Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 14:51:07

znacie jakieś, które same stosowałyście? mam pastę, słyszałam o cytrynie i sodzie. stosowałyście, były efekty? :)

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 14:57:16

cytryna z solą

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 15:03:01

prosze do pieczenia :)

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 15:31:39

proszku do pieczenia nie polecam,ja wypróbowałam ,dobrze że na kilku zębach i były bielsze ale starłam szkliwo,a wzięłam odrobinę

domowe sposoby na bielsze zęby?

17 kwi 2012 - 14:24:38

czy wyscie powariowaly??..nie ma takich domowych metod by sprawily ze zeby beda biale....
jesli eksperymentujecie liczcie sie z tym ze szkodzicie szkliwu..ktory moze byc nieodwracalny w skutkach...

domowe sposoby na bielsze zęby?

17 kwi 2012 - 20:33:10

Wcierając sok z cytryny czy cokolwiek o niskim (kwaśnym) pH uszkadzacie nieodwracalnie szkliwo. Dlatego też nie powinno się myć zębów bezpośrednio po wypiciu/zjedzeniu kwaśnych napojów/potraw np. sok pomarańczowy. Trzeba odczekać pół godziny.
Kto Wam naopowiadał takich głupot?
Skuteczne sposoby na bielsze zęby: wizyta u dentysty. Co pół roku powinno się zrobić skaling/piaskowanie, czyli usunięcie kamienia nazębnego. Efekt: BIELSZE ZĘBY I ZAPOBIEGANIE ROZWOJOWI PRÓCHNICY. BEZBOLESNE I NIEDROGIE, a jakże SKUTECZNE. Cena ok. 50zł, o ile dobrze pamiętam jest raz na jakiś czas REFUNDOWANE PRZEZ NFZ!
Oczywiście zęby można też wybielić: w gabinecie (podczas 1 wizyty) lub w domu (stomatolog robi nakładki na zęby specjalnie dopasowane do zgryzu, daje żel do wybielania i instruuje Was). Niestety - kosztuje.
Nie eksperymentujcie, od tego zależy Wasze zdrowie.

Pozdrawiam - studentka stomatologii

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na bielsze zęby?

22 lip 2013 - 08:52:29

słyszałam o sodzie, ale efekty domowego wybielania zębów, zawsze będą słabsze niż przy użyciu jakiś preparatów, albo wizyty u dentysty. Jak się boisz tych specjalistów, to kup sobie dobry środek wybielający zęby i zaaplikuj go sobie w domu. Słyszałam kiedyś coś o truskawkach, żeby zrobić z krem i szczoteczką szorować zęby, ale jakoś nie przekonuje mnie ten owoc do wybielania zębów..

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

domowe sposoby na bielsze zęby?

17 sty 2014 - 07:56:03

Żadna domowa metoda nie przynosi trwałych efektów - jakichkolwiek. Próbowałam nie raz - doradzam przede wszystkim rozsądne podejście, wprowadzanie odpowiednich środków - u mnie np. najwieksze zmiany dała ajona, oczywiście poza wyeliminowaniem używek. Zabiegi to lipa, która ma wyciągnąć nam kasę z kieszeni...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

a jakie imię dla chłopca? :-)