Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 16:51:26

Pisze , by sie troche doradzić lub moze nie tyle doradzić co poznać Wasza opinie i punkt widzenia odnośnie całej sprawy . A sprawa wyglada tak: Jestem z facetem 6 lat . Jest to moj drugi związek , a wiec nie mam tez doświadczenia w tej kwestii ,ani porównania. Jak to zazwyczaj bywa z biegiem lat związek nie wyglada tak jak wyglądał na początku, sporo kłótni, nie umiemy sie soba cieszyć , nie spędzamy ze soba zbyt duzo czasu. On duzo pracuje , a wieczorem jedynym zajęciem jest oglądanie telewizji. Brak okazywania uczuć , z jego strony czuje jakby to było czasem poprostu wymuszone , albo raczej z przyzwyczajenia. Mieszkamy razem kilka lat , a mieszkanie razem wyglada to raczej na zasadzie relacji kolega - kolezanka . Nie sypiamy ze soba od kilku lat praktycznie wcale , jest to moze kilka razy na rok... i juz właściwie przestałam w ogole miec na to ochote. Przez kłótnie zniechęcił mnie do siebie , do takiego stopnia ze doszłam ostatnio do wniosku , ze na t chwile nie jest on mezczyzna z którym chciałabym wziac ślub czy miec dzieci , bo nie cieszy mnie ten związek . I nie wiem czy to normalne , czy to kwestia rutyny i długości związku .I to nie jest tak ze ja nie probowalam rozmawiać , bo probowalam mnóstwo razy , i kończyło sie to oczywiscie przepraszaniem i obietnicami. Do tego dochodzi sprawa mojego pierwszego , znacznie krótszego związku , pierwszej miłości , kogoś w kim zakochana byłam jak w nikim innym nigdy dotąd , niestety ten ktos mnie zranił i zostawil, ale w myślach pozostał. Przez kilka lat nie mieliśmy ze soba kontaktu , wyjechal , był z inna dziewczyna , w myślach miałam go nadal , czasem mi sie śnił , nigdy tak na prawdę nie przestałam o nim myslec. I po 5 latach nagle do mnie napisał , co bardzo mnie zdziwiło, zaczęliśmy w miare regularnie pisać , i tak piszemy juz od roku . Chciał przyjechać , spotkac sie , i pisze ze cały czas siedze mu w głowie , i ze nie wie dlaczego tak jest , ze nie potrafi o mnie przestać myslec , ze zdarzało mu sie to nawet podczas związku . I tez niestety mam go często w myślach , i nie myśle o swoim obecnym facecie , tylko o byłym z i przy obecnym nigdy nie poczułam sie tak jak czułam sie przy moim byłym , mimo ze był to związek trwający moze zaledwie kilka miesięcy . Chciałabym sie z nim spotkać , ale boje sie co bedzie dalej , z obecnym wybudowaliśmy dom w Polsce , drugi kupiliśmy za granica . I nie uważam zeby to stanowiło jakis duży problem , bo sa to tylko rzeczy materialne , nie mam ślubu , ani dzieci , wiec tak naprawde nic mnie nie blokuje , jednak troche komplikuje to sprawę , nie wyprowadzę sie z dnia na dzien , mając własne mieszkanie . I coraz bardziej skłaniam sie ku spotkaniu z byłym , pisze do mnie bardzo czesto , tez chciałby sie spotkać .On mieszka w innym kraju , wiec z dnia na dzien to sie nie wydarzy . Chciałabym poukładać troche swoje myśli zanim doszłoby do spotkania . Mieszkam za granica , nie mam za bardzo koleżanek , nie mam za bardzo z kim wymienic sie poglądami . I tak troche utknęłam z bałaganem myśli w głowie , dlatego chciałam o tym tutaj napisac , dowiedzieć sie co myślicie o takich sytuacjach ,byc moze tkwiliscie w podobnych , i macie cos na ten temat do powiedzenia .

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 18:19:45

Nie przeczytałam tego do końca ponieważ w połowie stwierdziłam ze twój problem polega na tym ze jak były napisał to nagle znalazłaś powod i dostrzegłaś ze jestes od paru lat nieszczęśliwa jakby tak było pewnie juz dawno rozstałabys sie z obecnym partnerem

Nie mowię ze tak nie jest mozliwe ze wkradła sie rutyna która myśle ze przed wiadomością od byłego nie była takim problemem

Jesli sie z nim spotkasz zagłuszysz wyrzuty sumienia tym ze obecny partner jest temu winien

Przemysl to zanim serio skomplikuesz swoje zycie

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 18:36:54

Spotkaj się z tym pierwszym. Zapewniam Cię, że to jest zupełnie inny facet niż sobie wyobrażasz. Wspomnienie "młodości" żal po rozstaniu... na wyidealizowany obraz tego faceta składa się taka tęsknota za czymś czego w swoim rozumieniu nie masz. Szukasz wrażeń. Ale się oszukasz.
Jeżeli chcesz zakończyć związek, w którym jesteś, to go zakończ. Bo jest niesatysfakcjonujący, nie jesteś szczęśliwa, nie widzisz przyszłości. Ale nie ładuj się w jakąś romansową historyjkę, przez którą się ten związek nieładnie i niesmacznie rozleci. Miej szacunek dla siebie i dla swego partnera.
A może przypomnij sobie co cię ujęło w partnerze (o ile, oczywiście, nie był tylko zapchaj dziurą po poprzednim) przywołaj wspomnienia waszych dobrych chwil i spróbuj zrobić coś dla tego związku. Tylko nie gadaniem. Działaniem.

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 18:49:33

Dla jasności napisze jeszcze bo wyżej tego nie ujęłam , ze problem nie pojawił sie wtedy kiedy napisał były , i nagle myślenie zmieniło mi sie o 360 stopni , problem pojawił sie pewnie juz z 2 lata wczesniej .

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 18:58:49

Jakby twój chłopak spotkał sie teraz ze swoją była jakbyś sie poczuła ? Banalne pytanie ale oczywiste..

Ja cie nie pouczam ani nie naskakuje na ciebie po prostu doradzam jak koleżance zebys sobie życia nie waliła

Jak inna dziewczyna wyżej ci napisała: skończ obecny związek zanim spotkasz sie z byłym i nie traktuj obecnego partnera jak koło ratunkowe skoro męczysz sie z nim to nie bedzie trudne chociaż wnioskuje ze do końca tak nie jest jesli trwa to dwa lata a ty dalej z nim jestes..

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 19:04:15

Dlatego wlasnie napisałam ze przed spotkaniem chciałabym sobie poukładać mysli :) bo nie wiem czy to kwestia dlugosci zwiazku czy tego ze poprostu nie czuje sie szczesliwa , i z kims innym po tylu latach nie czulabym sie tak jak czuje sie teraz , czy poprostu to normalne , ze jest jak jest ze wzgledu na staz zwiazku ;)

Trudne decyzje , problemy w związku

03 maj 2017 - 21:32:43

My Ci raczej nie powiemy co zdecydować bo nie jesteśmy tobą. Radzę porozmawiać szczerze z partnerem i próbować ratować związek. Chyba że uważasz, że to już nie ma sensu.

Trudne decyzje , problemy w związku

04 maj 2017 - 13:32:18

zgadzam sie z przedmówczyniami ja tylko dodam ... a zrobisz co uwazasz . i dodam ze miedzy 5-6 rokiem dopada wasnie kryzys i co z tym zrobice oboje zalezy od was





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-04 13:33 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Męzczyzna. Zachowanie