Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 11:16:06

Kochane,
Potrzebuję Waszej porady i obiektywnego spojrzenia na sprawę, bo nie wiem co robić.

Jakiś czas temu poznałam mężczyznę. Jest to typ faceta, który ma dość wysokie wymagania co do kobiet, więc starałam się zrobić wszystko by mu się przypodobać. Na początku wyraźnie dał mi do zrozumienia, że także wpadłam mu w oko. Jedno spotkanie, drugie, trzecie... i tak się jakoś toczyło. Niespodziewane nocne wypady za miasto, potrafił przyjechać do mnie (mieszka 40 km ode mnie) tylko po to, by przywieźć mi kawe), codziennie smsy na dzień dobry. Nigdy nie było jednak żadnych poważnych deklaracji. Zdaje sobie sprawę, że to za szybko, bo znamy się niecały miesiąc, ale często podkreślał, że tęskni i bardo mnie lubi.

Od paru dni jednak całkiem inaczej zaczął się zachowywać. Coraz mniej pisał, nie dzwonił. Wczoraj spotkaliśmy się, bardzo miło atmosfera sprawiła, że on wyraźnie chciał czegoś więcej. Dla mnie to jednak zdecydowanie za szybko, więc dałam mu do zrozumienia, że nie jestem gotowa. Tym bardziej wiem, że za szybkie pójście do łóżka całkowicie by zniszczyło to co między nami było.
Po wczorajszym spotkaniu stał się jeszcze bardziej ode mnie oddalać. Nie pozwolił mi tego jakoś dogłębnie odczuć, ale zauważyłam, że coś się zmieniło. Nie napisał smsa gdy dotarłam do domu, nie nalegał by mnie odprowadzić, inaczej się pożegnał.

Oczywiście jak to kobietę naszły mnie najróżniejsze myśli, więc napisałam mu wprost, że widzę, że zmienił się jego stosunek do mnie, że ma napisać na czym stoję, bo wole grać w otwarte karty.

On na to, że, chce zluzować po się za bardzo zapędził. Potem dodał, że nie chodzi o kwestie fizyczne tylko emocjonalne.


Dziewczyny, jak to rozumieć? Czy on się delikatnie wycofuje? Znał sobie sprawe, że "to nie to" i boi się powiedzieć mi to wprost? A może od samego początku chciał mnie tylko zaliczyć?
Z drugiej strony spotykaliśmy się niecały miesiąc, a on rzeczywiście był mocno zaangażowany. Może go to przerosło? Nie chcę za bardzo analizować żeby nie wysunąć pochopnych wniosków, ale wolałabym też wiedzieć na czym stoję, bo również bardzo się zaangażowałam, zależy mi i nie wiem czy jest sens walczyć.

Kobietki, pomóżcie. Co Wy o tym sądzicie? Jak byście się zachowały? Proszę, wypowiedzcie się


Kochane, kontytuuje wątek. Po całej sytuacji przez tydzień nie mieliśmy kontaktu. Wczoraj postanowiłam napisać. Napoczątku sms jakby nic nic - nie odpisał. Stwierdziłam, że nie mogę żyć w niepewności i napisałam wprost co myślę (coś w stylu, że widzę, e teraz on nie chce tego ciągnąć. Szkoda, że nie było go stać na szczerość i zakończenie tego długo szybciej).
Opisał. Napisał, że mnie przeprasza, ale nie jest być w stanie z kimś kto mu nie ufa, kto jest zamknięty w sobie i nie szczery.
Jak to roumieć?? Gdy to przeczytalam kompletnie mnie zatkało. Owszem, jestem osobą skrytą, dosyć nieufną, potrzebuję czasu by się zbliżyć do człowieka, ale cały czas miałam nadzieje, że to on pomoże mi się otworzyć, przekona mnie do siebie.
Miała któraś z Was podobny problem? Chodzi mi o strach przed zaangażowaniem się? trudność z zaufaniem?
Tłumaczyć mu co czuję i przekonywać do siebie czy odpuścić, bo to tylko wymówka? Jestem w kropce i kompletnie nie wiem jak się zachować ;(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-26 17:45 przez ania123bania.

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 11:45:47

Sama mu dałaś taki sygnał, że się za bardzo zapędziliście...więc zaczął "zwalniać"...Spokojnie, na razie nie masz się czym martwić - ale jeśli Ci jako tako na tej znajomości zależy to pokazuj mu to, że jesteś nim zainteresowana, ale wszystko ma swój czas.

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 11:49:36

Cytat
Aparatejszyn
Sama mu dałaś taki sygnał, że się za bardzo zapędziliście...więc zaczął "zwalniać"...Spokojnie, na razie nie masz się czym martwić - ale jeśli Ci jako tako na tej znajomości zależy to pokazuj mu to, że jesteś nim zainteresowana, ale wszystko ma swój czas.


Zgadzam się w 100% z przedmówczynią.

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 11:50:27

Jestem typową kobietą, która nigdy by nie pokazała facetowi zbyt mocno, że jej zależy. Jeśli on się oddala, mimo jakiś głupich chęci odzewu zostawiłabym go w spokoju. Może to kwestie emocjonalne, może to przez to, że nie chciałaś mu się oddać. Jedyne co bym zrobiła to ewentualnie spróbowała ze dwa razy napisać, zagadać, żeby delikatniem u zasugerować, że go lubisz, ale nie więcej.
Prawda taka, że faceci zmieniają zdanie tak samo szybko jak kobiety.

zweryfikowana
Posty: 228
Ostrzeżenia: 2/5

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 11:52:16

przeliczył się, jest to samiec, chciał intymności a ty mu jej nie dałaś, więc będzie szukać dalej, bo najwidoczniej nie chce czekać aż ty się namyslisz

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 11:58:30

bardzo dobrze sie zachowałas nie dopuszczając do czegos wiecej.. ciezko stwierdzic co on moze myślec. sytuacja sama sie rozwinie. a Ty nie naciskaj na niego, jeśli mu na Tobie zalezy to na pewno sobie nie odpusci.

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:02:36

Kochana, są dwie opcje.. zależy jakim jest typem człowieka.
1. Może go to przerosło, bardzo Cię lubi ale nabrało to takiego rozpędu, że chce zwolnić. albo 2. Odmówiłaś mu w sprawach łóżkowych, może go to zabolało, uraziło jego ego.. mężczyźni tacy już są :/ Nie stało się tak jak on chciał, więc postanowił 'zluzować' :)

Widzę, że Ci bardzo zależy. Myślę, że może coś z tego być, ale musicie sie baardziej poznać :) musisz zobaczyć czy nie jest taki, że zależy mu na jednym. Może chwilę odpocznie i znów wróci do tego co było. Po prostu go kręcisz i dlatego tak szybko chciał się z Tobą kochać :)))

pozdrawiam :) :*

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:03:41

zakochany facet nie postepuje w ten sposob,tym bardziej ze jak piszesz chciał czego swiecej,zakochany facet czeka az jego ukochana bedzie gotowa:) wydaj emi sie ze tak naprawde ,nie zalezało mu na tobie a ztak bardzo ,bardziej na tym aby sie z toba przespacm,i to facet powinien walczyc o kobiete a nie kobieta o faceta,ja napewno nie byłabym z facetem ,ktory po mojej odmowie jesli chodzi o sex ,zaczał by sie jeszcze bardziej ode mnie oddalac ,wiedziałabym ze tak naprawde mu na mnie nie zalezy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-21 12:05 przez MAXXXXXX.

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:05:25

a może po prostu taki "cudowny" był dla Ciebie bo o jedno mu chodziło.. ? zobaczył że nie chcesz to odpuszcza sobie.

Albo zobaczył że Ty nie chcesz tak szybko i postanowił przystopować.
Żeby Tobie zaczeło zależeć..

róznie może być.. ja na pewno bym do chłopaka nei napisała po nei całym miesiącu że coś się zmieniło.................

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:06:17

Mogło mu chodzić tylko o zabawę, nie dostał tego co chciał, może kręci jeszcze na boku z kimś innym i nie ma czasu do Ciebie
nie narzucaj się, napisz z 3 razy sama od siebie co u niego słychać, jeśli on sam nie będzie się odzywać, nie utrzymuj kontaktu

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:08:25

Cytat
kleszczu
Mogło mu chodzić tylko o zabawę, nie dostał tego co chciał, może kręci jeszcze na boku z kimś innym i nie ma czasu do Ciebie
nie narzucaj się, napisz z 3 razy sama od siebie co u niego słychać, jeśli on sam nie będzie się odzywać, nie utrzymuj kontaktu

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:11:18

Cytat
Filipinka-88
Cytat
kleszczu
Mogło mu chodzić tylko o zabawę, nie dostał tego co chciał, może kręci jeszcze na boku z kimś innym i nie ma czasu do Ciebie
nie narzucaj się, napisz z 3 razy sama od siebie co u niego słychać, jeśli on sam nie będzie się odzywać, nie utrzymuj kontaktu
Dokładnie !
Wiem,że to może być przykre,bo już coś do niego poczułaś,ale musisz wiedzieć,że on czuje to samo,a nie że Wasze poglądy w pewnej kwestii jednak nieco się różniły...

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:16:13

Moi poprzedni faceci zachowywali się dokładnie tak samo, kiedy mówiłam im, że na seks za wcześnie. Ten widocznie chciał Cię jak najszybciej oczarować, żebyś tylko poszła z nim do łóżka. Oni niestety tacy są. Dobrze potrafią grać i udawać, a my naiwne im wierzymy.

Nie daj się mu omotać. Nie pisz do niego, nie narzucaj i co najważniejsze nie przejmuj. za krótko się znacie, by przezywać rozstanie lub jego widzimisie. Daj mu się samemu wykazać. Jak nadal będzie zainteresowany Tobą - zależy mu, jeśli rzeczywiście olał sprawę - odpowiedź masz jak na talerzu. Powodzenia!

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:16:51

Mi się wydaje, że ten chłopak boi się, że się zakocha, i tyle w temacie, może wcześniej jakaś dziewczyna go zraniła, za szybko ją wziął na poważnie i teraz się boi. Że np on się zauroczy, a to Ty się wycofasz:) Jedno jest pewne: jego zwolnienie tempa nie może spowodowac, że na kolejnym spotkaniu pojdziesz z nim do lozka;)

Gdy facet się wycofuje

21 sty 2013 - 12:22:56

A tak swoją drogą, nie podoba mi się to, co napisałaś o "osiąganiu pułapu wymagań" tego mężczyzny. Czujesz się od niego gorsza, że próbowałaś sprostać jego wymaganiom? Jak dla mnie to rodzi pewną nierówność w relacji między Wami.
Mężczyźni chyba z natury mają tak, że to oni woleliby zdobywać, czyli sprostać Twoim wymaganiom. Gdy stawiasz sytuację tak, że to Ty mu nadskakujesz i próbujesz się na siłę przypodobać (zamiast być sobą), to przestajesz być atrakcyjna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rozstanie - porady