracy, możesz sama napisać do firmy! Przepatrz inne blogi i zobacz z kim współpracują dziewczyny, a potem tylko się skontaktuj z daną firmą i cierpliwie czekaj na odpowiedź. Ważne. Nie radzę zakładać bloga tylko dla tego, aby otrzymywać darmowe rzeczy. Nie ma w tym sensu. Będziesz pisać nie od serca, a od przymusu, bo przecież otrzymasz coś! A pisanie bez wkładania do tego duszy i chęci będzie skomplikowane. Posty będą nudne i będzie trudno zyskać stałych czytelników. Sama założyłam bloga nie wiedząc jeszcze o współpracach, pisałam dla siebie. Myślę, że blogerki piszące dla siebie mają większe szanse na zarobienie poprzez blogowanie. Krócej mówiąc na współpracy zyskują obie strony, firma – reklamę, ty – rzeczy do testów itp. Myślę, że jest to bardzo fajna rzecz, jeżeli odnosić się do tego poważnie.

Zamknij to okno