Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Zwrot prowizji allegro

16 sty 2016 - 21:21:17

Hej, mam nadzieję że ktoraś z dziewczyn mi pomoże w tym temacie. chodzi o to że zamówiłam na allegro pewna rzecz z opcją kup teraz, nie zapłaciłam za nią i po 2 dniach została mi dostarczona ( nie była to opcja za pobraniem)odesłałam ja do sprzedawcy pisząc że nie zastała opłacona ta rzecz i ją zwracam, i teraz sprzedawca występuje o zwrot prowizji. Czy ma prawo?? Powiem też że sprzedawca nie poinformował mnie wczesniej że wysyła paczkę przed dostaniem pieniędzy na konto.

Zwrot prowizji allegro

16 sty 2016 - 21:26:08

jeśli kupiłaś a nie zapłaciłaś to sprzedający może ubiegać się o zwrot prowizji (i ją otrzyma), ponieważ pobrali tej osobie prowizję od sprzedaży.

Anonim

Zwrot prowizji allegro

16 sty 2016 - 21:28:12

A jaka jest kwota prowizji? koszt z dostawą miał wynosić koło 13zł??

Zwrot prowizji allegro

16 sty 2016 - 21:28:50

Skoro nie doszło do finalizacji transakcji tzn. zwróciłaś rzecz, sprzedawca nie zwraca Ci pieniędzy, bo przecież nie zapłaciłaś, to normalne, że występuje o zwrot prowizji żeby allegro zwróciło mu pobraną przez nich prowizję :)

Przy takiej kwocie ta prowizja to jakieś grosze (dosłownie) :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-16 21:29 przez mandi222.

Anonim

Zwrot prowizji allegro

16 sty 2016 - 21:30:00

No nie wiedziałam o tym to był mój drugi zakup na allegro, nigdy tam nie kupowałam :(

Aha jak grosze to mogę sie już nie martwić :) rozumiem że mam czekać dalej na informacje z allegro jak mam ją zaplacic??
Dzięki za pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-16 21:31 przez Anonim.

Zwrot prowizji allegro

16 sty 2016 - 23:14:13

Witam:)

Według mnie, skoro odesłałaś tę rzecz to jej nie chcesz. Dlatego sprzedawca zwrócił się o zwrot prowizji. Tak jakby transakcja została anulowana.

Pozdrawiam:)

Zwrot prowizji allegro

17 sty 2016 - 10:14:48

Witaj to nie Ty płacisz tylko sprzedawca.Ponieważ to jest prowizja od sprzedaży którą pobiera allegro,taki podatek od wzbogacenia.Jeżeli towar nie został sprzedany więc allegro musi oddać prowizję.Ciebie to nie dotyczy.
Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 42
Ostrzeżenia: 2/5

Zwrot prowizji allegro

17 sty 2016 - 12:50:19

prowizję otrzyma sprzedawca od allegro,ale kupująca pewnie musi zwrócić sprzedawcy 13 zł za koszt przesyłki.

Zwrot prowizji allegro

17 sty 2016 - 14:06:29

nie rozumiem.. wysłali Ci rzecz za którą nie zapłaciłaś, a nie była to wysyłka za pobraniem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-17 14:06 przez -gabriellla-.

Zwrot prowizji allegro

17 sty 2016 - 14:08:56

Oczywiście ze ma prawo, a ty nie powinnaś tego blokować tylko kliknąć od razu ze sie zgadzasz .

Zwrot prowizji allegro

17 sty 2016 - 14:18:12

oczywiście, że ma prawo wystąpić o zwrot prowizji od allegro, ponieważ transakcja nie doszła do skutku. Niczego od kupującej sprzedawca nie prawa żądać - powinien raczej podziękować za uczciwość i odesłanie nieopłaconego produktu, który pewnie wysłał przez pomyłkę.

Zwrot prowizji allegro

17 sty 2016 - 15:12:11

dziwne ,,, jak można nacisnąć kup , przecież to zrobiłaś.
Przysłał ci towar który zamówiłaś z opcją kup, można zapłacić gotówka przy odbiorze.
Trzeba było do niego napisać i oboje powinniście to uzgodnić , on wysłał ci towar i ma prawo ządać prowizji to ty nie byłaś fer w stosunku ze sprzedającym.

Zwrot prowizji allegro

21 sty 2016 - 12:53:58

A ja nie rozumiem problemu. Dziwi mnie jedynie fakt, że wysłał Tobie rzecz bez otrzymania pieniędzy. Zresztą po co klikałaś na kup teraz skoro ten rzeczy nie chciałaś??

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubrania do teledysku - ktoś ma pomysł?