Obecnie rozmawiamy o:

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:22:19

Witam:)

Watek zalozony pewnie z zlym miejscu takze prosze o przeniesienie...

Mam ogromna prosbe..jak przekonac faceta do dziecka? mam 25 lat, jestesmy po slubie rok czasu, mamy juz wlasne mieszkanie i tak naprawde to MI do szczescia barkuje tylko tego malego czlowieczka....ale wedlug meza na dziecko nas nie stac jeszcze...wytlumaczcie mi dziewczyny kiedy nas bedzie stac? czy przewidzimy, ze za np za rok nasza sytuacja materialna sie napewno poprawi i bedzie nas wtedy stac? a jaka pewnosc ze gorzej nie bedzie? czy moze on po prostu boi sie odpowiedzialnosci... hmmm.sama juz nie wiem :( jak to u was bylo?

wypowiedzcie sie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-07 20:54 przez moderator.

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:30:48

Ja nigdy bym nie namawiała męza na dziecko , fakt nie przewidzisz sytuacji finansowej ale wiedzac ile rzeczy potrzebnych jest na "start" to tu sie trzeba zastanowic . Byc może mąż nie jest jeszcze "gotowy", być moze faktycznie sytuacja finansowa nie jest taka dobra jak sie moze wydawac.
Wyznaje zasade - im bardziej sie naciska tym bardziej oddala sie od celu. Pogadaj z nim co jest nie tak - tutaj forum Ci nie pomoze bo nikt z nas nie wie co siedzi w glowie Twojej drugiej połowki.

Moj mąż wiedział czego chce, dzis jestem mama chlopczyka i w 5 tygodniu ciąży - dzieciaczki jak najbardziej planowane, na drugie zdecydowalismy sie gdy synek przestal pic mleko, sikac w pieluszki itp czyli kiedy odeszly te najgorsze wydatki .Nie usmiechaloby mi sie miec dwojki dzieci ktore musza pic drogie mleko na przyklad. Chce dac kazdemu maluszkowi to co najlepsze - teraz wiemy ze damy rade :)

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:40:26

chyba wyszlam na c/histeryczke;(
no nic, dzieki za odp. pzdr.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:42:16

Biednych facetów "zmusza" się do ojcostwa a później płacz zostawił mnie w ciąży albo z małym dzieckiem. Facet musi dojrzeć do bycia ojcem. NIC NA SIŁĘ

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:42:20

Gochna nie, no niekoniecznie ale warto sie zastanowic na tym . Sadze tylko ze nie ma nic na sile - moze faktycznie z kasa nie jest tak fajnie - nie da sie ukryć - dziecko to bardzo drogi "interes" i warto sie na nie przygotowac .

Chrupek święta racja .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-13 15:43 przez Goplanda.

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:50:00

Cytat
[moderator
]
Biednych facetów "zmusza" się do ojcostwa a później płacz zostawił mnie w ciąży albo z małym dzieckiem. Facet musi dojrzeć do bycia ojcem. NIC NA SIŁĘ

moim zdaniem...przesadzasz! to nie regula...
a kiedy twoim zdaniem ten wlasciwy czas nadejdzie? znam facetow,ktorzy bardzo bali sie ojcostwa i tez wiecznymi wymowkami byly pieniadze, brak czasu itd. itp. a jak sie dziecko "trafilo"nie zaplanowane wczesniej i urodzilo to swiata poza nim nie widzieli...po prostu czasem ciezko sie im samym zdecydowac..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-13 15:52 przez moderator.

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:53:22

Ja przekonywałam swojego męża do dziecka 5 lat.Też twierdził,że nas nie stać na dziecko i zdecyduje się dopiero na nie jak będzie miał stałą pracę,większe mieszkanie i samochód,w razie jakby dziecko zachorowało w nocy.Bał się odpowiedzialności strasznie,że sobie nie poradzi jako ojciec,a ja bardzo chciałam dziecko.Żebym mu nie truła kupił mi królika;) Aż w końcu chyba się przekonał (po 5 latch trucia:)) i sam zdecydował sie na dziecko.

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:55:35

Moim zdaniem nik Ci niestety nie pomoże. Mąż powinien sam do tego dojrzeć.
To jest sprawa wyłącznie miedzy Nim a Tobą.
Daj mu troche czasu.

Ja własnie trafiłam na takiego nieodpowiedzialnego "tatusia", wychowuje Synka sama.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:55:46

Nie napisałam że każdy facet który niespodziewanie zostaje ojcem ucieka z "podkulonym ogonem".
Jestem zdania że nie powinno się zmuszać do dziecka, powinno się w związku ustalić czy i kiedy będzie się miało dzieci. Co innego jak się planuje ale w nieokreślonym bliżej czasie na zasadzie jak się "trafi" to ok jak nie to też dobrze, a co innego umyślne zachodzenie w ciążę gdzie Pan ewidentnie tego dziecka nie chce.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:56:05

Też uważam że nic na siłe , powinnaś szczerze porozmawiać z mężem dlaczego tak naprawde nie chce dziecka, bo nie sądze żeby chodziło o sama kasę , jedno wiem napewno że im dłużej odkłada sie decyzje o dziecku tym trudniej sie później zdecydować , nie mówie tego z własnego doświadczenia bo my z mężem wiedzieliśmy odrazu po ślubie że jak najszybciej chcemy zostać rodzicami ale znam kilka małżeństw które odkładały tą decyzje na potem i tak im lata uciekają i jak się z nimi rozmawia to sami przyznają że im jest tak dobrze bez dziecka ale czasami chcieliby się zdecydować ale zawsze jest jakieś ale żeby odłożyć tą decyzje na potem

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 15:58:35

Cytat
CHRUPEK
Biednych facetów "zmusza" się do ojcostwa a później płacz zostawił mnie w ciąży albo z małym dzieckiem. Facet musi dojrzeć do bycia ojcem. NIC NA SIŁĘ
Fakt,facet musi dojrzeć do bycia ojcem,tylko,że np,jak u nas było,mój mąż do tej pory by się chyba nie zdecydował bo z góry zakładał,że sobie nie poradzi,więc ingerencja żony w decyzję męża o dziecku jest jak najbardziej uzasadniona według mnie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 16:01:25

Trzeba to mądrze rozegrać bez przymusu i celowego zachodzenia. Akurat w moim przypadku to nie ja pierwsza zaczęłam rozmowy o dziecku :)

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 16:02:23

wiesz, juz wiele razy rozmawialm i ciagle niby chodzi o kase :( ale czasami tak miedzy wierszami slysze np. ze on nigdy by sam nie zostal z dzieckiem bo bardzo sie boi zeby mu sie nic nie stalo...itd, wiec wydaje mi sie,ze mimo iz ma 31 lat to po prostu nie dorosl jeszcze to takiej decyzji...moze kiedys sam przyjdzie, przytuli i powie,ze chcialby zostac ojcem...a ja wtedy bede najszczesliwsza kibieta na swiecie :) (no chyba, ze mi sie odwidzi...) ech...:(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 16:04:05

a długo już jesteście ze sobą jako para?

jak przekonac faceta do dziecka?

13 lis 2010 - 16:06:57

jestesmy malzenstwem od roku a znamy sie 5 lat...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sprzedający ma obowiązek uwzględnić reklamację.