Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

operacja oczu

18 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:20:49

Sądy najczęściej podwyższają alimenty, wraz ze zmianą sytuacji małoletniego ( tutaj z racji objęcia obowiązkiem szkolnym)i zarobki męża tak naprawdę mają małe znaczenie, bo płacić musi, to obowiązek alimentacyjny. Jak również dziecko nie może żyć w niedostatku, a matka dziecka wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego ( wychowuje dziecko i to z nią jest, a ojciec musi na nie łożyć). Tak to niestety wygląda, a co Sąd to inny obyczaj. W każdym orzekają inaczej. W Warszawie uważają, że średnia zarobków osoby ze średnim wykształceniem to uwaga 2800 zł. I najniższe alimenty jakie zasądzają to 500 zł na dziecko kilku letnie.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:23:52

Hmm tak czy inaczej, jak sprawa trafi do sądu, zapraszam po pomoc (zapewne będzie trzeba napisać odpowiedź na pozew) albo do prawnika, gminy prowadzą spis, keidy prawnicy przyjmują bezpłatnie.

zweryfikowana
Posty: 216
Ostrzeżenia: 6/5

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:25:44

Cytat
suki3reczek
Sądy najczęściej podwyższają alimenty, wraz ze zmianą sytuacji małoletniego ( tutaj z racji objęcia obowiązkiem szkolnym)i zarobki męża tak naprawdę mają małe znaczenie, bo płacić musi, to obowiązek alimentacyjny. Jak również dziecko nie może żyć w niedostatku, a matka dziecka wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego ( wychowuje dziecko i to z nią jest, a ojciec musi na nie łożyć). Tak to niestety wygląda, a co Sąd to inny obyczaj. W każdym orzekają inaczej. W Warszawie uważają, że średnia zarobków osoby ze średnim wykształceniem to uwaga 2800 zł. I najniższe alimenty jakie zasądzają to 500 zł na dziecko kilku letnie.

Słuchaj akurat u mnie w rodzinie ciotka na dzieci czyli w wieku 9 lat i 17 dostaję na JEDNO dziecko po 300 zł... A te alimenty tylko na opłaty i to braknie a co dalej...

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:28:39

Intercyza przed ślubem :) Podwyższenie zależy od tego, ile alimentów Twój mąż płaci obecnie. Skoro dochody Waszej rodziny sięgają 2600 zł, czyli około 650 zł na os., to nie ma zbyt dużej możliwości podwyższenia alimentów. Sędzia bierze pod uwagę status materialny, sytuację rodzinną os. płacącej alimenty i jego zdolność zarobkową (czyli nie to ile zarabia, a to ile może zarabiać).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 23:37 przez Polcia92.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:30:20

Cytat
suki3reczek
Sądy najczęściej podwyższają alimenty, wraz ze zmianą sytuacji małoletniego ( tutaj z racji objęcia obowiązkiem szkolnym)i zarobki męża tak naprawdę mają małe znaczenie, bo płacić musi, to obowiązek alimentacyjny. Jak również dziecko nie może żyć w niedostatku, a matka dziecka wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego ( wychowuje dziecko i to z nią jest, a ojciec musi na nie łożyć). Tak to niestety wygląda, a co Sąd to inny obyczaj. W każdym orzekają inaczej. W Warszawie uważają, że średnia zarobków osoby ze średnim wykształceniem to uwaga 2800 zł. I najniższe alimenty jakie zasądzają to 500 zł na dziecko kilku letnie.

Ale sąd bierze też pod uwagę to, że ma z żoną dziecko i drugie w drodze - przynjamniej powinien brać. Twój mąż może też założyć sprawę o obniżenie alimentów.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:38:26

Cytat
suki3reczek
Sądy najczęściej podwyższają alimenty, wraz ze zmianą sytuacji małoletniego ( tutaj z racji objęcia obowiązkiem szkolnym)i zarobki męża tak naprawdę mają małe znaczenie, bo płacić musi, to obowiązek alimentacyjny. Jak również dziecko nie może żyć w niedostatku, a matka dziecka wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego ( wychowuje dziecko i to z nią jest, a ojciec musi na nie łożyć). Tak to niestety wygląda, a co Sąd to inny obyczaj. W każdym orzekają inaczej. W Warszawie uważają, że średnia zarobków osoby ze średnim wykształceniem to uwaga 2800 zł. I najniższe alimenty jakie zasądzają to 500 zł na dziecko kilku letnie.
<moderacja> jak możliwości zarobkowe osoby płacącej alimenty mogą mieć małe znaczenie?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 11:23 przez moderator.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:40:20

Owszem może brać, a może nie brać, jeśli żona dobrze uargumentuje zwiększone potrzeby dziecka to raczej nie ma szans. Znam bardzo dobrze specyfikę Sądów i wiem jakie najczęściej zapadają postanowienia w tego typu sprawach. przykładowo jeśli ojciec zarabia 1200 zł i 1000 zł kosztuje go życie itd. i zostaje jemu powiedzmy 200 zł to Sąd tyle orzeknie alimentów? Nie! Uzna że ma płacić tak by potrzeby dziecka były zaspokojone, a on może zawsze znaleźć lepszą pracę zwłaszcza gdy jest młody, zdrowy i zdolny do pracy.

Cytat
Polcia92
Cytat
suki3reczek
Sądy najczęściej podwyższają alimenty, wraz ze zmianą sytuacji małoletniego ( tutaj z racji objęcia obowiązkiem szkolnym)i zarobki męża tak naprawdę mają małe znaczenie, bo płacić musi, to obowiązek alimentacyjny. Jak również dziecko nie może żyć w niedostatku, a matka dziecka wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego ( wychowuje dziecko i to z nią jest, a ojciec musi na nie łożyć). Tak to niestety wygląda, a co Sąd to inny obyczaj. W każdym orzekają inaczej. W Warszawie uważają, że średnia zarobków osoby ze średnim wykształceniem to uwaga 2800 zł. I najniższe alimenty jakie zasądzają to 500 zł na dziecko kilku letnie.
przepraszam za wyrażenie, ale gówno prawda. jak zarobki osoby płacącej alimenty mogą mieć małe znaczenie?

Takie, że każdy kto płaci alimenty stara się płacić jak najmniej. I nawet brak środków nie zwalnia Cię z obowiązku łożenia na dziecko. I dalej sądzisz, że ma to znaczenie? Miałam do czynienia z niejedną taką sprawą i wiem co mówię. jeśli nie mam o czymś pojęcia nie wypowiadam się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 23:43 przez suki3reczek.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:42:04

Zarobki osoby płacącej mają znaczenie, ponieważ sąd zważa na stan majątkowy obu stron - matki i ojca. obydwoje sa tak samo zobowiązani do dostarczania środków na życie. ponieważ ojciec ma trójkę dzieci, sąd bierze pod uwagę stan obu matek oraz zarobki męża, musi wziąc pod uwagę wydatki np. niepełnosprawność, szkoły specjalne, choroby, leki, etc.

sąd zważa na cała sytuację materialną wokół dziecka. pójście do szkoły NIE JEST argumentem, dla którego sąd zasądzi wyższe alimenty.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:44:08

Intercyza to przed ślubem. I nie bardzo by Cię chroniła przed alimentami na dziecko ;)

Dla uzupełnienia: "Art. 144.
§ 1. Dziecko może żądać świadczeń alimentacyjnych od męża swojej matki, niebędącego jego ojcem, jeżeli odpowiada to zasadom współżycia społecznego. Takie samo uprawnienie przysługuje dziecku w stosunku do żony swego ojca, niebędącej jego matką."

Jak sąd zasądzi Pan Bóg raczy wiedzieć, może traficie na wyrozumiałego sędziego i weźmie pod uwagę że macie kolejne dzieci i trudną sytuację materialną. Ale z całego serca Wam życzę, żeby mąż się ogarnął i w ogóle nie doszło do sprawy, to tylko trauma dla wszystkich z dzieckiem na czele.

Cytat
Polcia92
Cytat
suki3reczek
Sądy najczęściej podwyższają alimenty, wraz ze zmianą sytuacji małoletniego ( tutaj z racji objęcia obowiązkiem szkolnym)i zarobki męża tak naprawdę mają małe znaczenie, bo płacić musi, to obowiązek alimentacyjny. Jak również dziecko nie może żyć w niedostatku, a matka dziecka wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego ( wychowuje dziecko i to z nią jest, a ojciec musi na nie łożyć). Tak to niestety wygląda, a co Sąd to inny obyczaj. W każdym orzekają inaczej. W Warszawie uważają, że średnia zarobków osoby ze średnim wykształceniem to uwaga 2800 zł. I najniższe alimenty jakie zasądzają to 500 zł na dziecko kilku letnie.
przepraszam za wyrażenie, ale gówno prawda. jak zarobki osoby płacącej alimenty mogą mieć małe znaczenie?

yyyy bo kluczowe znaczenie mają możliwości zarobkowe, nie zarobki?
jakby tak było łatwo, to każdy sceptycznie nastawiony do płacenia na dziecko tatuś na sprawie wykazywałby że zarabia 1000 złotych ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 23:47 przez majka51.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:46:35

Ten artykuł dotyczy pasierbicy i pasierba nie rozumiem, jak on ma tutaj swoje zastosowanie. Jest ojciec i są dwie matki. Jedna ma jedno dziecko, druga dwie. Z tym samym facetem. Gdzie tu jest pasierb?

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:47:06

Słuchaj akurat u mnie w rodzinie ciotka na dzieci czyli w wieku 9 lat i 17 dostaję na JEDNO dziecko po 300 zł... A te alimenty tylko na opłaty i to braknie a co dalej...[/quote]

Tak jak powiedziałam zależy jeszcze gdzie mieszkasz, w Warszawie zasądzają najwyższe alimenty.

Cytat
SunFlower23
Zarobki osoby płacącej mają znaczenie, ponieważ sąd zważa na stan majątkowy obu stron - matki i ojca. obydwoje sa tak samo zobowiązani do dostarczania środków na życie. ponieważ ojciec ma trójkę dzieci, sąd bierze pod uwagę stan obu matek oraz zarobki męża, musi wziąc pod uwagę wydatki np. niepełnosprawność, szkoły specjalne, choroby, leki, etc.

sąd zważa na cała sytuację materialną wokół dziecka. pójście do szkoły NIE JEST argumentem, dla którego sąd zasądzi wyższe alimenty.

Większe koszty związane z pójściem do szkoły,koszty zajęć pozalekcyjnych dodatkowo płatnych, wycieczek itd. nie jest wystarczającym argumentem? O to przepraszam widocznie przez 5 lat studiowania prawa ciągle byłam w błędzie... Dzięki za oświecenie. Proponuję udać się do adwokata, który wyjaśni Ci jakie są szanse na wygranie/ przegranie sprawy. A propos co 3 miesiące można składać "wniosek" o zwiększenie alimentów ;)zgodnie z prawem ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 23:52 przez suki3reczek.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:49:24

Też nie wiem gdzie tu pasierb (w sensie o czym mówisz).

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:52:28

"Art. 144.
§ 1. Dziecko może żądać świadczeń alimentacyjnych od męża swojej matki, niebędącego jego ojcem, jeżeli odpowiada to zasadom współżycia społecznego. Takie samo uprawnienie przysługuje dziecku w stosunku do żony swego ojca, niebędącej jego matką."

to jest pasierb.

jeżeli moja mamusia wyjdzie za mąż za pana jureczka, który nie jest moim tatą to ja jestem dla niego pasierbicą i jeżeli zasady współżycia społecznego na to odpowiadają mogę od pana jureczka domagać się alimentów. tak działa ten przepis.

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:53:06

mnie sędzina pytała ile mój brat zarabia w nl aby porównać zarobki z męża ktorych nie przedłożył więc mają ogromne znaczenie, ja na Waszym miejscu bym czekała niech idzie do sądu-zawsze się możecie odwołać

Alimenty i dzieci

10 lip 2013 - 23:54:22

ale powiem wam że to bardzo wiele zależy od tego na jakiego sędziego się trafi bo prawo prawem....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 23:54 przez anessa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zakochanie, a raczej zauroczenie.. Poradzcie cos.;)