Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

36 minut temu

elektryka sklep

42 minut temu

wakacje last minute

57 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 14:51:07

znacie jakieś, które same stosowałyście? mam pastę, słyszałam o cytrynie i sodzie. stosowałyście, były efekty? :)

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 14:57:16

cytryna z solą

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 15:03:01

prosze do pieczenia :)

domowe sposoby na bielsze zęby?

14 kwi 2012 - 15:31:39

proszku do pieczenia nie polecam,ja wypróbowałam ,dobrze że na kilku zębach i były bielsze ale starłam szkliwo,a wzięłam odrobinę

domowe sposoby na bielsze zęby?

17 kwi 2012 - 14:24:38

czy wyscie powariowaly??..nie ma takich domowych metod by sprawily ze zeby beda biale....
jesli eksperymentujecie liczcie sie z tym ze szkodzicie szkliwu..ktory moze byc nieodwracalny w skutkach...

domowe sposoby na bielsze zęby?

17 kwi 2012 - 20:33:10

Wcierając sok z cytryny czy cokolwiek o niskim (kwaśnym) pH uszkadzacie nieodwracalnie szkliwo. Dlatego też nie powinno się myć zębów bezpośrednio po wypiciu/zjedzeniu kwaśnych napojów/potraw np. sok pomarańczowy. Trzeba odczekać pół godziny.
Kto Wam naopowiadał takich głupot?
Skuteczne sposoby na bielsze zęby: wizyta u dentysty. Co pół roku powinno się zrobić skaling/piaskowanie, czyli usunięcie kamienia nazębnego. Efekt: BIELSZE ZĘBY I ZAPOBIEGANIE ROZWOJOWI PRÓCHNICY. BEZBOLESNE I NIEDROGIE, a jakże SKUTECZNE. Cena ok. 50zł, o ile dobrze pamiętam jest raz na jakiś czas REFUNDOWANE PRZEZ NFZ!
Oczywiście zęby można też wybielić: w gabinecie (podczas 1 wizyty) lub w domu (stomatolog robi nakładki na zęby specjalnie dopasowane do zgryzu, daje żel do wybielania i instruuje Was). Niestety - kosztuje.
Nie eksperymentujcie, od tego zależy Wasze zdrowie.

Pozdrawiam - studentka stomatologii

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na bielsze zęby?

22 lip 2013 - 08:52:29

słyszałam o sodzie, ale efekty domowego wybielania zębów, zawsze będą słabsze niż przy użyciu jakiś preparatów, albo wizyty u dentysty. Jak się boisz tych specjalistów, to kup sobie dobry środek wybielający zęby i zaaplikuj go sobie w domu. Słyszałam kiedyś coś o truskawkach, żeby zrobić z krem i szczoteczką szorować zęby, ale jakoś nie przekonuje mnie ten owoc do wybielania zębów..

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

domowe sposoby na bielsze zęby?

17 sty 2014 - 07:56:03

Żadna domowa metoda nie przynosi trwałych efektów - jakichkolwiek. Próbowałam nie raz - doradzam przede wszystkim rozsądne podejście, wprowadzanie odpowiednich środków - u mnie np. najwieksze zmiany dała ajona, oczywiście poza wyeliminowaniem używek. Zabiegi to lipa, która ma wyciągnąć nam kasę z kieszeni...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

a jakie imię dla chłopca? :-)