Obecnie rozmawiamy o:

dieta wskazówki

gorący temat

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Cyfrowe menu

wczoraj o 19:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 2/5

urlop macierzyński

28 kwi 2013 - 15:38:33

Witam
.
Mianowicie, jestem obecnie na urlopie wychowawczym, ktory konczy mi sie 31.05.2014 r i jednoczesnie jestem w drugiej ciazy - 6 miesiac, temin porodu mam na 8.08.2013 r. Wiem ze w obecnej sytuacji nie bedzie mi przyslugiwał urlop macierzynski tylko jedynie zasilek macierzynski w liczbie 18 tygodnie. Moje pytanie dotyczy nowego urlopu rodzicielskiego, ktory ma wejsc w zycie 1 wrzesnia tego roku.
1. Czy w obecnej sytuacji (jesli nie skroce urlopu wychowawczego) bedzie on mi przysługiwał? jak ta zmiana wprowadzona w przepisach bedzie wyglada w moim przypadku??
2. Wiem ze moge skrocic urlop wychowawczy, i jednoczesnie 1 dnia pracy zlozyc l4 i wtedy bede miala wszystkie uprawnienia, ale wolalabym tego nie robic, prosze mi powiedziec czy moglabym skrocic urlop wychowawczy np. do 31.08.2013 r, czyli jakis miesiac po porodzie, tak zebym juz nie musiala skladac tego l4 i co takie postepowanie bedzie mi dawalo?? czy wtedy bede miala prawo do urlopu macierzynskiego, dodatkowego urlopu macierz i tego nowego urlopu rodzicielskiego czy nie??? Bardzo prosze o pomoc gdyz nigdzie nie znalazłam poruszonego tego tematu.

podrawiam

urlop macierzyński

28 kwi 2013 - 16:46:35

Witam, byłam w podobnej sytuacji , ale po urodzeniu dziecka urlop wychowawczy automatycznie się skończył wedle prawa i musiałam przejść na macierzyński , z tego co pamiętam był on krótszy . Najlepiej przejść się do ZUS-u i spytać co i jak bo trudno nadążyć z tymi przepisami.
pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Becikowe- jakie potrzebne są dokumenty?