Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 11:26:36

Chciałabym poznać wasze zdanie dot. mojego "problemu" :) Przepraszam, będzie długo.

Jestem ze swoim chłopakiem 9 lat, a mimo tego nigdy nie poznałam jego dziadka. Babcię zdążyłam poznać już dawno temu.

Dziadkowie mojego ukochanego mieszkają po drugiej stronie Polski więc nie jest to wyprawa na godzinkę czy dwie. Wszystko zaczęło się już kilka lat temu, kiedy po raz pierwszy postanowiliśmy ich odwiedzić.
Dziadkowie wielokrotnie Nas zapraszali, pomyśleliśmy czemu nie skoro mamy wolny weekend. Zadzwoniliśmy do dziadków, że moglibyśmy przyjechać, na co otrzymaliśmy odpowiedź od babci, że nie teraz, bo jest zimno i ona nie grzeje. Następnym razem mówiła, że jest lato i za ciepło u niej na odwiedziny. Kolejnym razem, że nie ma sezonu na warzywa i nic dobrego nie ugotuje i inne bzdurne wymówki. Pomyślałam sobie ok, może źle się czuje i nie chce się przyznawać, że coś jej dolega, choć wymówki takie trwały ze 2 lata, przestaliśmy proponować - jak będą chcieli to sami zaproszą.
Jakiś czas później siostra mojego chłopaka wraz ze swoim nowym partnerem (2tyg. związek) odwiedzili dziadków, pojechali pociągiem, zostali kilka dni na miejscu. Zaproponowałam im, że możemy po nich przyjechać samochodem i przy okazji zostaniemy na herbatę u dziadków (i w końcu poznam tego mitycznego dziadka, którego na oczy nie widziałam!). Jak już dojechaliśmy pod blok, babcia postanowiła, że nie wpuści Nas na górę, bo jest nieposprzątane i ona nie jest przygotowana na odwiedziny (na nasze nie była ale z wnuczką i jej chłopakiem nie było problemu). No nie powiem, nie było to miłe tym bardziej, że siedząc na dole pod blokiem na mrozie czekaliśmy godzinę jak zjedzą obiad. Jechaliśmy kilka godzin i pocałowaliśmy klamkę. Osobiście poczułam się mega urażona i nie ukrywam, że jestem do dziś.
Za każdym razem jak jego babcia (dziadek nie wyjeżdża poza miejsce swojego zamieszkania ze względów zdrowotnych) przyjeżdża do moich przyszłych teściów to serdecznie zaprasza do siebie.
Ostatnio pomyślałam sobie "ok, nie będę taka zawisła" i zaproponuję, że wpadniemy skoro tak bardzo jej nagle zależy. Dostaliśmy odpowiedź, że nie możemy uprzedzać tylko tydzień wcześniej i ona się musi przygotować więc z odwiedzin nici! Najlepiej zadzwonić kilka miesięcy wcześniej... (co w naszym wypadku jest niewykonalne, bo mamy nadgodziny, wyjazdy służbowe itd.)
Wczoraj dostaliśmy telefon od dziadka, że on to mnie nigdy już nie pozna i jest zły, że tak go ignorujemy...
Tylko to ja jestem ta zła i niedobra....

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 12:03:44

A wytłumaczyłaś mu, że proponowaliście, ale wieczne wykręty ze jej strony, że byliście pod blokiem, ale babcia nie chciała was wpuścić? Nie wiem o co chodzi tej kobiecie, ale on powinien wiedzieć ja wygląda sytuacja!

Anonim

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 12:07:16

Wszystkim mówiliśmy :( Ale według nich to my jesteśmy zawzięci i powinniśmy mieć więcej wyrozumiałości, bo przecież babcia chce być przygotowana jak najlepiej na naszą wizytę i musi się dobrze przygotować.

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 12:19:47

to otwarcie prozmawic z babcia i powiedzec jej ze chcecie zobaczyc sie z dziadkiem bo niewiadomo ile czasu u zostało itp. nie rozumiem akcji siostra twojego chłopaka może ich odwiedzac a wy nie cos tu nie gra.A twój chłopak to pierdoła ze nie potrafi sprawy załatwwic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-21 12:23 przez agata74.

Anonim

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 12:28:59

On mówi, że to jego babcia i że powinniśmy jej dać jeszcze szansę :P Wychodzi na to, że ja jestem uparta i do starszych ludzi trzeba mieć więcej cierpliwości.

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 12:49:52

ale to sie kompletnie nie trzyma kupy jak to wnuczka moze przyjechac a wnuk juz nie bo sa wymówki.ja bym podpytała siostre twojego chłopaka jak jej sie udało odwiedzic dziadkow i byc u nich kilka dni może ona cos podpowie. Owszem ludzie starsi zachowuja sie jak małe dzieci ale bez przesady jak przyjechaliscie to mogła was wpuscic no chyba ze głupio jej było ze nie ma obiadu wiecej ale to sie mówi przepraszam nie mam wiecej to chociaz na herbate wpadnijcie.

Anonim

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 12:59:29

A nie omieszkałam zapytać, powiedziała nam, że wpadniecie innym razem, bo skoro babcia tak powiedziała to miała swoje powody ale naprawdę bardzo jej zależy żeby się z Wami zobaczyć i nie obrażajcie się na nią.
Ja już się zdążyłam wkurzyć i już nie chcę tam próbować jechać przez to jak zostałam potraktowana. Czy nie mam racji?

Tu już nawet nie chodzi o to czy ona teraz chce żeby do niej wpaść czy nie i czy znowu będą wymówki - ja nie jestem robotem i nie będę marnować swojego czasu na widzimisie babci. Przecież jak tam pojadę i nawet jeśli zostanę wpuszczona to się na pewno nie będziemy komfortowo czuć. Po prostu zastanawiam się jak inni by postąpili na moim miejscu czy rzeczywiście by machnęli ręką i znowu próbowali czy dali sobie spokój?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-21 13:02 przez Anonim.

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 14:03:00

Pojechałabym wtedy gdy ona przyjedzie do teściów. Chcesz poznać dziadka i pojechać do dziadka, ją olej.Nic nie mów i w drogę.Powiesz, że byłaś w okolicy i skorzystałaś z okazji. Poza tym nie będziesz się z nią widziała cheers

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 15:06:08

dokładnie task bym zrobiła jak @alicja70 pisze. Poza tym zadzwoniłabym do dziadka i z nim umówiła się na wizytę. Niech on to załatwia z babcią. DO niego też bym zadzwoniła to potwierdzić. Jesli po takiej sytuacji by was nie wpuściła to Twój facet powinien temat załatwić wraz ze swoimi rodzicami, nie Ty. Poza tym wcale się nie dziwię że nie masz już ochoty.

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 16:40:39

faktycznie coś tu jest nie tak.
Proponuje zadzwonić do dziadka i się z nim umówić no chyba wolno?
jak ona sobie nie życzy waszych odwiedzin to spotkajcie się z nim na mieście nie bedzie wtedy problemu .
Albo porozmawiajcie najpierw z rodzicami oni na pewno będą wiedzieć co tak naprawdę jest z ta babcią

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 17:45:12

Oj nie myśl o tym bo oszalejesz,ze starszymi ludzmi ciężko jest dojść końca.Z tego co piszesz wynika że coś jest z nimi nie tak,chcieliby a nie chcą.Rozumiem wykręt raz,dwa ale nie tyle razy.Innych zapraszają i goszczą a Wy na zimnie w samochodzie siedzicie gdy w tym czasie inni obiadek ciepły jedzą....Dziwni-ale starsi ludzie tacy są,mam z nimi kontakt w pracy więc wiem o czym piszę.
Kochana ja od babci mojego męża na powitanie usłyszałam że mi go nie odda!!!!I od tamtej pory zawsze coś do mnie ma,albo jestem za chuda,albo jestem za gruba...Końca nie ma.Najlepiej to trzymać się z dala:-)

Babcia manipulatorka

21 cze 2017 - 18:22:33

Nie dołuj si tak tym, coś wiem na ten temat, tyle że ja mam problem z mamą mojego męża. Wszyscy są super tylko ja, mąż i moje dzieci są be.

Babcia manipulatorka

22 cze 2017 - 15:10:52

najlepsza okazja to ślub. to ten Twój po 9 latach mógłby się już ogarnąc:D

Babcia manipulatorka

22 cze 2017 - 16:30:46

Cytat
marta_iwa
najlepsza okazja to ślub. to ten Twój po 9 latach mógłby się już ogarnąc:D
nie kazdemu do szczescia jest potrzebny slub i papierek ;).Tym bardziej że slub nie jest gwarancją szczesliwego , dlugiego i udanego związku :D

Babcia manipulatorka

22 cze 2017 - 16:46:15

Cytat
agata74
Cytat
marta_iwa
najlepsza okazja to ślub. to ten Twój po 9 latach mógłby się już ogarnąc:D
nie kazdemu do szczescia jest potrzebny slub i papierek ;).Tym bardziej że slub nie jest gwarancją szczesliwego , dlugiego i udanego związku :D
masz rację .
ale prawnie formalnie do wszystkiego ślub jest potrzebny,
wyobraż sobie mieszacie razem przez tyle lat w jednym z mieszkań , nagle trach wypadek załoba?i nie masz już żadnych formalnych praw

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gorsze dni czy coś więcej?