Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Sklep internetowy

20 minut temu

Biznes

24 minut temu

tabernakula sklep

43 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

facet i dziecko

21 sty 2015 - 19:17:04

Jesteś z facetem tyle lat, a nas pytasz jak masz się z nim rozstać? I jeszcze go podobno bardzo kochasz... rozumiem, że możesz nie chcieć mieć dzieci... chociaż nie, nie rozumiem... ale pewne dlatego, że ja jestem w wyczekanej ciąży i mamy odmienne priorytety. Bądź choć trochę fair i powiedz mu to wszystko, co tu napisałaś. Pewnie Cie znienawidzi w końcu zmarnowałaś mu tyle lat życia... No ale egoistka raczej takimi rzeczami się nie przejmuje:)

facet i dziecko

21 sty 2015 - 19:23:46

Szczerze powiedziawszy to wydaje mi się, że wyolbrzymiasz naprawdę. Owszem potrafię zrozumieć to, że niektóre kobiety nie chcą dzieci i czasem nawet to lepiej...
Ale po pierwsze ciąża nie jest taka straszna, dla takiej małej kruszynki, która potem przychodzi do Ciebie i daje Ci całusa to czysta przyjemność, która mówi do Ciebie mamusiu, która pociesza Cię gdy jest Ci smutno, przytula, tuli się. Mogłabym pisać i pisać a Ty i tak tego nie przyjmiesz do swego serca. NIe chcę Cię absolutnie oczerniać, ale dla mnie to co najmniej dziwne, że kobiety nie chcą dziecka. Ja urodziłam synka, owszem przytyłam, ale co z tego?! Zrzuciłam szybko i wyglądam jeszcze lepiej niż przed ciążą, nie mam rozstępów, ani nic podobnego. Mój mąż kocha mnie taką jaką jestem, a nie za to jak wyglądam. Wystarczy dbać o siebie w czasie ciąży i po porodzie szybko zrzucisz, ale trzeba też motywacji do działania. A że pieluchy śmierdzą jak twierdzisz, to normalne. Ale czy to faktycznie coś strasznego? Zastanów się nad jedną rzeczą, czy tak naprawdę nie chcesz dziecka? Aby potem nie było, że zostaniesz całkiem sama, sama jak palec i potem będziesz płakać do poduszki mówiąc co ja zrobiłam?! Znam przypadki kobiet, którym rozsypały się związki...i które cierpią bo nie mają dziecka, ani faceta...Nie mają nic...
A dziecko daje naprawdę dużo szczęścia, radości... Dużo wnosi do naszego życia. Nie wyobrażam sobie innego życia bez dzieci, a mam na razie jedno. Życie bez dzieci jest smutne. Taka moja odpowiedź do tego co napisałaś.
Nie pomyśl czasem, że Cię oczerniam - bo absolutnie tak nie jest. Napisałam co myślę o tym!

facet i dziecko

21 sty 2015 - 19:23:50

Po prostu powiedz mu to wszystko, co powiedziałaś nam. Bądź z nim szczera, to jest jedyne rozwiązanie, żebyście oboje byli szczęśliwi, bo inaczej tego związku nie widzę.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 19:28:59

Rozumiem plany życiowe, ale Margareth Thatcher miała dzieci, Maria Curie- Skłodowska też, Krysia Janda i jeszcze parę innych i coś tam w życiu osiągnęły.
Ciało, no ok, chociaż znam parę mamuś co wyglądają nieziemsko i parę "niemamuś" co się brzydko posypały (może nie miały za kim ganiać z kaszką)i wierz mi nie tylko dzieci mają niekorzystny wpływ na ciało.
Poza tym, nie każda kobieta powinna mieć dzieci i to prawda. Nie chcesz - twoje prawo, partner chce to jego prawo. I trzeba się rozstać.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 19:38:52

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
niestety nie wytłumaczę bo jak się poznaliśmy chciałam dzieci... on nie zrezygnuje a ja nie będę się męczyć całe życie z dzieckiem

Chyba dziecko będzie się męczyć z tobą...

Agata 74 - brawo!!! Samo sedno, rozkapryszona dziewucha i tyle, oby nigdy dzieci nie miała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-21 19:44 przez Maggie-78.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 20:28:42

Nie przekonujcie dziewczyny na siłę. Ja też nigdy nie chciałam mieć dzieci, a teraz oczekuję mojej małej Fasolki, ale do tego trzeba dojrzeć.
Podejrzewam, że za parę lat obudzisz się z pragnieniem macierzyństwa. Póki co, jeśli macie konflikt i czujesz, że mimo, że go kochasz, nie jesteś w stanie jakoś o to wszystko zawalczyć, to prosta, szczera rozmowa i zakończenie związku.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 20:36:32

Po prostu powiedz mu ze go nie kochasz:) bo mysle ze niechcec do dziecka to tylko jeden problem ,jeden z powodow dla którego chcesz związek zakonczyc.Kazda kobieta ma prawo decydować o tym czy chce urodzić czy nie ,tylko ty zapewne okłamywałas go przez lata ze kiedyś dziecko będzie ,poki ci na nim z jakiś względów zalezało.I to nie jest w porządku ,bo nie wierze w to ze chciałaś i nagle stwierdziłaś ze dziecko to jeden wielki koszmar:) Miej chodz trochę szczerości w sobie i zakończ ten związek niech facet pozna i pokocha jakąs uczciwa i szczerą dziewczyne z która założy rodzine.A ty żyj po swojemu masz do tego prawo tylko bądź uczciwa w stosunku do ludzi ,bo zło powraca i może przyjdzie keidys czas ze zakochasz się będziesz chciała mieć rodzine a facet cie wyroluje oszuka .Gdybys kochała swojego faceta ,to nie oszukiwałabys go ze planujesz mieć dzieci tylko od razu bys mu powiedziała jaka jest prawda.

I jak napisałam niechec do dzieci to tylko jeden z pwodow ,przez które chcesz to zakonczyc a jakie to powody to oczywiście twoja prywatna sprawa.My możemy tylko gdybac:) Może to inny facet?Moze przestał ci być potrzebny?itd itd.:)

Bo nie wierze w to ze po tylu latach nagle niecheć do posiadania dzieci była powodem tego ze chcesz zerwac związek .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-21 20:43 przez filipekkrol.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 20:45:09

Ja Ciebie rozumiem, prawda jest taka, że kieruje Tobą strach :)
Miałam 24 lata jak urodziłam, nie dlatego, że chciałam, ale dlatego, że wpadłam. Nigdy nie chciałam być w ciąży, panicznie się bałam tego wszystkiego. Ciąży poza wielkim brzuchem nie odczułam, pracowałam do ostatniego dnia, mało tego, na tydzień przed porodem byłam na ważnym szkoleniu, a dzień po szkoleniu miałam obronę pracy dyplomowej. Rodziłam tydzień po terminie, bo nie miałam czasu :) Przeżyłam, chociaż pierwszy raz byłam w szpitalu i miałam po nim traumę. Pomimo tego, że miałam dziecko, zrealizowałam chyba wszystkie swoje plany. Nawet nie odczułam jakoś boleśnie tego macierzyństwa, ale dużo pomogły mi babcie :)
Świadomie nigdy bym się nie zdecydowała na dziecko, ale to nie jest przeszkodą, a później masz kogoś kto Cie kocha za to, ze jesteś i to bardzo pomaga w życiu, bo czasami są chwile ze gubisz, tracisz sens...i wtedy własnie to ze masz dziecko daje Ci kopa do życia:)
Tak sobie tez myślę, że to może nie jest ten mężczyzna, bo gdyby był tym właściwym nie miałabyś aż takich wątpliwości. Gdy się jest z odpowiednim facetem to ciąża i dziecko już nie są takie straszne.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 22:30:16

Kobiety są okrutne, szczególnie matki. Tak bardzo chcecie wszystkim innym kobietom wmówić jakie to cudowne być matką a najgorsze jest to,że opowiadacie,że nie chcieć mieć dzieci to szczyt niedojrzałości i bycia egoistą. To jest tak obrzydliwe,że zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie opowiadacie o macierzyństwie jak o najlepszej rzeczy na świecie bo zazdrościcie tym kobietom które dzieci nie mają.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 22:34:34

W wieku 24 lat nie chciałam, zdecydowanie nie chciałam dzieci, a teraz sytuacja się odwróciła o 180* Chcielibyśmy i już, mamy dobrą pracę, fajne życie, brakuje nam tylko dziecka. Kilka lat temu nie pomyślałabym że tak się zmieni moje podejście.
Mimo wszystko dziewczyny nie powinnyście tak naskakiwać na autorkę. Niektórzy nie są do tego stworzeni. Widząc skrajne przypadki gdzie dziewczyna zachodzi w ciąże żeby facet jej nie zostawił i męczy się później, wyrzuca dziecko do śmieci, zakopuje, zabija. Nie można nikomu narzucać swoich marzeń. Nie mówię że tak by było w tym przypadku, ale wiem że niejedna kobieta która zaszła w ciąże nie chcąc tego, nie pokochała tego dziecka w czasie ciąży, czy po zobaczeniu go po porodzie. Dla niektórych kobiet to jest trauma i zajmują się takim dzieckiem z niechęcią a czasem i odrazą. Ciąża powinna być świadomą decyzją, nie namawianiem i przekonywaniem osób trzecich.

A co do pytania jak zerwać- szczerze. Sama napisałaś że dążycie do czegoś innego. Szkoda marnować kolejnych lat. Może za kilka lat zmienisz zdanie co do ciąży, ale widocznie to nie jest odpowiedni partner skoro nie widzisz Was we trójkę, czym jest jego marzenie.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 22:38:45

Cytat
mary_drwal
Kobiety są okrutne, szczególnie matki. Tak bardzo chcecie wszystkim innym kobietom wmówić jakie to cudowne być matką a najgorsze jest to,że opowiadacie,że nie chcieć mieć dzieci to szczyt niedojrzałości i bycia egoistą. To jest tak obrzydliwe,że zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie opowiadacie o macierzyństwie jak o najlepszej rzeczy na świecie bo zazdrościcie tym kobietom które dzieci nie mają.
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tak wiele zadeklarowanych bezdzietnych jest tak napastliwych, agresywnych i nieinteligentnych. Może faktycznie jest trochę prawdy w tym co mówicie, że o Was mówimy.

facet i dziecko

22 sty 2015 - 09:19:26

Cytat
mary_drwal
Kobiety są okrutne, szczególnie matki. Tak bardzo chcecie wszystkim innym kobietom wmówić jakie to cudowne być matką a najgorsze jest to,że opowiadacie,że nie chcieć mieć dzieci to szczyt niedojrzałości i bycia egoistą. To jest tak obrzydliwe,że zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie opowiadacie o macierzyństwie jak o najlepszej rzeczy na świecie bo zazdrościcie tym kobietom które dzieci nie mają.

obrzydliwe to jest wypowiadanie się na temat małżeństwa i rodzicielstwa przez stare panny (patrz prof. Pawłowicz), obrzydliwe jest okłamywanie partnera w kwestii posiadania potomstwa, obrzydliwe jest przeprowadzanie skrobanek w 6 miesiącu ciąży bo paniusi się odwidziało i już nie chce mieć dziecka, obrzydliwe jest to że to politycy ( w większości mężczyźni) chcą decydować o kobiecych brzuchach. A bycie matką i cały ten "cyrk" z tym związany zrozumie tylko matka. Nie pojmuję takiego szkalowania że kobiety świadomie decydują się na dziecko a nie na karierę. Zresztą to tylko według niektórych jedno drugie wyklucza i uważam że jest to bardzo ograniczone myślenie. I nie zazdroszcze tym co dzieci nie posiadają każdy żyje jak chce. Zarówno życie rodzinne jak i życie singla ma swoje zalety i wady a to co wybierzemy to nasza wolna wola. Ale proszę mi nie wmawiać że przez dziecko mam zniszczone ciało (bo nie mam), moje plany zawodowe legły w gruzach (bo to nie prawda), że dziecko mnie ogranicza ( bo nie ogranicza) i jedyne czego nie mogłabym zrobić to polecieć z dzieckiem w kosmos reszta jest do zrobienia i ogarnięcia .Tyle w temacie.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

facet i dziecko

22 sty 2015 - 09:39:56

Cytat
mary_drwal
Kobiety są okrutne, szczególnie matki. Tak bardzo chcecie wszystkim innym kobietom wmówić jakie to cudowne być matką a najgorsze jest to,że opowiadacie,że nie chcieć mieć dzieci to szczyt niedojrzałości i bycia egoistą. To jest tak obrzydliwe,że zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie opowiadacie o macierzyństwie jak o najlepszej rzeczy na świecie bo zazdrościcie tym kobietom które dzieci nie mają.
weź cos ciężkiego i w moim imieniu puknij się w główkę. Sugerujesz, że wolałabym nie mieć dziecka? czy ty jesteś oby normalna? Tak, posiadanie dziecka jest zajebiste, ale nie zmuszam autorki do posiadania dzieci. Niektóre kobiety nie powinny ich mieć, bo później pojawiają się wyrodne matki duszące własne dzieci lub pozostawiające je na śmietnikach. Próbowałam autorce powiedzieć, że te argumenty, których użyła nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. JA nie chciałam dziecka, bo wydawało mi się, ze będę nie najlepszą matką. Nie bałam się o sylwetkę, ani o przyszłość, czy o to, że dziecko mnie ograniczy bo to zwyczajnie bzdety. I trzeba być naprawdę osobą.... napiszę łagodnie - bardzo niedojrzałą, by używać takich argumentów. a matki piszą, że macierzyństwo jest zajebiste z prostego powodu - bo jest zajebiste. a szczyt niedojrzałości to wiedzieć, że nie masz przyszłości z facetem, z którym spędziłaś x lat i pytać na forum jak się rozstać. tak, jestem okrutna. są rzeczy, których nie napiszę na forum, ale baaardzo mnie swędzi, by powiedzieć ci to w 4 oczy. wtedy bys sie dowiedziała, jak wygląda okrucieństwo :D

facet i dziecko

22 sty 2015 - 15:15:21

Cytat
mary_drwal
Kobiety są okrutne, szczególnie matki. Tak bardzo chcecie wszystkim innym kobietom wmówić jakie to cudowne być matką a najgorsze jest to,że opowiadacie,że nie chcieć mieć dzieci to szczyt niedojrzałości i bycia egoistą. To jest tak obrzydliwe,że zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie opowiadacie o macierzyństwie jak o najlepszej rzeczy na świecie bo zazdrościcie tym kobietom które dzieci nie mają.
Jak przeczytałam ten wpis myślałam, że szlag mnie trafi... chciałam Ci wygarnąć wszystko co najgorsze, ale dziewczyny powyżej idealnie ujęły to wszytsko co miałam Ci do powiedzenia, więc nie będę się powtarzała... Ogarnij się proszę!

facet i dziecko

22 sty 2015 - 19:00:56

Cytat
mary_drwal
Kobiety są okrutne, szczególnie matki. Tak bardzo chcecie wszystkim innym kobietom wmówić jakie to cudowne być matką a najgorsze jest to,że opowiadacie,że nie chcieć mieć dzieci to szczyt niedojrzałości i bycia egoistą. To jest tak obrzydliwe,że zastanawiam się czasem czy przypadkiem nie opowiadacie o macierzyństwie jak o najlepszej rzeczy na świecie bo zazdrościcie tym kobietom które dzieci nie mają.
A ja się zastanawiam czy twoja niechęc do matek jest spowodowana zazdroscią ze włąsnie te dzieci mają.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 19:17 przez filipekkrol.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki prezent dla chłopaka w rocznicę ?