Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Sklep internetowy

32 minut temu

Biznes

36 minut temu

tabernakula sklep

55 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 09:36:49

Witajcie dziewczyny...
Mam problem o którym wstyd mi pisać,ale muszę coś z tym zrobić.
Czasami łapie dołki,bo nie czuję się jak kobieta tylko jak zwierze..:(
Od paru lat wyrastały mi pojedyńcze czarne grube włoski na piersiach(wkoło brodawek) w okolicy pępka,usuwałąm je za pomocą pęsety,ale od pół roku rosną następne w innych miejscach co wyrywam.
Nigdy nie narzekałam na zdrowie,nie zażywam żadnych tabletek z witaminami itp,chociaż powinnam bo od kiedy urodziłam(4lata temu)włosy wypadają mi garściami,nawet jakis czas był że rzęski i na brwiach włoski mi się przerzedziły...ale boję się cos stosować,żeby w tych miejscach nie zaczeły wyrastać...
Pytanie co z tym zrobić?
Napewno bym musiała zrobić badania,ale jakie do jakiego specjalisty się udać?
Laserowo da się usunąć?
Proszę zostawcie złośliwe komentarze...bo do śmiechu z tym mi nie jest..:(

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 12:02:28

Witaj :)
Przede wszystkim powiem tak: jeśli masz jakiś kłopot zdrowotny lub jeśli masz ku temu powody, żeby tak sądzić, to najlepiej nie szukać pomocy na żadnym forum (pt."co z tym zrobić?";), tym bardziej na 'szafie', tylko udać się do lekarza (w pierwszej kolejności do rodzinnego, on potem skieruje ewentualnie do specjalisty). A najlepiej poczytać co nieco w necie (a nuż ktoś miał podobny problem, tagi "ciąża/wypadanie włosów/anemia/badania" itp.). No i zrobić badania podstawowe w labie. Ja takie robię średnio raz na dwa lata we własnym zakresie. Do tego lekarz i skierowanie nie są potrzebne. Co prawda badania takie są odpłatne, no ale cóż (ja i tak robię prócz morfologii, OB i cholesterolu, poziom ferrytyny i wit.B12 we krwi-ze wzgl.na dietę wege od kilkunastu lat, hormony tarczycy-od zawsze mam powiększoną i to u mnie standard, choć wyniki mam ok, ale trzymam rękę na pulsie). Jeśli umiesz odczytać wyniki, to połapiesz się, czego masz niedobory (lub zobaczyć w necie, jak odczytywać takie wyniki), wtedy suplementy diety można zastosować, obserwować się, a ja nic to nie da przez miesiąc-dwa, to do lekarza. A to, że znajdziesz podobny problem u kogoś z wypadaniem włosów, nie znaczy, że z tego samego powodu u Ciebie włosy wypadają :) Jedynie uczulam na szukanie w necie placebo ;) Na pewno musisz się poobserwować i znaleźć więcej symptomów. Nie wiem, jak się odżywiasz, może Twój problem z wypadaniem włosów to wynik anemii. No, ale nie chcę nic sugerować. Na pewno mogę polecić zainwestowanie w sokowirówkę i robienie soków warzywno-owocowych we własnym zakresie lub takie jednodniowe ze sklepu. No i generalnie jeść dużo owoców (i warzyw). To naturalne źródła witamin i mogą cuda zdziałać. Ale na pewno nie od razu i trzeba być zdyscyplinowaną i systematycznie (codziennie) pić np.takie soki.

Pojedyncze włoski w różnych miejscach na ciele to jest normalna sprawa. Niektórzy je mają, inni (prawie) nie, niektórzy więcej, inni mniej (natomiast kompletny brak takich włosów to chyba jakieś sci-fi ;)). Też mam wokół brodawek i usuwam pęsetą, czasem wylezie jakiś na brzuchu to też go wyautuję, tak samo jak reguluję brwi. W sumie nigdy nie pomyślałam, żeby z tym na laser iść, bo to się po prostu nie opłaca z pojedynczymi włoskami. A takich zabiegów trzeba wykonać minimum 6, żeby coś wskórać. Poczytaj więcej w necie o witaminach, o skutkach ich niedoboru, zobacz czy masz podobne, na pewno zrób te badania, o których napisałam. Może też inne, jeśli stwierdzisz, że warto np.poziom innych witamin; takich badań jest całe mnóstwo, trudno się połapać. Jeśli nie potrafisz sobie z tym sama poradzić, to najlepiej udać się do lekarza, powiedzieć, co Ci jest i poprosić o skierowanie na dodatkowe badania. Lekarz na ogół Cię na nie nie skieruje, jedynie na te podstawowe, więc trzeba się o to dopomnieć. Ja od wielu już lat obserwuję swój organizm, "wczytuję się" w swoje potrzeby żywieniowe, to na pewno wymaga zaangażowania i czasu. Nie każdemu się chce. "Nie od razu Kraków zbudowano" ;)

No, nie wiem...Chyba niewiele pomogłam. Pewnie liczyłaś na gotową poradę "krok po kroku". Myślę, że przede wszystkim powinnaś pokochać samą siebie i zaakceptować siebie ze swoimi zaletami, ale i wadami. Nie łapać doła z powodu każdego pojedynczego włoska, tylko go po prostu wyrwać, tak jak robisz inne codzienne czynności typu mycie zębów ;) Jeśli duże "wady" za mocno przeszkadzają, zawsze można coś poprawić (laser, jakieś zabiegi). Ze zdrowiem, jeśli nie masz czasu i wewnętrznego samozaparcia, żeby się w siebie wsłuchać, nie potrafisz itp., to w pierwszej kolejności stoi lekarz rodzinny. Na pewno nie ma co się poddawać i użalać nad sobą. Trzeba działać, trzymać głowę podniesioną i się uśmiechnąć ;)

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 20:54:49

zgłoś sie do lekarza pierwszego kontaktu - niech zrobi ci badania koniecznie super

Co ze mną jest nie tak... ;( Help ;(

31 mar 2017 - 21:04:25

Moze zbadaj sobie testosteron - badanie kosztuje chyba ok 25zł. A tak wogole to wizyta u Endokrynologa- wypadanie wlosów moze byc spowodowane choroba tarczycy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Okropna cera help