Obecnie rozmawiamy o:

obraz na płótnie

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:28:51

jak się rozstać? przede wszystkim uczciwie, wyjaśnisz mu swój pogląd na świat i powiesz że nie możecie razem być skoro różnicie się w tak ważnej kwestii jak posiadanie potomstwa.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:29:11

Cytat
olecka27
Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
tu nie chodzi o to,że ja nie chcę teraz.ja nie chcę nigdy... i naprawde nie ruszają mnie teksty o starości i o tym,że wyglądacie lepiej po ciąży niż przed bo w to nie uwierzę.. mam nie jedną koleżankę z dzieckiem,dziećmi i widzę jak wygląda ich ciało,piersi mimo tego ,że bardzo się starały wyglądać dobrze.. nie chcę i nic mnie nie przekona poprostu przeszkadzałoby mi na codzień .nienawidzę być od kogoś uzależniona... nie wyjdę bo chore,bo za zimno bo marudzi... nie nie nie . myślę tylko w jaki sposób się rozstać bo naprawdę go kocham i nie była to łatwa decyzja
ale jeśli już to wszystko wiesz i jesteś pewna czego chcesz to po co prosisz o radę. Jeśli Twoje potrzeby sa różne od potrzeb partnera to sytuacja jest prosta, musicie się rozstać. Poza tym nie wiesz jak to jest z ciążą, po ciąży i z dzieckiem bo tego nie przeszłaś a już wyrokujesz że to wszystko takie beee. Jeśli jesteś pewna tego co czujesz to zrób jak Ci serce podpowiada. Każdy żyje jak chce i nikomu nic do tego.
dokladnie. Po co ten watek, skoro on do niczego nie prowadzi? To nie nas masz przekonac, tylko jego. Co chcesz przeczytac? "Ok, nie musisz miec dzieci"? Nie musisz. Ale twoje wyobrazenia o ciazy i macierzynstwie nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. Wiec moze na poczatek dojrzej i zacznij od nauki rozmawiania z partnerem.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:30:47

jak sie rozstac a no powiedz mu to co nam " tu nie chodzi o to,że ja nie chcę teraz.ja nie chcę nigdy... i naprawde nie ruszają mnie teksty o starości i o tym,że wyglądacie lepiej po ciąży niż przed bo w to nie uwierzę.. mam nie jedną koleżankę z dzieckiem,dziećmi i widzę jak wygląda ich ciało,piersi mimo tego ,że bardzo się starały wyglądać dobrze.. nie chcę i nic mnie nie przekona poprostu przeszkadzałoby mi na codzień .nienawidzę być od kogoś uzależniona... nie wyjdę bo chore,bo za zimno bo marudzi.."
albo prosciej stary jestem cholerna egoistka mysle tylko o sobie, kocham cie ale nie dostosuje sie do twoich potrzeb wiec musimy sie rozstac.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:30:54

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
nie nie uszanuje bo on marzy o dziecku ,chce je mieć a ja nie!!! nie i koniec bo dla mnie to przeszkoda w życiu i teraz i za kilka lat i nie próbujcie mnie przekonywać.pytanie było jak się rozstać a nie jak przekonać się do dziecka
normalnie. Mowisz, dlaczego nie mozecie byc razem, pakujesz rzeczy i tyle. Co za pytanie.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:34:02

Proste pytanie,prosta odpowiedz.

''kochanie...sorry jest mi z Tobą wspaniale,ale w ostatnim czasie dojrzałam do wyższych celów niż urodzenie Ci syna.. jeśli tego nie potrafisz zrozumieć musimy się rozstać."

Szybko i bezboleśnie.;)

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:41:29

A ja myślę , że jesteś po prostu egoistką . Zawsze uważam że jeżeli jedna osoba chce dziecka a druga nie to nie powinni być razem ze względu na to , że będą oboje wiecznie zwalać na siebie winę . Myślę , że jak byś powiedziała mu na samym początku , że nigdy nie chcesz mieć dzieci to wątpię , że bylibyście jeszcze razem . Nie sądzisz , że krzywdzisz go tym , że nie chcesz mieć dzieci bo nie chcesz sobie niszczyć ciała ? Dla mnie jest to po prostu nie do pomyślenia , że mogłabym swojemu facetowi coś takiego powiedzieć . Mam 24 lata tak jak Ty , ze swoim facetem też jesteśmy 6 lat i mam 6 miesięcznego syna . Bardzo go chciałam pomimo że bałam się o swoje ciało . I powiem Ci więcej ... W ciąży przytyłam 25kg z zaniedbania , teraz do mojej wagi sprzed ciąży brakuje mi tylko 5kg a wcale nie stosowałam żadnych diet ani nie ćwiczyłam , cycki mi nie wiszą a wręcz przeciwnie są takie jakie były tylko o rozmiar większe - może dlatego że nie karmiłam piersią . A żeby nie mieć rozstępów to trzeba dbać o ciało i dietę w ciąży . Wiem , że moja paplanina i tak nie przemówi Ci do rozsądku ale lepiej znajdź sobie kogoś kto również nie chce mieć dzieci a nie będziesz biednego chłopa krzywdziła bo Ty nie chcesz i koniec , bo przecież Twoje ciało. A prawda jest taka , że ciało szczęścia Ci nie da a przynajmniej nie na długo . Za nim się obejrzysz a zaczną robić Ci się zmarszczki i tyle ze swojego ciała będziesz miała . Jak na moje oko jesteś za bardzo zapatrzona w siebie . A jak się rozstać ? Nie wiesz ? Jesteś dorosła ... Nie potrafisz mu powiedzieć prosto w twarz że chcesz się z nim rozstać bo zdania nie zmienisz a nie chcesz go krzywdzić ? Nie widzę w tym nic trudnego. I żal mi go trochę bo zmarnował tak naprawdę tyle lat żeby coś zbudować a wyszło na to że wszystko poszło w pizduu ...

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:45:34

Nie mów że ciąża to 9 mc męki, to jest 9 meisięczny okres przed męką - bo po urodzeniu dziecka dopiero jest męka dla jednych trwa krótko dla innych nawet 4 lata nie przespanych nocy i ciągłego czuwania nad dzieckiem dzień i noc. Wiadomo niektórzy widzą i jasne strony macierzyństwa ale to jak masz pomoc z jakiejś strony jak kobieta zostaje sama z dzieckkiem 24h na dobę to prędzej czy później będzie miała dość.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:46:58

Cytat
_CytrynQa_
A ja myślę , że jesteś po prostu egoistką . Zawsze uważam że jeżeli jedna osoba chce dziecka a druga nie to nie powinni być razem ze względu na to , że będą oboje wiecznie zwalać na siebie winę . Myślę , że jak byś powiedziała mu na samym początku , że nigdy nie chcesz mieć dzieci to wątpię , że bylibyście jeszcze razem . Nie sądzisz , że krzywdzisz go tym , że nie chcesz mieć dzieci bo nie chcesz sobie niszczyć ciała ? Dla mnie jest to po prostu nie do pomyślenia , że mogłabym swojemu facetowi coś takiego powiedzieć . Mam 24 lata tak jak Ty , ze swoim facetem też jesteśmy 6 lat i mam 6 miesięcznego syna . Bardzo go chciałam pomimo że bałam się o swoje ciało . I powiem Ci więcej ... W ciąży przytyłam 25kg z zaniedbania , teraz do mojej wagi sprzed ciąży brakuje mi tylko 5kg a wcale nie stosowałam żadnych diet ani nie ćwiczyłam , cycki mi nie wiszą a wręcz przeciwnie są takie jakie były tylko o rozmiar większe - może dlatego że nie karmiłam piersią . A żeby nie mieć rozstępów to trzeba dbać o ciało i dietę w ciąży . Wiem , że moja paplanina i tak nie przemówi Ci do rozsądku ale lepiej znajdź sobie kogoś kto również nie chce mieć dzieci a nie będziesz biednego chłopa krzywdziła bo Ty nie chcesz i koniec , bo przecież Twoje ciało. A prawda jest taka , że ciało szczęścia Ci nie da a przynajmniej nie na długo . Za nim się obejrzysz a zaczną robić Ci się zmarszczki i tyle ze swojego ciała będziesz miała . Jak na moje oko jesteś za bardzo zapatrzona w siebie . A jak się rozstać ? Nie wiesz ? Jesteś dorosła ... Nie potrafisz mu powiedzieć prosto w twarz że chcesz się z nim rozstać bo zdania nie zmienisz a nie chcesz go krzywdzić ? Nie widzę w tym nic trudnego. I żal mi go trochę bo zmarnował tak naprawdę tyle lat żeby coś zbudować a wyszło na to że wszystko poszło w pizduu ...
nie czytasz a piszesz. Ona chciala jak sie poznali. I nie chodzi jej tylko o cialo. Zmienila zdanie i naiwnie mysli, ze ostatni raz.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:51:10

Cytat
klaudia270
Nie mów że ciąża to 9 mc męki, to jest 9 meisięczny okres przed męką - bo po urodzeniu dziecka dopiero jest męka dla jednych trwa krótko dla innych nawet 4 lata nie przespanych nocy i ciągłego czuwania nad dzieckiem dzień i noc. Wiadomo niektórzy widzą i jasne strony macierzyństwa ale to jak masz pomoc z jakiejś strony jak kobieta zostaje sama z dzieckkiem 24h na dobę to prędzej czy później będzie miała dość.
idac takim tokiem myslenia to cale wychowanie dziecka jest meka do momentu az sie nie usamodzielni. Tylko zapominamy o jednym ze czlowiek rozwija sie tylko wtedy kiedy ma trudnosci na swojej drodze.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

facet i dziecko

21 sty 2015 - 13:53:44

Cytat
klaudia270
Nie mów że ciąża to 9 mc męki, to jest 9 meisięczny okres przed męką - bo po urodzeniu dziecka dopiero jest męka dla jednych trwa krótko dla innych nawet 4 lata nie przespanych nocy i ciągłego czuwania nad dzieckiem dzień i noc. Wiadomo niektórzy widzą i jasne strony macierzyństwa ale to jak masz pomoc z jakiejś strony jak kobieta zostaje sama z dzieckkiem 24h na dobę to prędzej czy później będzie miała dość.
no. To jsk loteria. Moja jest butelkowa, ma alergie, refluks, nie spi po nocach, kazdy zab to rzyganie, smarki i goraczka. Znajomi maja miesiac mlodsza- na piersi, moga ja wszedzie zabrac - nie zawracasz sobie glowy butelkami, cyc zawsze gotowy, spi od 21 do 9... cud miod i orzeszki. Juz 3 razy byli na wczasach za granica... nie wiadomo co sie trafi. U mnie jest hardcorowa wersja, mimo to da sie zyc i cieszyc zyciem. Owszem, plany zyciowe poszly w .... ale pojawily sie nowe. I to ile. To jest macierzynstwo. A pieluchy? Uwierz autorko, pieluchy to nie problem. Jesli uwazasz inaczej, to nie wiesz o macierzynstwie nic. Zeeeroooo.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 14:05:27

roksolana83 spokojnie w naturze nic nie ginie Ty masz teraz "meki " ale ja dorosnie bedzie superowo , a twoja kolezanka teraz ma cud miod i orzeszki ale potem jak przyjdzie czas szkoły to medzie masakra. w nautrze musi byc rownowaga i generalnie wszystko do tej równowagi daży tylko trzeba doswiadczyc wiele rzeczy by to dostrzec :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

facet i dziecko

21 sty 2015 - 14:10:55

Cytat
agata74
roksolana83 spokojnie w naturze nic nie ginie Ty masz teraz "meki " ale ja dorosnie bedzie superowo , a twoja kolezanka teraz ma cud miod i orzeszki ale potem jak przyjdzie czas szkoły to medzie masakra. w nautrze musi byc rownowaga i generalnie wszystko do tej równowagi daży tylko trzeba doswiadczyc wiele rzeczy by to dostrzec :)
szczerze, to mam nadzieje, ze ginie i ze kolezanka bedzie miala zawsze wszystko ok. Zycze im wiele bezproblemowych wakacji i wczasow. Moze cie uspokaja wizja czyichs problemow, mnie-nie.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 14:12:40

czy wy nie umiecie czytać ? uczepiłyście się ciała kiedy ja podałam inne powody.plany życiowe, w których dziecko by mi jedynie przeszkadzało.tak być może jestem egoistką bo myślę o sobie i o tym żeby realizować w życiu swoje marzenia .... lepiej narobić dzieci bo macierzyństwo takie cudowne i kto poda wodę na starość i być nieszczęśliwą...

facet i dziecko

21 sty 2015 - 14:14:28

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
wiem ,że były już podobne wątki ale jednak napiszę o sobie... jestem z facetem 7 lat. on 26 ja 24 .niestety on zaczyna już przebąkiwać o dziecku a ja dzieci NIE CHCĘ! Kiedy się poznaliśmy chciałam i tu jest największy problem ,były rozmowy na ten temat oboje chcieliśmy ale przez ten czas trochę się pozmieniało.. poprostu mam inne cele w życiu niż śmierdzące pieluchy ,nieprzespane noce i zero wyjścia bo nie ma z kim zostawić dziecka. kocham go nie chcę się rozstawać ale nie widzę innego wyjscia z tej sytuacji bo żadne z nas nie ustąpi.on chce syna a mi niedobrze na myśl o zniszczonym ciele,9 miesiącach męki ,porodzie i całym tym cyrku z dzieckiem. tym bardziej ,że istnieje prawdopodobieństwo bliźniaków
Skoro z góry wiesz, że sobie nie poradzisz i Twoje życie będzie passą nieszczęść to pewnie, nie decyduj się na dziecko. To bardzo mądra decyzja. Natomiast nie ma czegoś takiego jak "kocham go nie chcę się rozstawać ale nie widzę innego wyjscia z tej sytuacji bo żadne z nas nie ustąpi". To jest niemożliwe, żeby kochać człowieka, z którym masz kompletnie różne życiowe plany. Więc po prostu mu powiedz "zmieniłam zdanie, nie chcę mieć dzieci, nie dogadamy się, sorry, żegnaj".

Cytat
ty_mnie_ja_ciebie
czy wy nie umiecie czytać ? uczepiłyście się ciała kiedy ja podałam inne powody.plany życiowe, w których dziecko by mi jedynie przeszkadzało.tak być może jestem egoistką bo myślę o sobie i o tym żeby realizować w życiu swoje marzenia .... lepiej narobić dzieci bo macierzyństwo takie cudowne i kto poda wodę na starość i być nieszczęśliwą...
Ja nie wiem czy ja jestem ślepa czy co, ale ja tu nie widzę, żeby ktoś Cię namawiał do posiadania dzieci. Po prostu Twoje argumenty są mało trafione (grzecznie rzecz ujmując), niemniej jednak skoro uważasz że nie poradzisz sobie z macierzyństwem to chyba wszystkie szanujemy tę decyzję. A od siebie mogę nawet powiedzieć że mam w nosie czy będziesz miała dzieci czy nie.

facet i dziecko

21 sty 2015 - 14:16:23

Piszesz, ze na poczatku mowilas mu, ze chcesz a teraz zmienilas zdanie. Wiec sie nie dziw, ze macie problem. Po drugie skoro raz zmienilas zdanie to moze i zmienisz je znowu za pare lat.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki prezent dla chłopaka w rocznicę ?