Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 2/5

Z czego to wynika?
Jestem teraz w ciąży i coraz gorzej sobie radzę fizycznie oraz psychicznie. Faceci mają inaczej! Pewnie, gdyby oni rodzili- radziliby sobie z tym lepiej, niż my!
Tak jest w każdej dziedzinie naszego życia...
co myślicie?

Wybacz, ale co to za idiotyczne stwierdzenie? Zarówno kobiety jak i faceci radzą sobie różnie w różnych sytuacjach. Jedne kobiety są silniejsze od innych, to samo z mężczyznami. Trudno powiedzieć jak faceci znoszą ciążę, bo jeszcze żaden w niej nie był- może okazaliby się silniejsi, może słabsi, ale zapewne jedni tak, drudzy tak.
I nie wiem skąd bierzesz wiedzę o świecie na podstawie której formułujesz takie wnioski, ale w mojej rzeczywistości (co potwierdzają różne badania i statystyki) to mężczyźni częściej popełniają samobójstwa, więcej mężczyzn niż kobiet jest uzależniona- co w mojej opinii świadczy o słabości-oraz krócej żyją.
Oczywiście, że zazwyczaj są silniejsi fizycznie, ale to dla mnie nie jest "zawsze" i nie jest "w każdej dziedzinie życia".
Tak więc myślę, że nie zgadzam się z tym co napisałaś i tłumaczy Cię tylko to, że jesteś w ciąży, hormony szaleją i masz przez to spaczony obraz sytuacji.
Życzę lepszego samopoczucia Tobie i zdrowia dla dzieciaczka.

Biorąc po uwagę fakt, ze facet znosi owszem, silniejszy bol, ale ten krotkotrwaly (dla przykladu- uderzanie piescią w glowe- kobieta zniesie dluzsze, slabsze uderzenia, ale "tuby" juz nie, facet odwrotnie, takiego rytmicznego, dlugotrwalego uderzania nie wytrzyma), porodu nie zniesie. A biorąc pod uwage, ze podczas przeziebienia zachowuja sie jak umierający, to i z ciążą bylby problem.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
starababa
Wybacz, ale co to za idiotyczne stwierdzenie? Zarówno kobiety jak i faceci radzą sobie różnie w różnych sytuacjach. Jedne kobiety są silniejsze od innych, to samo z mężczyznami. Trudno powiedzieć jak faceci znoszą ciążę, bo jeszcze żaden w niej nie był- może okazaliby się silniejsi, może słabsi, ale zapewne jedni tak, drudzy tak.
I nie wiem skąd bierzesz wiedzę o świecie na podstawie której formułujesz takie wnioski, ale w mojej rzeczywistości (co potwierdzają różne badania i statystyki) to mężczyźni częściej popełniają samobójstwa, więcej mężczyzn niż kobiet jest uzależniona- co w mojej opinii świadczy o słabości-oraz krócej żyją.
Oczywiście, że zazwyczaj są silniejsi fizycznie, ale to dla mnie nie jest "zawsze" i nie jest "w każdej dziedzinie życia".
Tak więc myślę, że nie zgadzam się z tym co napisałaś i tłumaczy Cię tylko to, że jesteś w ciąży, hormony szaleją i masz przez to spaczony obraz sytuacji.
Życzę lepszego samopoczucia Tobie i zdrowia dla dzieciaczka.

Dzięki za odpowiedź. Moje hormony mają się dobrze, a tylko cieszę się, że bronisz kobiety i myślisz inaczej. Zbliżają się wybory, stąd też mój wniosek, dlaczego choćby u mnie rzadko kiedy kobieta stawiana jest jako jedynka na liście?! Może właśnie sporo osób myśli podobnie jak ja, że kobiety się nie nadają, nawet na polityków...

Cytat
Asztarte
Biorąc po uwagę fakt, ze facet znosi owszem, silniejszy bol, ale ten krotkotrwaly (dla przykladu- uderzanie piescią w glowe- kobieta zniesie dluzsze, slabsze uderzenia, ale "tuby" juz nie, facet odwrotnie, takiego rytmicznego, dlugotrwalego uderzania nie wytrzyma), porodu nie zniesie. A biorąc pod uwage, ze podczas przeziebienia zachowuja sie jak umierający, to i z ciążą bylby problem.

Może to właśnie tylko dowodzi, że potrzebujemy siebie nawzajem, dla równowagi?:) no tak, jak by było z porodem, czy ciążą- nikt tego nie wie, ale wiem, że w takim razie bardzo ważne jest wzajemne wspieranie siebie. a kobiety powinny mocno wspierać inne kobiety!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-02 15:38 przez mamapolka20.

A ja uwazam ze nie ma drugich silnych istot na ziemi jak kobiety. A to że sie zle czujesz bo jestes w ciązy nie ty jedna nie ostatnia to normalne tylko porzestań sie ze soba piescic i użalać. Trudnosci w zyciu sa po to by je pokonywac a nie uzalac sie nad soba.

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 1/5

Mężczyźni za to są mniej wytrzymali na ból.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Uważam, że to co piszesz to głupota. Jakiś czas temu dwóch Norwegów sprawdzało czy przetrwają poród, nie dotrwali nawet do silniejszych skurczów, a w rozmowach w toku kilku tatusiów próbowało swoich sił w ciąży, większość nie zaliczyło zadania, które polegało na sprzątaniu i nie przetrwali nawet 3 godzin...

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 2/5

Cieszę się, że tak mnie/nas bronicie i wiecie, że ja sobie z tym poradzę, jak inne kobiety, nie mężczyźni! Zmieniając temat, żeby już nikogo nie obrażać, co myślicie o wyborach? Warto pójść i zagłosować? Pomyślałam, że może to dobry moment, aby poprzeć kobietę! Ja się zastanawiam nad jedną...

W wyborach nigdy nie poparłabym kogoś tylko ze względu na płeć. Decydujemy o naszym kraju, to zbyt poważne, żeby kierować się tylko tym, że ktoś jest kobietą- za nią musi jeszcze coś stać. Podsumowując, nie ważne czy facet czy kobieta, ważne jak będzie reprezentować interesy zwykłego człowieka, jaki ma plan, jak się zachowuje, wypowiada, co sobą reprezentuje.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
starababa
W wyborach nigdy nie poparłabym kogoś tylko ze względu na płeć. Decydujemy o naszym kraju, to zbyt poważne, żeby kierować się tylko tym, że ktoś jest kobietą- za nią musi jeszcze coś stać. Podsumowując, nie ważne czy facet czy kobieta, ważne jak będzie reprezentować interesy zwykłego człowieka, jaki ma plan, jak się zachowuje, wypowiada, co sobą reprezentuje.

Masz rację! Nie piszę tu o poparciu tylko ze względu na płeć. Ale zgodzisz się ze mną, że nawet, jeśli kobieta ma coś do powiedzenia, często jest spychana na dalszy plan...tłumacząc to jej emocjonalnością, niewiedzą, a to nieprawda! Nie wysysam tego z palca, ale widać, jak są ułożone listy i przy tych wyborach...kobiety, które w swoich regionach mocniej działają od mężczyzn- są jako 2, 3 na liście, a wiadomo, że takim trudniej jest zdobyć głosy...

Bo kobiety duzo rzadziej decyduja sie na kariere polityczna. Trudno przy tym zadbac o male dzieci, wieczne wyjazdy itd. Zauwaz ze w polityce sa kobiety raczej starsze, a w takim wieku wiekszosc woli juz odetchnac i odpoczac.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Asztarte
Bo kobiety duzo rzadziej decyduja sie na kariere polityczna. Trudno przy tym zadbac o male dzieci, wieczne wyjazdy itd. Zauwaz ze w polityce sa kobiety raczej starsze, a w takim wieku wiekszosc woli juz odetchnac i odpoczac.

Zgadzam się z Tobą! Kobiety zajmują się domem, mają ważniejsze rzeczy na głowie....ale pewnie nie angażują się w politykę, ponieważ słyszą, że się do tego nie nadają...a powiedzmy sobie szczerze,że problemy kobiet popierają kobiety, więc ważne dla nas jest mieć silne poparcie w sejmie!

mężczyzna w niczym nie jest silny.

To kobiety są silniejsze psychicznie jak i fizycznie, faceci to słabsza płeć...większość kobiet robi to co faceci i rozwiązuje problemy, a faceci nie radzą sobie z tym co kobiety robią na codzień, przerasta ich to, podkulają ogon i "odstresowują się" (oczywiście nie wszyscy, są jeszcze prawdziwi mężczyżni), jednak większość nie radzi sobie z codziennymi problemami...a kobieta musi.

Bo polityka to meskie zajecie. Kobiety z reguły kieruja sie w jakims stopniu najpierw emocjami, są bardziej empatyczne itd. A polityka to zajecie, gdzie emocje przeszkadzaja. Tam niejednokrotnie trzeba podejmowac decyzje, ktore wzbudzaja skrajne uczucia, sa sytuacje silnie stresujace, jest masa odpowiedzialnosci i presja. Jabuwazam ze kobiety sie zwyczajnie do tego nie nadaja. Inteligentny mezczyzna tak samo pomysli o kobietach jak i mezczyznach. Tylko czy my mamy inteligentnych politykow w tym kraju?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wątpliwości przed ślubem