Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

sklep detailingowy

15 minut temu

kosmetyki samochodowe

59 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:18:27

Mam problem z moją siostrą, mianowicie podkrada mi ciuchy. Codziennie wyjeżdzam do pracy o 7, a siostra chodzi na uczelnie o różnych porach i nigdy nie ma mnie w domu jak ona wychodzi. Od zawsze podkradała mi ciuchy i robi to do dzisiaj. Mówi, że nie są mi potrzebne wszystkie ciuchy na raz i nic się nie stanie jak sobie czasem jakieś pożyczy i że ja też mogę sobie od niej je pożyczać. Zabiera mi wszystko od butów, przez spodnie i bluzki, aż po skarpety. Po wszystkim ubrania odkłada na półkę jak gdyby nigdy nic, a gdy są brudne wrzuca je do kosza. Często "zapomina" wrzucić swoich ciuchów do kosza i gdy okazuje się, że ma wszystkie brudne bierze moje (tak jest np. ze skarpetami) . Na rodziców nie mam co liczyć bo oboje jesteśmy dorosłe, ponad to rodzice podtrzymują jej argumenty bo zawsze była tą lepszą (i jest nadal). Nie mogę zamykać pokoju bo mieszkamy w jednym. Mimo, że ten proceder występuje od bardzo dawna strasznie mnie on irytuje. Długo myślałam nad rozwiązaniem, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Co mogę z tym zrobić?

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:30:55

Fajny wątek i dla mnie zabawny-tzn. w wesoły sposób to opisałaś.
Wiem,że czasem sytuacja wcale nie jest zabawna.
Wiesz,ja bym chyba coś wykombinowała,żeby dać siostrze nauczkę.
Biorąc pod uwagę skarpetki,to...schowałabym gdzieś takie normalne dobre skarpetki,a wrzuciła w miejsce,gdzie je zwykle trzymasz jakieś...z powycinanymi piętami czy palcami przykładowo.
Poświęciłabym ze 3 pary,ale miałaby nauczkę,
a ja miałabym dobry humor.
Albo wrzuciłabym Jej między ubrania coś,czego się boi-wielkiego,włochatego,gumowego pająka.
Spróbuj powymyślać jakie numery.
Zostawiaj znaki,podrzucaj może jakieś poplamione rzeczy
(zakupione specjalnie w tym celu).
Sytuację trochę utrudnia wspólny pokój,
ale można coś pokombinować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-10 23:34 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:33:24

Cytat

... Na rodziców nie mam co liczyć bo oboje jesteśmy dorosłe ...
Achahahahah ... :D Dylematy dorosłości :D
Jedyna rada jaka przychodzi mi na ten proceder to nie prać i mieć brudne ;)

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:38:08

No...albo zamontować zamek w szafie i zamykać na klucz.

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:40:21

Szafa na klucz i problem z głowy :) zainwestuj w szafę a nie bedziesz musiała inwestować w ciuchy i nie bedziesz sie denerwować zaistniała sytuacja :)

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:44:43

Trudny problem ale może rzeczywiście jedynym wyjściem jest zakupienie szafy na kłódkę?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Siostra podkrada mi ubrania!

10 paź 2016 - 23:53:54

Zaskocz ją ... rozmową ! Na nic klucze, szafy i pająki ... inne fortele treściwa rozmowa. Rada z doświadczenia ;)

Siostra podkrada mi ubrania!

11 paź 2016 - 00:31:51

@malmie
Wiesz co,ale autorka napisała,że ta Jej siostra,to taki "trudniejszy przypadek"... chyba.( a ha ha ha!) zły ściana
(Nie chciałabym urazić autorki wątku.)

"Mówi, że nie są mi potrzebne wszystkie ciuchy na raz
i nic się nie stanie jak sobie czasem jakieś pożyczy
i że ja też mogę sobie od niej je pożyczać.":D:D:D:D:D

@Anonim
I co wymyśliłaś?



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-11 15:20 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Siostra podkrada mi ubrania!

11 paź 2016 - 16:34:57

Cytat
czarownicaao
Wiesz co,ale autorka napisała,że ta Jej siostra,to taki "trudniejszy przypadek"... chyba.( a ha ha ha!) zły ściana
(Nie chciałabym urazić autorki wątku.)

A wiesz jakim ja jestem trudnym przypadkiem ;)

Siostra podkrada mi ubrania!

11 paź 2016 - 22:04:55

Skad ja to znam :D
tez tak robilam mojej Siostrze :)

Siostra podkrada mi ubrania!

11 paź 2016 - 22:57:23

Łapka na myszy ;)wsadzi łapska do skarpet to biżuteria jej się trafi, jako upominek od sistrynuci

Siostra podkrada mi ubrania!

11 paź 2016 - 23:16:09

ostatecznie to Twoja siostra.. przeciez Ci ich nie zje :-) ponosi i odda, co z tego? to nie jest obca osoba... moze po prostu z nia porozmawiaj jesli Ci to nie pasuje i tyle.. jakos rozwiaz ten problem, albo sie przyzwyczaj skoro mowisz, ze to sie dzieje 'od zawsze' :)

Siostra podkrada mi ubrania!

11 paź 2016 - 23:35:56

Z jednej strony fajnie,że możecie sobie pożyczać nawzajem ciuszki,a z drugiej(z tego co piszesz-trochę nie fajnie(bielizna))trochę nie fajnie...
Zamykana szafa,myślę,że rozwiązałaby ten problem. Jeśli nie-podoba mi się pomysł z powycinanymi np.na skarpetkach "dziurami"...brawo

Siostra podkrada mi ubrania!

12 paź 2016 - 00:23:10

Mieszkacie w jednym pokoju ale jakieś normy prywatności powinny być zachowane. Niech najpierw zapyta czy może. Poza tym wkurzyłabym się jakby było brudne to co akurat chce ubrać.

Siostra podkrada mi ubrania!

12 paź 2016 - 08:28:48

Cytat
detox
Mieszkacie w jednym pokoju ale jakieś normy prywatności powinny być zachowane. Niech najpierw zapyta czy może. Poza tym wkurzyłabym się jakby było brudne to co akurat chce ubrać.

Jasne,że tak.Powinna uzgodnić,czy może pożyczyć daną rzecz.Ja rozumiem,że dziewczyny wymieniają się rzeczami,czy sobie pożyczają,ale pewne zasady powinny być zachowane i poszanowanie cudzej własności również.Czy do koleżanki w drugim,obcym domu też chodzi i bez pytania wkłada Jej rzeczy,żeby sobie ponosić i zwrócić?

Cytat
asius
Z jednej strony fajnie,że możecie sobie pożyczać nawzajem ciuszki,a z drugiej(z tego co piszesz-trochę nie fajnie(bielizna))trochę nie fajnie...
Zamykana szafa,myślę,że rozwiązałaby ten problem. Jeśli nie-podoba mi się pomysł z powycinanymi np.na skarpetkach "dziurami"...brawo

Wydają mi się takie "mało drastyczne",a może dadzą do myślenia?!
Chodziło mi o pomysły bardziej zabawne,które może odniosą jakiś skutek

@malmie
"A wiesz jakim ja jestem trudnym przypadkiem ;)"

No...ja sobie pozwoliłam tylko zażartować z tym "trudnym przypadkiem" i ten epitet dotyczył siostry autorki.
Ja nie miałam na mysli Ciebie @malmie.
Wiem,że rozmowa,to dobry pomysł,ale do Niej chyba nie bardzo "docierają" jakieś argumenty.
Zdaję sobie sprawę,że do takich "przypadków" też można jakoś dotrzeć-wystarczy znaleźć "złoty środek",a najlepszy byłby moim zdaniem taki pomysł,który zapamiętałaby na zawsze.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-12 08:40 przez czarownicaao.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stresująca praca, zwolnić się?