Obecnie rozmawiamy o:

Dom czy mieszkanie

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:14:38

cześć dziewczyny : )
mój tata jest hindusem ,a mama polką . Od urodzenia żyję w Polsce ,dwa razy w życiu byłam odwiedzić rodzinę ze strony taty.Teraz mój ojciec i jego rodzina naciskają ,że jestem w wieku odpowiednim do ślubu i mam poslubić kogoś ,kto jest dla mnie odpowiedni .Ten facet jest dla mnie odpowiedni chyba tylko dlatego ,że jest hindusem ,ma 36 lat ....... moja mama w to nie ingeruje ,a ja sobie tego nie umiem wyobrazić .Oczywiście nie robię z tego nie wiadomo jakiej tragedii czy opery mydlanej ,ale tak się zastanawiam i zastanawiam jak można wiązac się z kimś kogo się nigdy nie poznało wcześniej....a tymbardziej iść z tą osobą do łóżka i rodzić mu dzieci ,bo tak prawdopodobnie będzie wyglądała przyszłość,porządna hinduska zawsze zostaje w domu ,opiekuje się dziećmi i jest dobrą żoną .A ja jestem wychowana tutaj i wcale nie mam ochoty przenosić się do zupełnie obcego mi świata i reszty życia spędzić w kuchni ...
może jest tutaj więcej dziewczyn róznego pochodzenia ,które mają podobną sytuację ?

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:17:36

masakra.
powiem tyle, co kraj to obyczaj, ale nigdy w życiu bym sie na coś takiego nie zgodziła.-.-

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:18:19

Cytat
TwojStarySoliBudyn
masakra.
powiem tyle, co kraj to obyczaj, ale nigdy w życiu bym sie na coś takiego nie zgodziła.-.-

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:19:40

Ja bym się na to nie godziła, to Twoje życie.

zweryfikowana
Posty: 932
Ostrzeżenia: 1/5

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:24:16

Nie gódź się na to , całe szczęście(w tym przypadku ) że żyjecie w Polsce , nie daj sobie życia zniszczyć.

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:25:11

Ja bym na Twoim miejscu uciekała gdzie pieprz rośnie. Nie patrzyła na nic tylko uciekała. Nie wyobrażam sobie takiego życia. Ja rozumiem obyczaje, kultura, ale dla mnie wpychanie swoich córek do łóżek obcym mężczyzną jest chore. Jesteś w ogóle w stanie sobie to wyobrazić? Ze bierzesz ślub z obcym mężczyzną, noc poślubna, praktycznie stajesz się jego własnością? Dla rodziny jest odpowiedni, a tak naprawdę nigdy nie możesz być pewna, jaki jest w rzeczywistości.

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:26:46

Ja bym chyba kogoś prosto w twarz wysmiała za taką propozycję.

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:27:18

Nie daj się w to wrobić!

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:27:21

Ile masz lat ?

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:28:59

nie umiem sobie tego wyobrazić, nie gódź się na to, żyjesz w Polsce i masz wybór

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:29:40

co kraj to obyczaj, ja bym nie dała rady i Tobie raczej nie polecam eksperymentować z małżeństwem z nieznajomym Ci mężczyzną. Może recepta na ta sytuację byłoby, gdybyś znalazła sobie kogoś, kogo pokochasz a on Ciebie i będzie podzielał Twój światopogląd? Czy ślub z "nie Hindusem" nie wchodzi w grę?

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:30:47

Co? A jaką religię wyznajesz? Ile masz lat?
Jak dla mnie to jest chore, jak ojciec może cię zmusić do ślubu z obcym facetem?!

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:30:55

mam 22 lata ,prawie. Nie wiem jak tata zareaguje jeśli odmówię. Może to tylko moje wątpliwości i lęki ,bo przecież większość hindusów tak robi,ale ja mam marzenia i niekoniecznie chce ciągle rodzić dzieci i spędzić reszte życia siedząc i gotując wśród obcych mi ludzi i w obcej kulturze...w dodatku musiałabym żyć w jego domu rodzinnym z teściami , bo taka jest tradyja w indiach..

w moim domu obchodzi się swięta hinduskie i chrześcijańskie ,np maha shiva ratri ,diwali , jak i również boże narodzenie ,ogólnie wychowano nas w zasadzie ,że bóg jest jeden i ten sam ,bez względu w jakies postaci go czcimy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-27 15:33 przez Kruszynka1991.

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:30:58

No wlasnie ile masz lat? Przeciez zyjesz w Polsce, w kraju gdzie takie rzeczy sa nie do pomyslenia, nie zgadzaj sie...
Wspolczuje Ci, gdybym miala taki nacisk ze strony ojca czy matki, nie patrzac na nic zerwalabym wszelkie kontakty...

ślub z przymusu ?

27 cze 2013 - 15:31:29

Jacyś chorzy, wyśmiej ich.

Wnioskując po twoim nastawieniu do całej sprawy prawdopodobnie dasz się w to wciągnąć, ale to twoje życie. Moim zdaniem to tylko głupia osoba by się zgodziła na takie coś, zwłaszcza jeśli mieszka w innym kraju i nikt jej do tego nie może przymusić...

Chcesz być darmową służącą i zrujnować nie tylko swoje życie, ale i życie swoich CÓREK to leć, nie ma o czym nawet myśleć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-27 15:37 przez ludziorka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardziej pociągają mnie młodsi ..