Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:44:37

Witam.
Mój problem polega na tym,że mam chłopaka od 4 lat. Różnie nam się układało,ale się kochamy...
Wczoraj mój chłopoak powiedział mi,ze jego najlepszy przyjaciel (po 1,5 rocznym związku) oświadczył się swojej dziewczynie. Zepsół mi się humor,a jak zapytał co się stało powiedziałam mu o tym,że jesteśmy razem 4 lata,a on nawet nigdy nie pomysła o oświadczynach i jaką dostałam odpowiedź....Że jak chce oświadczyn to mogę startować do jego przyhaciela,bo jeszcze klamka nie zapadła,bo się nie pobrali....
Nikt mnie tak nie rozczarował. Od wczoraj nie odpisuje na jego smsy itp. Nie wiem co mam robić, jestem na niego wściekła.
Jak mam się zachować w takiej sytuacji?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-12 12:45 przez godseater.

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:46:54

Proste slubu nie chce nie masz co czasu marnowac

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:48:00

Głupio Ci powiedział, ale może On nie jest na taki krok jeszcze gotowy, na siłę nic nie zdziałasz.
Jesteście 4 lata razem i nigdy nie poruszaliście tego typu tematów?

zweryfikowana
Posty: 143
Ostrzeżenia: 1/5

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:48:23

ja mojemu mówie, on czasami sie pyta to kiedy się zaręczamy. No i co z tego, ze o tym mówi a nic nie robi. Suma sumarum jesteśmy w podobnej sytuacji. Ciebie wkurza ze nic nie mówi, a mnie że mówi a nic nie robi ;/

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:48:55

"Mój problem polega na tym,że mam chłopaka od 4 lat."

Chyba źle trochę to ujęłaś :P

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:50:51

bo to co ty mu powiedziałaś zabrzmiało jakbyś miała do niego pretensję, chłopak nie jest gotowy na ten krok. Nie rozumiem kobiet, które za wszelką cenę chcą się zaręczać.

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:51:10

Tzn na początku związku mówił,że będziemy razem zawsze i,że będziemy razem mieszkać itp. A teraz raz mi mów,że jest młody i ma czas na to wszystko,a raz,ze jest pewny,ze chce ze mną być.
Tylko,że teraz czuje już nie niego niechęć

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:53:17

Faceci bardzo nie lubią jak się ich naciska w tych sprawach. Może też poczuł się "gorszy" od swojego kolegi, że tamten potrafił dać szczęscie swojej dziewczynie, a on nie... Tego nie wiemy, nie jesteśmy w stanie wejść w jego głowę. Natomiast bardzo dziecinna była jego reakcja.
Myślę, że powinniście poważnie pogadać. Zapytaj go czy traktuje Cię poważnie, czy kiedykolwiek w przyszłości zamierza Cię poślubić. Tylko niech to będzie szczera i spokojna rozmowa. Może się wszystko wyjaśni.
Życzę powodzenia :)

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:53:27

W tak długim związku nie rozmawia się o takich rzeczach? Tylko czeka się na ruch partnera? To dziwne. Tyle jesteście razem i nie wiesz, czy on chce z Tobą wziąć ślub czy nie? Do niczego go swoją drogą nie zmusisz.

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:53:39

Cytat
klasiula
bo to co ty mu powiedziałaś zabrzmiało jakbyś miała do niego pretensję, chłopak nie jest gotowy na ten krok. Nie rozumiem kobiet, które za wszelką cenę chcą się zaręczać.

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:54:03

moja droga faceta nie wolno namawiać do małżeństwa choćby sie swiat walił , z reszta jakie to ma znaczenie czy macie papierek czy nie przecież slub to formalność najpierw powinniście razem zamieszkać i dotrzeć się by między wami nie było takich niedomowień i sytuacji jak ta !!!!!!

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:55:45

Z jednej strony wiadomo, że nikogo do zaręczyn i slubu zmuszać nie wolno. Ale z drugiej rozumie Cie całkowicie. Ja też po 4 latach zwiazku oczekiwałabym jakiejś deklaracji, a jesli nie tego to na pewno innej odpowiedzi niż "możesz startować do przyjaciela". Być może Twój chłopak nie jest jeszcze gotowy, a być może nie traktuje Cię poważnie. Na Twoim miejscu nie odzywałabym się do niego pierwsza. Powinien wiedzieć, ze takie odzywki są nie na miejscu

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:56:18

Nie możesz wymusić na nim oświadczyn, ale też bym się obraziła za słowa że mozesz startowac do jego przyjaciela

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:56:55

oj współczuję:( co innego jakby Ci powiedział: kochanie, nie jestem gotowy, bla bla bla, a co innego jak Ci z pretensjami wyskoczył, zebyś do tamtego kolesia leciała;/

Zaręczyny

12 gru 2012 - 12:57:30

Cytat
godseater
Witam.
Mój problem polega na tym,że mam chłopaka od 4 lat.

Noooo, to masz problem :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

koledzy faceta.