Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie,

kilka dni temu oświadczył mi się mój chłopak. Oczywiście zgodziłam się bez wahania. Jednak pierścionek... Nie mój gust (ale okey mogę nosić), jednak też nie ten materiał. Choć Robert uparcie twierdzi, że to białe złoto przy zmniejszaniu okazało się, że jest to srebro. Ja nie lubię srebra (szybko się niszczy a on oczekuje, że będę go non stop nosić). Nie wydaje mi się też żeby on "długo pożył".

Nie chcę wyjść na zołzę, wiem, że się starał. I tyle ile kształt zaakceptuje to materiał... Jeszcze to kłamstwo. Może się wstydził mi powiedzieć bo srebro jest tańsze, ale to wcale mnie nie napawa optymizmem (co on myśli, że ja tylko patrzę na wartość?). Z drugiej strony po co ten brylant- mógł być złoty i bez tego a cena pewnie byłaby podobna. Chcę by był praktyczny, by pasował do obrączek, które sobie upatrzyliśmy- z białego złota właśnie.

Co o tym myślicie? Może zasugerować wymianę? Macie jakieś doświadczenie ze srebrnymi pierścionkami zaręczynowymi (albo często noszonymi)? Dla mnie to pamiątka na lata- by wnukom pokazać :P. Jeśli ma się szybko zniszczyć to dla mnie mija się to z celem. Może dziwna jestem- nie wiem.

Ja nosze tylko srebro.nic nigdy sie z nim nie dzialo.od 15 lat mam obraczke srebrna i robie w niej wszystko.nigdy jej nie zdejmuje

Mój mąż kiedy dał mi pierościonek to się rozpłakałam. Nie nosze go bo nie podoba mi się kompletnie, ale doceniam że się starał. jest ze złota kosztował go ponad 2 000zł. Mimo że wygląda na drogi i jest bardzo oryginalny to zupełnie nie mój gust. Zawsze zwala winę na mnie bo miałam sobie sama wybrać tyle że mi się zaden nie podobał postawił na swoim .

Z czego pierścionek to tak naprawdę nie jest ważne bo najważniejsze jest uczucie.Ja jednak zastanowiłąbym się nad tym kłamstwem,bo jeśli skłamał w tak poważnej sprawie to licz się z tym że nieraz jeszcze cię skłamie w innych ważnych sprawach.

Poza tym pierwsze słysze by brylant oprawiali w srebro.To na pewno jest brylant?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-01 16:20 przez filipekkrol.

A moglabys pokazac foto pierscionka? ;-)

zweryfikowana
Posty: 1.349
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
filipekkrol

Poza tym pierwsze słysze by brylant oprawiali w srebro.To na pewno jest brylant?

Też mnie to właśnie zastanowiło hmm

Może chłopak nie miał kasy na drogi pierścionek i nie chciał wyjść na takiego co to daje srebro z cyrkonią więc cię okłamał, ale to wcale nie tłumaczy jego kłamstwa. Mógł Ci o tym uczciwie powiedzieć.

Też nie słyszałam o tym żeby brylant oprawiono w srebro :P O ile cena pierścionka nie jest tu tak istotna to te jego kłamstwo owszem

Brylant oprawiony w srebro - to chyba jakas bizuteria artystyczna i wtedy cena fiuuuufiuuu. Przy zmniejszaniu pierścionka raczej wiadomym by było czy to szkiełko czy brylant. Kolejny wydumany problem Amandzia, a te dzieci nadal cię nachodzą? Szef cię okłamywał, a teraz Rupert daje nie taki pierścionek. Jakaś pechowa jesteś.

Ja swój pierścionek zaręczynowy noszę już - policzmy - ponad 15lat. Fakt faktem złoty jest i nie mam też swojego ulubionego kruszcu jeśli chodzi o biżuterię. Może mam też inne podejście do tego typu spraw bo dla mnie oświadczyny mojego męża w moje 18 urodziny były czymś wspaniałym i wiem też, że kasę którą wyłożył na ten pierścionek długo odkładał - wtedy młodzi inaczej zarabiali.
A słuchaj nie możesz po prostu mu otwarcie powiedzieć, że on Ci po prostu nie podchodzi. Bo w sumie co to za związek w którym jest kłamstwo i niedomówienia. Nie możecie sobie w prost powiedzieć, że wiesz no to faktycznie jest srebro a Ty, że wiesz fajny jest ale niech sobie leży w pięknym pudełku w widocznym miejscu dla naszych przyszłych dzieci - takie romantyczne czy coś tamkiss

Pamiętaj, że to bedzie Twój mąż. Będziesz z nim dzielić życie, mieć dzieci.Jeśli on okłamał Cię z pierścionkiem - to zastanów się czy jest godny twojego zachowania ?? Z drugiej strony jak można skłamać w sprawie która i tak się wyda ?? Powiec mu szczerze o tym, i zaproponuj wymianę. Jeśli nie ma w tym momencie pieniędzy , można to przecież odłożyć na inny termin bo przecież pierścionek będziesz nosić całe życie.

Porozmawiaj z nim .. jeśli w dalszym ciągu będzie Cię okłamywał to zastanów się nad przyszłością z nim

Troche słabo, że nie wiedział co sę Tobie podoba. No ale mniejsza. Wymiana jest nieco bez sensu, bo w momencie oświadczyn pierscionek stał sie symbolem. Nowy to już nie to samo.
Niestety nie wiem jak z srebrem, bo nosze tylko złoto. Ale nie sądzę, zeby coś się z nim takiego stało, a do obraczek i tak bedzie pasować, jak chcesz białe złoto, przeciez sama nie widziałaś różnicy.

Pierścionek zaręczynowy to symbol, ja bym nie wymieniła, nawet gdyby był żeliwną nakrętką od śruby, jeśli dany z serca. Zaręczynowy wybierałam sama z 3 starych pierścionków od lat przechodzących z pokolenia na pokolenie, wybrałam najmniejszy bo akurat złota nie lubię, wolałabym srebro (uwielbiam i noszę tylko je). Nisiłam go do slubu, teraz leży w pudełeczku. Mało tego, obrączki też nie noszę jak nie muszę, aktualnie szukamy tytanowych bo ciekawsze. Związek nie opiera się na świecidełkach a na uczuciach, zrozumieniu, tolerancji i jeszcze paru innych ważnych sprawach.

Nosze srebro od lat i nic sie z nim nie dzieje...Nie sciagam pierscionkow do sprztania, mycia naczyn itd.
Moze pierscionek Ci sie nie podoaba ale byl dany z serca...

A ja pierwszy raz słyszę by facet skłamał na temat tego, z czego jest zrobiony pierścionek. Czy on ma jakieś kompleksy związane z hajsem?

Cytat
19BaMbOoChA90
A ja pierwszy raz słyszę by facet skłamał na temat tego, z czego jest zrobiony pierścionek.
Kobiety też kłamią w tej kwestii - znajoma z roku dostała na zaręczyny srebrny pierścionek z Apartu. Wszystkim naokoło opowiadała, że to białe złoto , mimo, że jak byk widniała próba 925.

Srebro noszę od lat, nigdy nie ściągam do sprzątania czy zmywania naczyń i nic się z nim nie stało. Ja na zaręczyny dostałam pierścionek z białego złota, bo mój facet wiedział, że nie lubię zwykłego złota. Jednak gdyby to był pierścionek ze srebra, cieszyłabym się tak samo. Dla mnie świecidełka nie są ważne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent na Dzień Mężczyzny - krótka znajomość