Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Jadłospis kobiety w ciąży

04 maj 2016 - 20:27:33

Hej szafowiczki :)
Jak zapewne wiedzą Ci, którzy zaglądali do wątku o wynik testu ciążowego - potwierdziło sie - jestem w ciąży :) wg om 6 tc 0d wg usg 4 tc 6 d.

Wiem, że mam pić min 1,5 l wody dziennie, odstawić kawę i alkohol, nie jeść surowego mięsa. Zjadać 5 małych posiłków dziennie.


Co powinna zjadać przyszła mama? Jak wyglądają wasze jadłospisy ?

Jadłospis kobiety w ciąży

04 maj 2016 - 20:39:58

Zwyczajnie, alkoholu nie pije, papierosow nie pale, kawe jedna dziennie. Nie mam jadlospisu, jem na co mam ochote.

I tez nie zawsze uda mi sie zjesc 5 posilkow bo pracuje. Zachowaj zdrowy rozsadek i nie fisiuj przede wszystkim. Zreszta jak zaczna sie mdlosci to raczej nici z twojej diety bedzie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-04 20:41 przez wiktorka88.

Anonim

Jadłospis kobiety w ciąży

04 maj 2016 - 21:01:34

Cytat
wiktorka88
Zwyczajnie, alkoholu nie pije, papierosow nie pale, kawe jedna dziennie. Nie mam jadlospisu, jem na co mam ochote.

I tez nie zawsze uda mi sie zjesc 5 posilkow bo pracuje. Zachowaj zdrowy rozsadek i nie fisiuj przede wszystkim. Zreszta jak zaczna sie mdlosci to raczej nici z twojej diety bedzie ;)

Dzieki :) to moja pierwsza ciąża moze dlatego jestem taka przewrażliwiona i ciągle rodzą mi sie nowe pytania :)

Narazie na szczęście nie ma mdłości, tylko straszna senność i wieczne zmęczenie.

Jadłospis kobiety w ciąży

04 maj 2016 - 22:13:08

Ja jadłam dopiero około 4 mies. Jak mdłości delikatnie przeszły. Uwielbialam buraczki i szpinak.
Albo kapustę kiszona prosto z słoika przed tv zamiast chipsów. Ahhh aż mi się na wspominki zebrało.

Najważniejsze jedz to co czujesz ze ci potrzebne. Owoce, sałatki, rybka zawsze dobrze wpływa na organizm :*

Jadłospis kobiety w ciąży

04 maj 2016 - 22:16:07

Ja nie mialam jakiejs specjalnej diety, ale obowiazkowo codziennie jadlam owoce i warzywa. Mdlosci mialam na samym poczatku ale ok 2 tygodnie, gorzej bylo pod koniec bo caly 3 trymestr mialam zgage ;)
Ja pilam kawe 1 dziennie, w sumie bardziej mleko z kawa niz kawe z mlekiem ;)
Z piciem wody popieram, ja pilam duzo a i tak sie okazalo pod koniec ciazy ze mialam ilosc wod plodowych na granicy i tez musialam zwiekszyc przyjmowanie plynow.
Ja podeszlam do tego troche tak ze dawalam upust zachciankom ciazowym i jadlam to na co mialam ochote, oczywiscie z rozsadkiem, zrezygnowalam za to z pikantnych potraw, nie jadlam mdlych, ale tez juz nie tak ostrych jak przed ciaza.
Gratulacje :)

Jadłospis kobiety w ciąży

04 maj 2016 - 22:34:18

kawę w ciąży piłam - jedną, dwie dziennie z mlekiem. jadlam duzo orzechow, owocow, warzyw i rybek w puszce (sardynki, anchois, makreli) z racji tego, ze wyczytalam, ze maja sporo wapnia i oczywiscie kwasow omega3. Wszystko to jednak od drugiego trymestru, bo w pierwszym ciagle chcialo mi sie fast foodow :P

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 00:26:46

Jedz dużo warzyw i owoców. Jeżeli masz taka możliwość to pij świeżo wyciskanie soki z marchewki czy buraka. Rób sobie koktajle np z garścią salaty,szpinakiem i bananem. Jedz pestki dyni, słonecznika, orzechy, ryby. Po prostu zdrowo się odzywiaj :)

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 07:40:00

Ja wczesnie kochalam szpinak, jarmuz teraz nie moge na to patrzec. Na poczatku tez chcialam super zdrowo jesc robilam salatki z buraka szpinaku jarmuzu, fuuu nie moglam tego jesc ! Mi mdlosci przyszly kolo 8 tyg i pamietaj glod wzmaga wlasnie mdłości

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 07:48:16

Odżywiaj się zdrowo, chyba nie muszę pisać co to znaczy ;) Nie ma żadnych specjalnych diet ciążowych.

Cytat
wiktorka88
Dzieki :) to moja pierwsza ciąża moze dlatego jestem taka przewrażliwiona i ciągle rodzą mi sie nowe pytania :)
No tak, bo my tu wszystkie mamy za sobą po trzy ciąże :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-05 07:48 przez majka51.

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 10:21:57

Cytat
nudynapudy
kawę w ciąży piłam - jedną, dwie dziennie z mlekiem. jadlam duzo orzechow, owocow, warzyw i rybek w puszce (sardynki, anchois, makreli) z racji tego, ze wyczytalam, ze maja sporo wapnia i oczywiscie kwasow omega3. Wszystko to jednak od drugiego trymestru, bo w pierwszym ciagle chcialo mi sie fast foodow :P

mi lekarz mówił, że orzeszków absolutnie nie wolno bo zwiekszają ryzyko alergii u dziecka. Ryby faktycznie są bardzo zdrowe ale raczej nie te z puszki.

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 10:56:36

przede wszystkim trzeba słuchać swojego organizmu i zachować zdrowy rozsądek. Poza tym nie wolno jeść surowego mięsa, serów pleśniowych i orzechów. Alkohol to chyba sprawa oczywista.

Zapraszam do grudniowych mamusiek ;)
http://forum.szafa.pl/79/8101770/grudniowki-2016.html#msg-8108662

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 11:43:34

Omacek, a moj lekarz kazał wlasnie jesc orzeszki :) a co do ryb to uwazam, ze nic zlego jesli sa z puszki. Zachowajmy zdrowy rozsadek

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 12:45:36

wszystko jak przed ciążą. Niczego sobie nie odmawiałam tylko pilnowałam ilości by jeść dla dwojga a nie za dwojga

orzechów nie wolno? Bo? Bo dziecko niby będzie alergikiem? - skąd Wy czerpiecie wiedzę

serów pleśniowych nie wolno? W Polsce wszystkie sery są z mleka pasteryzowanego i listeria monocytogenes nie powinna przetrwać. Jeśli tak by było to takie sery są takim samym zagrożeniem dla ciężarnej jak i całej reszty społeczeństwa. Błagam, nie piszcie bzdur!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-05 12:53 przez JutkaMamaJulka.

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 14:46:06

Jeśli chodzi o dietę w ciąży osobiście kierowałam się radami z książki "Dieta przyszłej matki" - Murkoff Heidi, ale dopiero po ustąpieniu nudności;) Oby Cię nudności nie złapały;)
Z rzeczy których nie wolno: surowe i niedosmażone mięso. Warto pamiętać, że niektóre rzeczy są tylko wędzone (=surowe), odpadają również ryby wyłącznie marynowane. Do tego odpadają surowe jajka (bywają np. w kremach do ciast).
Z rzeczy które należy jeść: warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze, produkty pełnoziarniste, produkty zawierające wapń, żelazo, białko.
Polecam lekturę tej książki, jest w niej wszystko fajnie opisane.

Jadłospis kobiety w ciąży

05 maj 2016 - 15:26:27

w 1 ciąży jadłam mało bo mdłości ( do 4-5 msc ) - głównie nabiał, owoce i warzywa bo to wchodziło
w 2 i 3 ciąży leciało co lubiłam :) ( w 2 było o tyle ciekawiej, że miałam smaki na wszystko co pikantne i mięsne :D )

Jedz co ci podpowiada organizm tyle, że w normalnych ilościach i tyle

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Predyspozycje, przeznaczenie, osobowość - żyj świadomie