Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 12:50:43

Hej dziewczyny! Jestem z moim facetem 5 lat, mamy po 24 lata, nie mieszkamy razem bo na razie slabo z funduszami :) ale w czym rzecz.. mam wrażenie że mój facet jest mną znudzony.. mówi, że mnie kocha, że tylko ja do końca życia ale nie wiem czy to miłość czy przyzwyczajenie.. Podam parę przykładów:
-kłócimy się bardzo często, i to nie są małe sprzeczki tylko zazwyczaj poważne nawet z jakiejś głupoty, bo ja się wkurzam, mój też na mnie naskakuje i co najgorsze on zawsze robi tak bym to ja była winna.. zawsze ustawi tak kłótnie, że wychodzi, że jestem najgorsza, nie wspieram go, nie szanuje itd.. a jak ja mówie "a Ty jak robisz... tak samo albo gorzej" to tego nie bierze pod uwagę. nie wiem czasem czy drążyć kłótnie jeśli ma wynikać taka afera, czy lepiej czasem coś przemilczeć...
-widzimy się zazwyczaj raz w tygodniu , czasem zdarzy się częściej jeśli jemu się zachce :) bo ja tez ciągle nie chce nalegać na częstsze spotkania, bo od chłopaka też powinna wyjść jakaś propozycja.. ale jak już się spotkamy i np jest ładna pogoda to jesteśmy a aucie i wygląda to tak: on "gdzie jedziemy?" ja "nie wiem, a gdzie byś chciał?" on "nie wiem, pytam Ciebie" albo już w nerwach "PYTAM CIEBIE", ja "ok, to jedzmy tu i tu" (gdzies blisko nad wode czy cos pospacerowac) no to ok on jedzie wtedy ale tez nie ma jakiej szczesliwej miny jadą tam, albo spacerując ze mną, nie ma takiego błysku w oczach , zadowolenia z tego, że spedzamy chwile razem, a dodam, że jakbym na jego pytanie odpowiedziala "ja też nie wiem gdzie" to było by tak, że on by zatrzymał auto i powiedział "no to ha też nie wiem, to kur... będziemy tu stać i siedzieć w aucie" .. nie wiem jak zmienić niektóre rzeczy naprawdę... nie chce ciagle ja tylko czegoś proponowac i starać sie.. kocham go ale to obie osoby powinny cos wkladac w związek.. dodam, że wokół obcych Pań to lata, żartuje i ma taki świetny humor że masakra uśmiech od ucha do ucha :) a ze mną nie zawsze..
mogę coś zrobić? jakoś zmienić się ja? swoje zachowania?
dodam, że rozmowy nic nie dają, mówiliśmy już o tym 100 razy i ciągle było że "ja nie widze jego starań" , pozatym tez rozmową nie chce wypierac na niego presji "Staraj się" bo to powinno wyjść samo od siebie. Co robić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-19 12:53 przez Elenka1.

niezweryfikowana
Posty: 1.802
Ostrzeżenia: 1/5

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:03:01

mam to samo

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:03:53

Hmm... U mnie było podobnie po 3 latach małżeństwa. Jak później to analizowaliśmy to doszliśmy do wniosku, że mnóstwo rzeczy złożyło się na to - zmęczenie pracą, problemy z pieniędzmi, potem już nawet spalona żarówka była powodem do kłótni. My się rozstaliśmy na prawie rok. Trudno mi powiedzieć, czy to była dobra czy zła decyzja, bo może gdybyśmy się nie rozstali też udałoby nam się jakoś ten kryzys zwalczyć. W każdym razie po roku przerwy zeszliśmy się z powrotem i od dwóch lat jest duuużo lepiej.
Tylko teraz nauczeni na błędach mówimy sobie o wszystkim i to na bieżąco. To co nas drażni mówimy od razu, bo wtedy zbierało się i zbierało i potem jak wybuchło to wyszło jak wyszło.

My trochę skorzystaliśmy z takiej terapeutycznej metody, którą podpowiedziała nam moja mama. Wzięliśmy po dwie kartki i na jednej napisaliśmy: Oczekuję od Ciebie, że... i w punktach wymieniliśmy czego od siebie oczekujemy, a na drugiej: Obiecuję, że postaram się... i tu wypisaliśmy co będziemy robić, by nasz związek był dobrym i rozwijającym się związkiem. Potem się tymi pierwszymi kartkami wymieniliśmy a te drugie sobie zostawiliśmy i teraz w chwilach kryzysów jedno drugiemu przypomina, żeby do nich zajrzeć. Bardzo nam to pomaga :) Może spróbuj pogadać otwarcie, że nie wiesz dokąd to zmierza ale ten kierunek Ci się nie podoba, powiedz wprost czego oczekujesz a czego sobie nie życzysz ale też jego zapytaj o to samo. Może jest jakaś błaha przyczyna jego zachowania, o której on nie mówi.

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:07:53

Niestety ale to wygląda jak jakby się wypalił.. może zagryź zęby i przestań się nim interesować, nie dzwoń, nie pisz, nie wykazuj inicjatywy do spotkania po prostu przestań wokół niego skakać bo z tego co mówisz to facet zachowuje się jak rozpieszczony bachor, jakby spotkania z Tobą były przymusem.. To przykre, ale może wyjedź gdzieś z koleżankami, może zobaczy że czegoś mu brakuje, a jak nie to niestety ale nie łudziłabym się że będzie lepiej

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:10:29

a jak było na początku??? też miał problemy z podejmowaniem decyzji??

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:13:42

mialam kiedys podobnie - fakt faktem nic dobrego z tego nie wyszlo...
ale musisz sobie odpowiedziec na pytanie: czy jestes z nim szczesliwa ?
prawdopodobnie zmęczył go związek, nie wiem czy nie mial jakiejs presji czy coś, bo zachowuje sie tak jakby byl zmuszany do obowiązkowych spotkan z Tobą...
uwazam, ze powinnas bez owijania w bawelne porozmawiac z nim jak to widzisz i czujesz.
Nawet bym zapytala wprost czego oczekuje od obecnego związku i czy sam czuje sie szczesliwy

Należy rozwiać wszelkie wątpliwosci póki sprawy nie zajdą za daleko...

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:15:39

Nie wyobrażam sobie żeby przy takim stażu spotykać się raz w tygodniu O.o

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 13:20:10

Klasyk, koleś już wie, że Cie ma i po co ma się starać? Przecież i tak zrobisz dla niego wszystko i w zębach przyniesiesz. Dziewczyno - każdy facet lubi gonić króliczka. Jak nie będzie wiedział gdzie iść na spacer to siedźcie aż on też czegoś nie wymyśli, jak zacznie przeklinać i być wulgarny to po prostu wyjdź nic nie mówiąc. Jak emocje opadną to wytłumacz mu, że sobie tego nie życzysz. Postaw jasno granice, której nie może przekroczyć. Nie dzwoń pierwsza przez jakiś czas, nie inicjuj spotkań. Znajdź sobie jakieś dodatkowe zajęcie, zobaczysz jak się stęskni to jak będzie biegał za Tobą. Teraz dedykuje te słowa każdej Sierotce Marysi: dziewczyny jesteście przez facetów szanowane w takim stopniu w jakim same siebie szanujecie.

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 14:18:41

Cytat
Karolina301194
mam to samo

i jak sobie radzisz z tym?
Cytat
Camelia1989
a jak było na początku??? też miał problemy z podejmowaniem decyzji??

na początku było ok, czasem mnie sam od siebie "porywał" gdzieś nic nie mówiąc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-19 14:49 przez Elenka1.

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

19 cze 2014 - 16:06:58

Popieram Marteczka91. Faceci muszą gonić króliczka bo inaczej nudzą się. Jestem z moim narzeczonym 7 lat spędzamy ze sobą dużo czasu- ja mogłabym non stop z nim przebywać, ale kiedyś przy luźnej rozmowie usłyszałam od niego że czasami jestem upierdliwa- odebrałam to tak że może faktycznie się narzucam i od tamtej pory czasami stosuję moją metodę "niedostępności" chodzi mi tu np. o to że jak wyczuwam że on czuje się mną osaczony (to kazda z nas będąc długo w związku wyczuje) nie dzwonie pierwsza, stroję się i gdzieś wychodzę z koleżanką, nie koniecznie wieczorem, albo spędzam gdzieś czas poza domem bez niego i nie interesuje się tym co on w tym momencie robi- uwierz mi że to działa. Takim podstępnym sposobem wymuszam u niego zainteresowanie i do tej pory mnie nie zawiódł pod tym wzgledem. Oprócz tego że słowami mnie zapewnia że jestem dla niego ważna również swoim zachowaniem mi to udowadnia. Polecam.

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

20 cze 2014 - 17:47:50

Jakbym czytała o sobie, ale dawniej ;) Mój poprzedni chłopak zachowywał się bardzo podobnie. Spróbowałam wziąć go na dystans, w konsekwencji oddaliliśmy się od siebie jeszcze bardziej. Wtedy już kompletnie przestał się starać. Teraz cieszę się, że to już koniec, to po prostu nie było to, o czym przekonaliśmy się po pewnym czasie. Posłuchaj rady Marteczka91.
Powodzenia :)

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

20 cze 2014 - 17:50:14

Ja zakonczylam taki zwiazek i to byla najlepsza decyzja mojego zycia :D

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

20 cze 2014 - 17:56:21

Powiedz mu jak się czujesz, jeśli mu zależy to będzie Cię inaczej traktować.

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

20 cze 2014 - 18:06:23

ja mam tak ze swoim facetem. On się stara, nalega na spotkania, nawet wczoraj zrobił mi niespodziankę i przyjechał wcześniej z pracy a ja zamiast się ucieszyć to się wkurzyłam i zrobiłam mu awanturę bo miało go nie być a od rana siedział w domu. Też mi mówi,że już nie jestem taka jak dawniej i najgorsze jest to,że ja o tym wiem tylko nie wiem jak mam to zmienić.

Mój facet znudzony? Jak to zmienić?

20 cze 2014 - 18:13:27

Cytat
ciuchyy199
Ja zakonczylam taki zwiazek i to byla najlepsza decyzja mojego zycia :D


ja tez tak zrobilam.po 4 latach zostawilam chlopaka i tez uwazam,ze to byla najlepsza decyzja. teraz jest alkoholikiem czego wczesniej nie widzialam i jest sam,bo wodka jest wazniejsza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy dobrze zrobilam?