Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chytry facet

14 maj 2014 - 14:52:21

Hej dziewczyny, nie wiem czy przesadzam czy nie ale jestem troche w szoku jak mozna byc az tak skąpą osoba... Otóz jestem z chlopakiem od 2 lat, on pracuje i zarabia dosc dobrze, ja niestety nie pracuje. Gdy jestesmy np w sklepie i bierzemy cos do jedzenia płacimy poł na poł, zdarzyło sie nawet ze ja nieraz zapłaciłam za całosc. Wsumie to sie ciesze ze on mi nic nie stawia i ze potrafie sama za siebie zapłacic bo nie jestem z tych panieniek ktore zeruja na kasie gosci, ale wydaje mi sie ze jako facet powinien poprostu zadecydowac ze on płaci i to robi bo własciwie tak powinno byc tym bardziej ze pracuje. Zszokowało mnie tez to ze dzisiaj mu zal bylo wydawac kasy na jednego banana:D nie wiem co o tym sadzic bo z jednej strony sytuacja jest smieszna, a z drugiej strony przerazajaca bo jak w przyszlosci zyc z takim skąpcem...:D Ma ktoras z Was takiego faceta? Jesli tak to jak odbieracie takie zachowanie z jego strony?

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:01:47

Czemu " Tak być powinno, że on płaci bo pracuje"? Pracuje to ma pieniążki na swoje wyadatki. Nie wiem czemu utarło się, że to facet powinien za wszytsko płacić...ma pieniążki i chce płacić czemu nie, ale ma płacić bo tak to już nie rozumiem...A rozmawialiście na temat finansów wogóle? Jak on się na to zapatruje? Może też jest ciut skąpy ale właśnie dlatego ,że pracuje i zna wartość pieniędzy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 15:02 przez enamorarse.

zweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:02:45

U nas wszystko jest wspólne. Daj sobie z nim spokój bo pomysl jak będzie w przyszłości? 2 lata to dość sporo by dalej sobie wyliczać co kto zapłacił

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:03:52

Mam takiego szwagra,i współczuje mojej siostrze. Na wszystko mu szkoda... byliśmy kiedys na wakacjach z moim narzeczonym i on zamiast normalnie wypoczywać.. iść do knajpki czy gdzieś przywiózł kanapki i jadł przez kilka dni;p

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:06:51

rozumiem ze ciezko sie na pieniadze pracuje, ale wydaje mi sie ze on sporo przesadza, bo skąpstwo to nie jest ładna cecha charakteru. Ja nie wymagam od niego by mi stawiał cokolwiek bo jak napisałam ciesze sie ze jestem w stanie sama za siebie zapłacic i jest mi z tym dobrze, ale jestem przerazona ze on nawet sobie nic do jedzenia do pracy nie kupi bo jest mu szkoda złotowki...

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:08:53

A rozmawialiście o tym w ogóle? bo mi się wydaje że większość dziewczyn to ma jakiś problem a jak przychodzi co do czego to nic nie powie. Nie rozumiem też stwierdzenia "powinien płacić"? z jakiej racji? jesteście partnerami czy na zasadzie sponsoringu? wiem fajnie jest jak facet, zapłaci w sklepie, restauracji ale oczekiwać tego "bo on pracuje" to nie ogarniam

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:10:02

U mnie bywa różnie, ale nigdy tak, jak u Ciebie ;) Raz on płaci, raz ja, albo jak się uprze, to tylko on...a potem ja się uprę i płacę tylko ja. Czyli w sumie wychodzi na to, że płacimy wspólnie ;) Może zasugeruj mu delikatnie, że dziwnie się z tym czujesz...bo jeśli dalej będziesz cicho, to nie zrozumie swojego zachowania i nie spojrzy na nie z innej strony ;)

zweryfikowana
Posty: 116
Ostrzeżenia: 1/5

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:11:32

No dlatego przemysl to sobie. Ileż można być z facetem któremu szkoda kasy na kanapkę czy żeby za Was zapłacić , jak ja mam to place jak on to on i nigdy sobie tego nie wypominamy.ja bym się źle czuła z takim facetem , jak ktoś jest takim sknera to się nie zmieni i jak tu wspólnie żyć?
Czy wy się boicie swoich facetów?jak mi coś leży na sercu to mówię a z tego co czytam to dziewczyny się boją coś mu powiedzieć bo coś tam .co to za związek ?razem ale osobno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 15:15 przez Madzia1357.

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:11:40

konieczna jest szczera rozmowa. Facet jak mu zalezy to bardzo sie stara zrobić choć małą przyjemność swojej ukochanej (nie rozumiem płacenia wszystkiego na poł przez 2 lata związku!!!)Bałabym sie takiego faceta, życia z nim, przyszłych wspólnych decyzji finansowych, braku normalnego podejścia do wspólnego gospodarowania finansami, tłumaczenia się na co wydałam pieniądze, okazywania rachunków, osobnych kont....znam niestety takie pary (szkoda zdrowia jeśli ma takie podejscie)ale dopóki nie porozmawiasz z nim- nie bedziesz wiedziała z czego to wynika. Powodzenia

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:13:37

moim zdaniem to tez kwestia wychowania
nigdy nie trafiłam na takiego faceta który kazałby mi płacic za siebie, nie znaczy to ze nigdy tego nie proponowałam...
spotkałam sie natomiast z takim przypadkiem kiedy mezczyzna nie chciał słyszczec ze płace za siebie
za kazdym razem mowił mi chowaj portfel, jak widzial ze chce płacic
szczerze powiedziawszy przy nim nie wydałam ani grosza i nie dlatego ze liczyłam na darmochę
twierdził ze skoro umawia sie ze mną to on za wszystko płaci, tak został wychowany i skoro jest facetem to on powinien płacic- to jego własne słowa fakt faktem moze brało sie to z tego, ze zwyczajnie było go na to stac i stad takie przekonanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 15:16 przez mycherry.

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:15:49

Gdy kobieta zarabia mało to on ma placić skoro ma dużo albo gdy kobieta wcale nie pracuje.Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji gdyby mój facet był sknerą i nawet mi banana nie kupił dobrze że mój taki ni jest.Dawno bym odeszła.

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:19:33

Cytat
martusia877
Gdy kobieta zarabia mało to on ma placić skoro ma dużo albo gdy kobieta wcale nie pracuje.Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji gdyby mój facet był sknerą i nawet mi banana nie kupił dobrze że mój taki ni jest.Dawno bym odeszła.
zajechało materializmem

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:20:42

Nie wiem, co poradzić, mój nie jest skąpy.

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:20:51

tzn nie chciał Ci banana kupić czy jak?

Chytry facet

14 maj 2014 - 15:23:18

nie chcial sobie kupic banana bo by juz wydał w sklepie 5 zł a nie 4, 50 :D jejki dziewczny to jest smieszne :D nie wiem co o tym sadzic

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ROZSTANIE ;(