Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:26:47

Cześć dziewczyny. Mam do was takie pytanie : czy któras z was wyjezdzala za granice za posrednictwem urzedu pracy? Chodzi o to ze chcialam wyjechac za granice do pracy zeby dorobic , nie mam jednak takich znajomych którzy jezdza tam i moga mi taka prace zalatwic. Postanowilam wiec ze poszukam pracy przez urząd pracy ale pytanie kolejne do was to jak to jest z kasa dla nich ? ile oni za to biora . bo slyszalam różne wersje ze biora tysiac zl za zalatwienie inna wersja to taka ze biora za zalatwienie i dodatkowo biora polowe tego co zarobie.Wiecie może Jak to wgl wyglada ?:)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:29:22

też chciałbym wiedzieć

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:30:24

niestety nie mam pojęcia.

A na ile chcesz wyjechać? wakacje/ pare miesięcy/ może na stałe?

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:38:18

tak gdzies na wakacje;)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:42:37

też bym chętnie wyjechała sobie dorobić, ale niestety boję się jechać w "niesprawdzone" miejsce. Koleżanka w czerwcu wyjeżdża do Niemiec na zbiór owoców, mogę zapytać :)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:47:46

nie polecam wyjazdu przez urzędy pracy i roznego rodzaju agencje, strasznie naciągają na kasę i praktycznie pracujesz dla nich, bo czasem zabieraja nawet ponad polowe twoich zarobkow.

ja z chlopakiem wyjechalismy w ciemno do anglii, po 2 tygodniach mielismy prace i spedzilismy swietne 4 miesiace, niedlugo znowu sie wybieramy

dlatego jesli znacie jezyk to nie ma sie czego bac, wystarczy tylko byc otwartym na ludzi, powodzenia :)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:48:51

jeśli miałybyscie mozliwosc zalatwienia takiej pracy u kogos zaufanego kto jezdzi i wraca szczesliwie :D to byla bym wdzieczna ;);*

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 20:26:14

jak tylko wakacje, to troche mało czasu.

Ja tez polecałabym wyjechać na własna ręke i szukać pracy juz na miejscu.

Mój chłopak leci 17 kwietnia, ja pod koniec maja;)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 20:30:06

nie polecam urzędów i agencji. mój tato przez jakiś czas pracował przez pośrednika i nie wyszedł na tym zbyt dobrze, od każdej wypłaty odliczana była taka suma pieniędzy, że głowa mała. :)

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 07:53:20

Od grudnia jestem w holandii. uwazaj jesli chcesz jechac sama. mnostwo tu oszustow, mowia o polakach nawet. popracujesz a pieniedzy nie zobaczysz.

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 08:01:36

Cytat
martaiza19
jeśli miałybyscie mozliwosc zalatwienia takiej pracy u kogos zaufanego kto jezdzi i wraca szczesliwie :D to byla bym wdzieczna ;);*
Ja jezdzilam w sprawdzone miejsce, tyle, ze praca ciezka i zapisy sa zawsze w styczniu. Mieszka sie w domkach, sa prysznice, goraca woda. Tylko zaznaczam,z e to nie jest prac a dla tych kobitek, ktore przesiedziadzy w szkole na wfach caly rok na zwolieniu. To nie łatwy kawalek chleba, trzeba sie napracowac, ale miejsce sprawdzone nie tylko przeze mnie, ale takze moja rodzine (rodzeńswto, ciotki, kuzyni) i znajomych. Poczytaj o miejscu Erdberhof Osterlooh, moze za rok sie zdecydujesz.Praca w okresie wakacyjnym

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 08:05:38

Był podobny temat. Oto moja wypowiedź z tego tematu.



Ja wyjechałam raz.Było świetnie, pieniązki też super, wróciłam do pl na tydzień a później znów wróciłam do Holandii ale do innego pracodawcy.Zostałam oszukana i do dziś nie wiem jak to się stało.nie wyjeżdżałam sama, nie bałam się, jechało nas sporo (na pierwszy wyjazd 4osoby, na drugi 10) i oba miejsca pracy były sprawdzone przez mojego ojca.Jeździł do obu "szefów" od kilku lat.Także radzę uważać.A na pewno nie jechać samemu to jest niebezpieczne, zajedziesz i zostajesz sama jak palec w najgorszym wypadku zabiorą Ci dokomenty (np: pod pretekstem spisania danych do umowy) lub warunki mieszkaniowe będą czysto spartańskie.Pamiętajcie, że pieniądze to nie wszystko najważniejsze jest wasze życie, zdrowie i szczęście.

Podkreślam, że w pierwszej pracy wszystko było super w drugiej wróciłam bez pieniędzy a obie były sprawdzone przez mojego tatę. Fakt jest, że trzeba trafić na kogoś uczciwego.A z tym ciężko.Agencje pracy odradzam. Chętnie podałabym namiary do pierwszej pracy ale wiem, że w tym roku Polaków nie potrzebują.

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 08:12:13

Pośrednictwo pracy zawsze sobie odciąga pieniążki. Ale z tego, co wiem to firma sobie odciąga już przed podaniem Tobie kwoty zarobkowej- tak więc teoretycznie Ty nic o tym nie wiesz...

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 21:16:37

Miałam wątpliwosci wlasnie dlatego zapytalam ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wątpliwości..