Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

30 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:20:04

Witam... Mój mąż ma jedno dziecko z wcześniejszą partnerką (nie są po ślubie) płaci jej alimenty przyznane sądownie od 6 lat ( od 6 lat płaci jej dodatkowo od siebie + 100 zł co miesiąc co ma na potwierdzeniu przelewów) my mamy syna i jeszcze jedno dziecko w drodze... nasze zarobki to łącznie 2600 zł teraz syn męża idzie do pierwszej klasy od września i ona chce podwyższenia alimentów jeśli jej nie podwyższymy to chce skierować sprawę do sądu. Czy można podpisać jakąś intercyzę,żeby zabezpieczyć mój majątek?

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:23:33

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji będą brane pod uwagę tylko zarobki Twojego męża, czyli ojca dziecka. Przecież Tobie nic do tego. Przynajmniej tak byłoby logicznie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 19:23 przez extrashopping.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:25:52

Intercyza to przed ślubem. Rozdzielność majątkową można po ślubie. Ale są i dwie strony medalu.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:26:17

Ja się kompletnie nie znam.
Ale czy Wasza sytuacja (2 dzieci w tym jedno uczące się) nie będzie miało wpływu na odmowę podwyższenia?

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:28:37

To zalezy od tego ile on zarabia i ile jego byla zyczy sobie alimentow. Sad moze podwyzszyc alimenty np. o 100 zl. A skoro on od siebie placil ta stowke wiecej nic sie nie zmieni. Moze nie podwyzszyc tez wcale, bo bardzo dobrze o nim swiadczy, ze dawal wiecej, a utrzymanie dziecka nalezy do obojga rodzicow, nie tylko Twojego meza. Ona powinna dawac od siebie tyle samo, co Twoj maz.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:36:48

przy orzekaniu o wysokości alimentów bierze się (przynajmniej powinni brać) możliwości osoby zobowiązanej do alimentacji a nie to ile zarabia, bo ludzie kombinują, dogadują się z szefami żeby oficjalnie płacono mniej pensji a "pod stołem" dają drugą część pensji. Albo celowo pracują na czarno. Nie wiem czy jest sens występować o intercyzę. Intercyza na pewno miała by znaczenie gdyby Twój mąż nie płacił alimentów, dług by mu rósł i zaczął by go ścigać komornik, jeśli miałabyś intercyzę wtedy Ty nie odpowiadasz za długi męża

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:36:51

Zarobki męża są brane pod uwagę i wasza sytuacja ogólna, tzn. liczba dzieci waszych wspólnych, wydatki na nie itp tak uważam, że mniej więcej jest.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:39:16

Cytat
extrashopping
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji będą brane pod uwagę tylko zarobki Twojego męża, czyli ojca dziecka. Przecież Tobie nic do tego. Przynajmniej tak byłoby logicznie.
i tak chyba jest

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:44:37

Sąd nie będzie sięgał do twojego portfela i rozdzielność majątkowa nie jest ci potrzebna. intercyza to nieformalna umowa o rozdzielność majątkową przed zawarciem i w trakcie małżeństwa. Ale kompletnie do niczego ci się nie przyda.

sąd weźmie pod uwagę cała waszą sytuację materialną, ale też matki - czy ona pracuje, czy łoży całość na dziecko, etc. zarobki twojego męża moga być jedynie obciążone twoje nie. jak sprawa zajdzie tak daleko możesz napisać do mnie na priv lub udac się do prawnika.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 19:54:11

bo zaczęła straszyć nas sądem a młody dostał na dzień dziecka od nas prezent +100 zł bo twierdziła że potrzebuje na lekarza... a tak na prawde miała skierowanie ... no ale ... jak to dowiedziałam sie od znajomej co córka chodzi z jej synem do przedszkola " on jest taki naiwny że dał mi kasę na lekarza, a ja sobie mogłam coś za to kupić"

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:01:54

lepiej niech sprawa trafi przed sąd i ten rozstrzygnie. sądy nie zawsze robią wszystko na korzyść dziecka, zwłaszcza, że macie dwójkę własnych i dom do prowadzenia. twój mąż wywiązuje się z obowiązków i do tej pory kobita się nie skarzyła, że jej na coś brakuje. raczej nie ugra sprawy.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:07:06

Cytat
extrashopping
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji będą brane pod uwagę tylko zarobki Twojego męża, czyli ojca dziecka. Przecież Tobie nic do tego. Przynajmniej tak byłoby logicznie.

zweryfikowana
Posty: 357
Ostrzeżenia: 1/5

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:07:30

Cytat
perelka99999
bo zaczęła straszyć nas sądem a młody dostał na dzień dziecka od nas prezent +100 zł bo twierdziła że potrzebuje na lekarza... a tak na prawde miała skierowanie ... no ale ... jak to dowiedziałam sie od znajomej co córka chodzi z jej synem do przedszkola " on jest taki naiwny że dał mi kasę na lekarza, a ja sobie mogłam coś za to kupić"

to niech idzie do sądu, tylko niech znajoma przyjdzie do sądu i to powie, to laska ma po sprawie :))

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:15:27

MUSISZ zrobic intercyze i to koniecznie, Moja kolezanka ma podobna sytuacje i w Sedziny nie obchodzilo ze maz mojej kolezanki ma drugie dziecko bo sprawa sadowa byla o jedno dlatego zrob nim bedzie za pozno bo prawo w Polsce jest smieszne.

zweryfikowana
Posty: 216
Ostrzeżenia: 6/5

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:19:26

A z ciekawości zapytam ile płaci na dziecko ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Na odległość? Ja nie chcę