Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Związek :)

27 lut 2014 - 21:38:45

Cześć dziewczyny :)

Chciałam się Wam o coś zapytać, bo sama sobie nie daję rady :P
Otóż,mam 21 lat (w czerwcu), nigdy nie byłam w poważnym związku, w ogóle późno dojrzałam :P
Moje pytanie kieruję do dziewczyn w moim wieku i starszych, bo na takiej opinii mi najbardziej zależy, równieśniczek :)
Otóż poznałam faceta, znamy się raczej krótko,ale szybko stwierdziliśmy, że rozumiemy się doskonale i tak dalej, wiecie o co chodzi :)
On wspomina,że chciałby poważnego związku (nie naciska, mówił mi tylko po to,żebym go nie wyrolowała, tzn nie zabawiła się nim w jakimś szczeniackim związku itp, nie zależy mu tylko na seksie,bo o tym tez gadaliśmjy i to widać,ale nie będę się tutaj o tym rozpisywać :))
Wiem,że uprawiał już seks, był w kilku zwiazkach, ale mimo tego że chciał żeby był to długotrwały układ, to nie wypaliło, no w każdym razie przechodze już do mojego pytania :)
Boję się życia, albo może inaczej... boję się takich związków, a raczej wyobrażeń o nich. Wiem,ze bedzie chciał też uprawiać seks, ja nie widzę w tym nic złego, ale boję sie że za szybko. W ogole widze,że mnie to przerasta trochę, z jednej strony bardzo chcę a z drugiej się boję :)
Czy uważacie,że majac tyle lat co ja , moje zachowanie jest dziecinne ? bo ja sama nie wiem, jestem pełna obaw... I jeszcze jedna kwestia ... tyle par mlodszych uprawia seks...ja nie widzę w tym nic złego,ale jak radzą sobie z widmem zajścia w ciążę ? ja własnie też tego się obawiam,ze zajdę w ciążę a on mnie potem zosrawi, no takie obawy. Może jestem panikarą ? Czuje,że najwyższy czas zacząć ziwążek,ale same widzicie ile mam z tym problemów.. proszę z góry o nie zjeżdzanie mnie za nic, jestem zagubiona. proszę o opinie i w miarę możliwości konstruktywną krytykę :) dzieki.

Związek :)

27 lut 2014 - 21:42:55

Nic na siłę, do wszystkiego trzeba dojrzeć...

Związek :)

27 lut 2014 - 21:43:35

mam parę takich koleżanek które w tym wieku nie miały nigdy chłopaka, więc nie jesteś sama.
jeżeli nie będziesz chciała seksu, to nic na siłę, jak kocha to poczeka. 1 raz zapamiętasz na całe życie, nie ma co się spieszyć.

A jest coś takiego jak antykoncepcja-gumki, tabletki, także spokojnie:)

Związek :)

27 lut 2014 - 21:46:51

Cytat
zambezi
mam parę takich koleżanek które w tym wieku nie miały nigdy chłopaka, więc nie jesteś sama.
jeżeli nie będziesz chciała seksu, to nic na siłę, jak kocha to poczeka. 1 raz zapamiętasz na całe życie, nie ma co się spieszyć.

A jest coś takiego jak antykoncepcja-gumki, tabletki, także spokojnie:)

Wiem, ja będę chciała,ale tez strach przed ciążą. Wiem,ze jest antykoncepcja,ale jednak ludzie wpadaja :)

Związek :)

27 lut 2014 - 21:46:52

Ja uwazam ze bardzo madra z ciebie dziewczynka:) baw sie zyciem ale na dzieci uwazaj bo to nie zabawka a fajnie miec je z kims madrym i kochanym bo po to sie je ma takze uwazaj bo ten wiek to jeszcze glupawy i tak naprawde zycia nie zna pozdrawiam:):)

Związek :)

27 lut 2014 - 21:47:11

Zupełnie normalna reakcja. To ,ze np. Twoje kolezanki dojrzały w wieku 16 lat, a Ty w wieku 21 dalej sie 'obawiasz' nie jest niczym dziwnym :) Jesli spotkasz odpowiednią osobę to się przełamiesz, spokojnie.. Może nie odrazu ale im częściej będziecie o tym otwarcie mówić tym mniejszy problem Ci to będzie sprawiać w praktyce:D

Związek :)

27 lut 2014 - 21:47:32

nie dojrzałaś emocjonalnie do bycia w związku. Ja podobne myślenie miałam gdy byłam w gimnazjum :) Jeśli coś czujesz do tego faceta to zaryzykuj. Nigdy nie mamy 100% pewności, że nasz wiązek jest tym ostatnim do końca życia, jednak trzeba się starać by wszystko było dobrze. Związek to rozmowa z partnerem, umiejętność słuchania drugiej osoby, czasem pójście na kompromis. Musisz o swoich obawach porozmawiać z tym chłopakiem, może ze zbliżeniem poczekacie aż będziesz gotowa. Co do ciąży no to uważam, że można się zabezpieczyć i i wtedy ryzyko zajścia w nieplanowaną ciąże jest znikome. Powodzenia :)

Związek :)

27 lut 2014 - 21:47:38

masz obawy, bo jeszcze nie jesteście na takim etapie.
zobaczysz , że za jakiś czas będziessz się z tego śmiała i temat "łóżkowy" z ukochanym będzie dla Ciebie przyjemnością ^^
PS jestem Twoją rówieśniczką ;d

Związek :)

27 lut 2014 - 21:48:49

Cytat
psychoaktywna
masz obawy, bo jeszcze nie jesteście na takim etapie.
zobaczysz , że za jakiś czas będziessz się z tego śmiała i temat "łóżkowy" z ukochanym będzie dla Ciebie przyjemnością ^^
PS jestem Twoją rówieśniczką ;d


Dzięki za opinie :)
Ja się wszystkiego boję, muszę zmienić myślenie, bo daleko nie zajdę, taki z tego wniosek :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-27 21:54 przez RainbowAfterRain.

Związek :)

27 lut 2014 - 23:22:31

uważam, że jeśli ktoś decyduje się na współycie to jest swiadom ewentualnosci jaka jest ciąża, bardzo nie lubie ludzi, którzy się za to zabieraja i strasznie panikują, wymyślają 100 rożnych metod antykoncepcji na raz, nie wiem jaka w tym stresie przyjemność...
Nie zmuszaj się do rzeczy, do których nie jestes gotowa, kiedys przyjdzie na Ciebie pora. A swoja droga nie ma się czego bać, nic w tym co napisałas nie zabija.

Związek :)

27 lut 2014 - 23:29:32

Wiek niekoniecznie idzie w parze z dojrzałością emocjonalną u ludzi.
Jedni czują potrzebę bycia w związku, bliskości wcześniej, inni później.
Skoro Ty jeszcze tego nie czujesz to nie zmuszaj się, bo 'inni w moim wieku to robią', albo 'w tym wieku to już najwyzsza pora'.
Przyjdzie moment, kiedy poczujesz i sama tego zapragniesz.

Związek :)

27 lut 2014 - 23:39:00

no ja pieprze. on uprawial seks, to Ty juz snujesz plany na temat ciazy?
nie badz niepowazna. jak ktos wyzej napisal - nic na sile.
nie jestes gotowa - nie "uprawiaj" seksu (rozwala mnie to slowo...)
chyba ze boisz sie ze jesli nei bedziesz nim wspolzyla to zostawi Cie. ale to wtedy lepiej od razu odpuscic takiego dziada.

Związek :)

28 lut 2014 - 01:03:10

Ciężko zaplanować wcześniej czy dany związek będzie poważny czy spróbujecie i nie wypali. jeżeli jest to tylko kwestia tego czy go nie "wyrolujesz" to przecież zależy od Ciebie. Jeżeli chodzi o seks to tego też nie można zaplanować. Jeżeli będziesz z nim, będziesz mu ufać, kochać go to Pragnienie takiej bliskości przyjdzie prędzej czy później. I nie masz się czego bać. Poznaj go bardziej bo skoro się boisz że przy ewentualnej ciąży Cię zostawi to raczej mało go znasz. I co do tej ciąży. Tak na prawdę nie jest tak łatwo zajść w ciąże, wiedzą to pary które ją planują. Wpadki to albo bardzo nie rozważne pary albo duże szczęście. Jeżeli będziecie się mądrze zabezpieczać to raczej nie wpadniecie.
Tylko zamiast myśleć już o ewentualnym seksie zastanów się czy chcesz być z nim i na ile Ci na nim zależy.

Związek :)

28 lut 2014 - 01:11:57

"Jak radzicie sobie z widmem zajścia w ciążę" - mówisz tak, jakby ciąża była gwarantowana. Jakby chodziło o wytrysk. Od czego masz wachlarz zabezpieczeń dostępnych na rynku? Jeśli chcesz podejść do tej sprawy odpowiedzialnie, to pójdź do ginekologa i porozmawiaj z nim o właściwym dla Ciebie zabezpieczeniu.
Poza tym wcale nie musisz się spieszyć. Mówisz, że jemu nie na tym zależy i czekacie, ale Ty widocznie się tego obawiasz. Twoje zachowanie nie jest dziecinne, a zrozumiałe. Wręcz przeciwnie - nie ściągasz majtek, bo chcesz już to zrobić bo dwudziestka na karku, ale obgadujesz sprawę.
Jeśli boisz się, że mógłby Cię w takiej sytuacji zostawić (mam na myśli ciążę), to jest jeszcze na to za wcześnie. Skoro mu zależy, to zrozumie i nie będzie naciskał. Możecie czerpać przyjemność z innych zabaw, nie tylko z seksu.
A tak na marginesie, życząc Ci wszystkiego najlepszego, nawet gdyby taka sytuacja się zdarzyła, to pozwiesz go o alimenty.

Związek :)

28 lut 2014 - 01:25:00

Mój mąż czekał na seks ze Mną ponad rok czasu...Nie nalegał...Tylko czekał,az bede gotowa.Ty również pamiętaj...nic na siłe...!Sa różne pigułki,prezerwatywy trzeba ich używać z głową,a w ciąże nie zajdziesz...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ANTYromantyzm