Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

53 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:14:39

Cześć mam pewny kłopot i mam nadzieje ze jakoś mi doradzicie:)
To tak mam prawie 18 lat i jestem w 10 tyg ciązy z czego bardzo sie ciesze tylko ze mój chłopak kiedy sie tylko dowiedział o dziecku to mnie zostawił i nie utrzymuje ze mną żadnego kontaktu. Moja mama próbowała z nimi porozmawiać ale to też za dużo nie dało. Rozważamy żeby jechac do jego rodziców ale nie wiem czy to coś da ? Jeszcze ostatnio dowiedziałam sie że podobno ma dziewczyne ale nie wiem czy w to wierzyć czy on po prostu robi zeby mi na złość zrobić. Ja go kocham ale pewności nie mam czy on do mnie coś czuje. Chce żeby moje dziecko miało ojca i żeby miało prawdziwą rodzine ale nie wiem co mam zrobić zeby on zrozumiał że zostanie ojcem i zeby wziął odpowiedzialność za swoje czyny. Bardzo bym chciała żeby był bo ja potrzebuje wsparcia. Proszę o pomoc bo ja nie wiem co mam robić... dziękuje za wszystkie odpowiedzi

zweryfikowana
Posty: 958
Ostrzeżenia: 1/5

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:17:23

idz do jego rodziców
i niech płaci alimenty

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:17:39

Niestety nie zmusisz go do niczego. Natomiast ja uważam że jego rodzice powinni wiedzieć i powinni się dowiedzieć od Ciebie.Myślę że pójście do jego rodziców to dobry pomysł, szczególnie że należą Ci się alimenty na dziecko.

Niby jesteście pełnoletni, ale ja uważam że 18 lat to nadal pstro w głowie szczególnie o większości kolesi, także może uda się coś zmienić:)
Powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-23 18:19 przez MoniakV.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:18:20

jeżeli tak się zachował to raczej super tatusiem już nie będzie.
Radzę założyć mu sprawę o alimenty i dać sobie z nim spokój. Jesteś młoda lepiej poszukaj sobie kogoś kto pokocha i Ciebie i dziecko, to że będziesz miała dziecko nie skreśla Cię jako kobiety. Moja znajoma miała podobną sytuację, urodziła dziecko i na szczęście zerwała kontakty z jego ojcem. Teraz ma męża i już trójkę dzieci :)

Idź do opieki społecznej razem z mamą, oni Ci doradzą jak załatwić alimenty, mają specjalistów i środki przeznaczone na pomoc dziewczynom w Twojej sytuacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-23 18:23 przez Finka1988.

niezweryfikowana
Posty: 185
Ostrzeżenia: 1/5

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:18:37

niech weżnie odpowiedzialność za swoje czyny

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:21:26

ja bym mu dała trochę czasu. przeraził się pewnie bo oboje jesteście bardzo młodzi. może pójdzie po rozum do głowy za jakiś czas.

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:21:56

No niestety widać, że tatuś nie dojrzał do odpowiedzialności.. do niczego go nie zmusisz.. co innego alimenty, zasuwajcie do jego rodziców :)

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:24:52

ojciec dziecka ma prawie 24 lata :)

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:29:49

Cytat
czarnasdz16
Cześć mam pewny kłopot i mam nadzieje ze jakoś mi doradzicie:)
To tak mam prawie 18 lat i jestem w 10 tyg ciązy z czego bardzo sie ciesze tylko ze mój chłopak kiedy sie tylko dowiedział o dziecku to mnie zostawił i nie utrzymuje ze mną żadnego kontaktu. Moja mama próbowała z nimi porozmawiać ale to też za dużo nie dało. Rozważamy żeby jechac do jego rodziców ale nie wiem czy to coś da ? Jeszcze ostatnio dowiedziałam sie że podobno ma dziewczyne ale nie wiem czy w to wierzyć czy on po prostu robi zeby mi na złość zrobić. Ja go kocham ale pewności nie mam czy on do mnie coś czuje. Chce żeby moje dziecko miało ojca i żeby miało prawdziwą rodzine ale nie wiem co mam zrobić zeby on zrozumiał że zostanie ojcem i zeby wziął odpowiedzialność za swoje czyny. Bardzo bym chciała żeby był bo ja potrzebuje wsparcia. Proszę o pomoc bo ja nie wiem co mam robić... dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Super kochana gratuluje, teraz ponoć młode matki są bardzo na czasie- zwłaszcza takie przed maturą nie pracujące - żeby rodzice mogli się opiekowac maleństwem.
Twoja mam probowała z nim rozmawiać aha ... a Ty co? nie potrafisz romawiać, skoro potrafiłaś uprawiać seks to chyba zdawałaś sobie sprawe z konsekwencji które mogą z tego wyniknąć... jak już byłaś na tyle głupia zeby zajść w ciąże w tak młodym wieku z nieodpowiednim facetem to chociaż bądz na tyle mądra aby sama wypić piwo które sobie nawarzyłaś... alimenty i heja a nie mamusie wysyłasz. Ot cała dorosłość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-23 20:03 przez bsklove.

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:30:33

Cytat
czarnasdz16
ojciec dziecka ma prawie 24 lata :)

Kolejny dowód na to, że wiek nie ma znaczenia.
Gdyby miał 18 to bym zrozumiała, w takiej sytuacji nie rozumiem.
Idź do jego rodziców im powiedz, a po urodzeniu dziecka alimenty i tyle. A może akurat się chłopak ogarnie :)

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:31:52

no cóż - mam nadzieję, że to tylko chwilowy szok z jego strony, jeśli nie, to znaczy że wybrałaś nieodpowiednią osobę na ojca swojego dziecka. Pogadaj z jego rodzicami, powinnaś mieć wsparcie ze strony ich rodziny, szczególnie finansowe.

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:34:01

Jak chłopak nie chce być z Tobą to go nie zmusisz, być może jeszcze przemyśli sprawę. Nie można udawać rodziny na siłę, trzeba było myśleć zanim wpadliście. Jeśli nie będziecie razem to pozwiesz go o alimenty, które dziecku będą się należeć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-23 18:35 przez jefrozka.

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:35:09

Pozostanie Ci złożyć sprawę o alimenty, niech płaci. Oboje zawinili i nie dopatrzyli kwestii antykoncepcji, ale nie może być tak, że tylko kobieta ponosi odpowiedzialność, a chłopaczek się zawija i myśli, że ma z głowy. Na Twoim miejscu próbowałabym najpierw rozwiązać sprawę polubownie, powiedzieć mu jak się sprawy mają i napisać, że jeśli on sam nie wyjdzie z inicjatywą, to będziesz zmuszona iść z tym do sądu.

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:37:07

ja z nim nie mogę porozmawiać bo on nie chce sie ze mną spotkac i nie oceniaj mnie bo ja pracuje i zarabiam i szkołe normalnie skończe i nie będę potrzebowała za dużo pomocy rodziców a to że zaszłam w ciąze to czysty przypadek i ja nie jestem głupia

samotna z dzieckiem, pomocy!

23 gru 2013 - 18:40:43

Cytat
czarnasdz16
ja z nim nie mogę porozmawiać bo on nie chce sie ze mną spotkac i nie oceniaj mnie bo ja pracuje i zarabiam i szkołe normalnie skończe i nie będę potrzebowała za dużo pomocy rodziców a to że zaszłam w ciąze to czysty przypadek i ja nie jestem głupia

Masz 18 lat, chcesz z dzieckiem przy piersi pracować i latać do szkoły? Jednocześnie uczyć się, zarabiać na dzieciaka i się nim zajmować? Cud po prostu.

Jedź do niego do pracy czy do domu i zmuś go do spotkania, to nie może tak być, że on Ci robi dziecko a Ty jeździsz ze swoją mamą po jego rodzicach aby to jakoś załatwić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chłopak - przystojny