Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

transportery taśmowe

31 minut temu

sprawdzony stomatolog

35 minut temu

sklep detailingowy

59 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:26:47

Cześć dziewczyny. Mam do was takie pytanie : czy któras z was wyjezdzala za granice za posrednictwem urzedu pracy? Chodzi o to ze chcialam wyjechac za granice do pracy zeby dorobic , nie mam jednak takich znajomych którzy jezdza tam i moga mi taka prace zalatwic. Postanowilam wiec ze poszukam pracy przez urząd pracy ale pytanie kolejne do was to jak to jest z kasa dla nich ? ile oni za to biora . bo slyszalam różne wersje ze biora tysiac zl za zalatwienie inna wersja to taka ze biora za zalatwienie i dodatkowo biora polowe tego co zarobie.Wiecie może Jak to wgl wyglada ?:)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:29:22

też chciałbym wiedzieć

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:30:24

niestety nie mam pojęcia.

A na ile chcesz wyjechać? wakacje/ pare miesięcy/ może na stałe?

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:38:18

tak gdzies na wakacje;)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:42:37

też bym chętnie wyjechała sobie dorobić, ale niestety boję się jechać w "niesprawdzone" miejsce. Koleżanka w czerwcu wyjeżdża do Niemiec na zbiór owoców, mogę zapytać :)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:47:46

nie polecam wyjazdu przez urzędy pracy i roznego rodzaju agencje, strasznie naciągają na kasę i praktycznie pracujesz dla nich, bo czasem zabieraja nawet ponad polowe twoich zarobkow.

ja z chlopakiem wyjechalismy w ciemno do anglii, po 2 tygodniach mielismy prace i spedzilismy swietne 4 miesiace, niedlugo znowu sie wybieramy

dlatego jesli znacie jezyk to nie ma sie czego bac, wystarczy tylko byc otwartym na ludzi, powodzenia :)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 19:48:51

jeśli miałybyscie mozliwosc zalatwienia takiej pracy u kogos zaufanego kto jezdzi i wraca szczesliwie :D to byla bym wdzieczna ;);*

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 20:26:14

jak tylko wakacje, to troche mało czasu.

Ja tez polecałabym wyjechać na własna ręke i szukać pracy juz na miejscu.

Mój chłopak leci 17 kwietnia, ja pod koniec maja;)

Wyjazd za granice do pracy

02 kwi 2013 - 20:30:06

nie polecam urzędów i agencji. mój tato przez jakiś czas pracował przez pośrednika i nie wyszedł na tym zbyt dobrze, od każdej wypłaty odliczana była taka suma pieniędzy, że głowa mała. :)

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 07:53:20

Od grudnia jestem w holandii. uwazaj jesli chcesz jechac sama. mnostwo tu oszustow, mowia o polakach nawet. popracujesz a pieniedzy nie zobaczysz.

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 08:01:36

Cytat
martaiza19
jeśli miałybyscie mozliwosc zalatwienia takiej pracy u kogos zaufanego kto jezdzi i wraca szczesliwie :D to byla bym wdzieczna ;);*
Ja jezdzilam w sprawdzone miejsce, tyle, ze praca ciezka i zapisy sa zawsze w styczniu. Mieszka sie w domkach, sa prysznice, goraca woda. Tylko zaznaczam,z e to nie jest prac a dla tych kobitek, ktore przesiedziadzy w szkole na wfach caly rok na zwolieniu. To nie łatwy kawalek chleba, trzeba sie napracowac, ale miejsce sprawdzone nie tylko przeze mnie, ale takze moja rodzine (rodzeńswto, ciotki, kuzyni) i znajomych. Poczytaj o miejscu Erdberhof Osterlooh, moze za rok sie zdecydujesz.Praca w okresie wakacyjnym

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 08:05:38

Był podobny temat. Oto moja wypowiedź z tego tematu.



Ja wyjechałam raz.Było świetnie, pieniązki też super, wróciłam do pl na tydzień a później znów wróciłam do Holandii ale do innego pracodawcy.Zostałam oszukana i do dziś nie wiem jak to się stało.nie wyjeżdżałam sama, nie bałam się, jechało nas sporo (na pierwszy wyjazd 4osoby, na drugi 10) i oba miejsca pracy były sprawdzone przez mojego ojca.Jeździł do obu "szefów" od kilku lat.Także radzę uważać.A na pewno nie jechać samemu to jest niebezpieczne, zajedziesz i zostajesz sama jak palec w najgorszym wypadku zabiorą Ci dokomenty (np: pod pretekstem spisania danych do umowy) lub warunki mieszkaniowe będą czysto spartańskie.Pamiętajcie, że pieniądze to nie wszystko najważniejsze jest wasze życie, zdrowie i szczęście.

Podkreślam, że w pierwszej pracy wszystko było super w drugiej wróciłam bez pieniędzy a obie były sprawdzone przez mojego tatę. Fakt jest, że trzeba trafić na kogoś uczciwego.A z tym ciężko.Agencje pracy odradzam. Chętnie podałabym namiary do pierwszej pracy ale wiem, że w tym roku Polaków nie potrzebują.

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 08:12:13

Pośrednictwo pracy zawsze sobie odciąga pieniążki. Ale z tego, co wiem to firma sobie odciąga już przed podaniem Tobie kwoty zarobkowej- tak więc teoretycznie Ty nic o tym nie wiesz...

Wyjazd za granice do pracy

03 kwi 2013 - 21:16:37

Miałam wątpliwosci wlasnie dlatego zapytalam ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wątpliwości..