Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:38:30

Witam.
Piszę ponieważ mam dosyć dziwny problem, a nie wiem sama jak sobie z nim poradzić..
Więc do rzeczy:
Z moim facetem jestem już ładnych kilka lat. Znamy się na wylot. Jakiś czas temu chcieliśmy mieć dziecko. Zaszłam w ciążę, urodziłam i tak nasza córka skończyła roczek.
Problem jest w tym, że dzieckiem zajmuje się tylko ja.
Mój K. pracuje, ja zajmuję się dzieckiem i domem.
Mieszkamy w mieście mojego faceta, 300km od mojego miasta rodzinnego.

Chodzi o to, że nie mam oparcia w K., żadnej pomocy, nic! Mówił mi kiedyś, że jest zazdrosny o dziecko- rozumiem go. Dzieckiem zajmuje się 24/h, a dla faceta niekiedy nie mam czasu. Był okres ząbkowania- byłam cały czas przy dziecku. Teraz zaczęła chodzić, więc jestem przy niej, staram się ją wspierać.
To nie jest tak, że K. w ogóle się nie interesuję. Staram się aby było dobrze. Tylko każdą wolną chwilę, kiedy mała śpi spędzam na odpoczynek..
Już sama nie wiem co mam robić... Nie wiem po co to piszę, moz mam jaką nadzieję, że którąś mi pomoże, da jakąś radę...

NIGDZIE NIE JEST NAPISANE,ŻE OD POCZĄTKU TYLKO JA SIĘ ZAJMOWAŁAM DZIECKIEM!
NA POCZĄTKU POMAGAŁ MI! TERAZ SIĘ TAK ZMIENIŁO.
NIGDY NIE ZABRANIALAM MU ZAJMOWANIEM SIĘ ITP
CHCIAŁ TO PODCHODZIŁ, NIE CHCIAŁ TO TRUDNO-NIE NAMAWIAŁAM.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 20:23 przez jalubiehardcorex33.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:43:09

To chyba oczywiste,że skoro macie taki układ,to Ty zajmujesz się dzieckiem.
Sama tak miałam przez jakiś czas.

Wiem ile pracy jest w domu i przy dziecku,ale facet Was utrzymuje.
Czego oczekujesz? Że facet po całym dniu pracy przyjdzie do domu i do nocy będzie zajmował się dzieckiem,bo Ty "chcesz odpocząć"?
Nie za bardzo wiem gdzie leży Twój problem. Takie jest życie,nie jest bajką i codziennie dostaje się po dupie.

No i z tego co piszesz,to facet chyba trochę mało dojrzały-zazdrosny o dziecko? Boziuniu..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 13:44 przez Anastazja30.

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:47:03

Cytat
Anastazja30
To chyba oczywiste,że skoro macie taki układ,to Ty zajmujesz się dzieckiem.
Sama tak miałam przez jakiś czas.

Wiem ile pracy jest w domu i przy dziecku,ale facet Was utrzymuje.
Czego oczekujesz? Że facet po całym dniu pracy przyjdzie do domu i do nocy będzie zajmował się dzieckiem,bo Ty "chcesz odpocząć"?
Nie za bardzo wiem gdzie leży Twój problem. Takie jest życie,nie jest bajką i codziennie dostaje się po dupie.
Chodzi o to, że on jest zazdrosny o dziecko. I to chyba normalne nie jest...
Mój facet pracuje od 6 do 23, ale często ma nawet 5 dni wolnych. Nawet 1 godziny nie poświęci dziecku.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:48:11

nie rozumiem jak można się nie interesować własnym dzieckiem. Próbowałaś kiedyś małą z nim zostawić. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, ze koleś wraca z pracy i się w ogóle dziecka nie tyka. Ale z drugiej strony nie bardzo rozumiem jakiej pomocy od nas oczekujesz w tym wątku. Twój facet dużo pracuje? Bo nie wiem generalnie czy masz problem z tym, że facet Ci nie pomaga czy że się od siebie oddaliliście?
A próbowałaś kiedyś o tym z nim porozmawiać? Próbowałaś go zaangażować w zajmowanie się dzieckiem, kiedy jest w domu? Twojego podejścia też trochę nie rozumiem. W ogóle nie poświęcasz swojemu facetowi czasu i mam wrażenie, że myślisz, iż tylko po jego stronie tkwi problem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 13:50 przez jez_jerzy.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:50:11

Starasz się, aby było dobrze tylko każdą wolną chwilę spędzasz na odpoczynku. Nie wiem może powinnaś zachęcić jakoś faceta do spędzania czasu z dzieckiem jak tylko ma chwilę, nie musi od razu czegoś przy nim robić.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:52:22

A po ile macie lat? Wiesz no,nie dziw się,skoro facet pracuje od rana do nocy,to jakiej pomocy oczekujesz?
Też miałam wiele ciężkich chwil,rozumiem jak to jest,ale spróbuj też zrozumieć jego.
Gdybyś Ty harowała jak wół,a później miała dzień wolnego,na pewno chciałabyś odpocząć. Nie wiem,porozmawiaj z nim,zapytaj dlaczego jest niby zazdrosny. Przecież to też jego dziecko..

Do Madziutex-

Odezwała się ta co siedzi w domu i gówienko robi.
Facet zapieprza od 6 do 23 i co,może po pracy ma jeszcze do dziecka wstawać?!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 14:01 przez Anastazja30.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:52:30

A wiesz dlaczego? Bo od początku był tego nauczony. Bo pewnie niemowlak zapłakał, a Ty leciałaś, Ty przewijałaś, kąpałaś, nosiłaś na rękach, wstawałaś w nocy, karmiłaś. A on był od tego odsunięty. I po prostu brak mu więzi emocjonalnej z dzieckiem. Mój też pracuje, ale żeby dziecko wykąpać, czy nakarmić znajdował jakoś czas i ochotę.

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:52:58

Cytat
jez_jerzy
nie rozumiem jak można się nie interesować własnym dzieckiem. Próbowałaś kiedyś małą z nim zostawić. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, ze koleś wraca z pracy i się w ogóle dziecka nie tyka. Ale z drugiej strony nie bardzo rozumiem jakiej pomocy od nas oczekujesz w tym wątku. Twój facet dużo pracuje? Bo nie wiem generalnie czy masz problem z tym, że facet Ci nie pomaga czy że się od siebie oddaliliście?
Próbowałam, kończyło się tym że mała zajmowała się sobą, on sobą.
Jak pisałam od 6 do 23, ale często ma nawet 5 dni wolnych.
Chodzi o to, że chce go jakoś do dziecka przekonać, bo nie rozumiem czemu on tak postępuje w stosunku do dziecka..

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:53:25

a po kija seś dziecko zrobiła ?

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:56:07

Cytat
madziutex
A wiesz dlaczego? Bo od początku był tego nauczony. Bo pewnie niemowlak zapłakał, a Ty leciałaś, Ty przewijałaś, kąpałaś, nosiłaś na rękach, wstawałaś w nocy, karmiłaś. A on był od tego odsunięty. I po prostu brak mu więzi emocjonalnej z dzieckiem. Mój też pracuje, ale żeby dziecko wykąpać, czy nakarmić znajdował jakoś czas i ochotę.
Nie napisałam, że tak było więc nie wiem skąd taki pomysł.
Jak była mała to przebierał, robił mleko i tyle. Nie chciał jej nosić, bo się bał- jak to mówił...
W pewnym momencie zaczął od niej się zupełnie odsuwac...

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:56:24

chyba Ci nie pomogę, bo to ze swoim facetem musisz rozmawaić. jaki jest powód jego zazdrości - tylko brak czasu dla niego czy coś jeszcze?

wiesz co może to źle zabrzmi ale "chcieć" dziecko to jak widzisz nie wszystko, trzeba się do tego przygotować a widocznie chcenie twojego faceta było czysto bajkowe.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:56:41

Cytat
Anastazja30
A po ile macie lat? Wiesz no,nie dziw się,skoro facet pracuje od rana do nocy,to jakiej pomocy oczekujesz?
Też miałam wiele ciężkich chwil,rozumiem jak to jest,ale spróbuj też zrozumieć jego.
Gdybyś Ty harowała jak wół,a później miała dzień wolnego,na pewno chciałabyś odpocząć. Nie wiem,porozmawiaj z nim,zapytaj dlaczego jest niby zazdrosny. Przecież to też jego dziecko..

Nie wiem dlaczego,ale mam wrażenie,że kobitki siedzące w domu z dziećmi trochę przesadzają i mają zbyt wielkie wymagania..

A mi się wydaje, że to Ty przesadzasz. Nie wiem jaką robotę trzeba wykonywać żeby nie móc znaleźć pół godziny dla własnego dziecka. Pewnie, pan i władca jest taaaaaaaaaki zmęczony, że butelka mu z ręki wypada od razu jak ją podniesie, ale matka, która zachrzania cały dzień przy niemowlaku już zmęczona być nie może. Niestety nie jestem w stanie zrozumieć jak można mieć w de własne dziecko i tłumaczyć się pracą. Ciekawe czy w ogóle wie, kiedy się urodziło.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:56:48

co ma zazdrość do tego że on nie zajmuje się własnym dzieckiem? dziecko było planowane? jeśli tak to świadomie został ojcem, więc bardzo dobrze zdawał sobie sprawę z tego, że nie będziesz mieć dla niego czasu. albo on się boi nim zająć albo nie dojrzał do roli ojca albo jest leniem i nie poczuwa się do opieki ale niech nie marudzi że ty nie masz dla niego czasu. jeśli by chciał spędzić z tobą chwilę to by ci pomagał przy małej.

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 13:57:17

hhaaha żałosna

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

zazdrosny o dziecko?!

12 lis 2012 - 14:00:26

Cytat
ifYOUlike
co ma zazdrość do tego że on nie zajmuje się własnym dzieckiem? dziecko było planowane? jeśli tak to świadomie został ojcem, więc bardzo dobrze zdawał sobie sprawę z tego, że nie będziesz mieć dla niego czasu. albo on się boi nim zająć albo nie dojrzał do roli ojca albo jest leniem i nie poczuwa się do opieki ale niech nie marudzi że ty nie masz dla niego czasu. jeśli by chciał spędzić z tobą chwilę to by ci pomagał przy małej.
Było planowane
Cytat
byperffect
hhaaha żałosna
Żałosny to ty jesteś pisząc takie komentarze.
Cytat
Anastazja30
A po ile macie lat? Wiesz no,nie dziw się,skoro facet pracuje od rana do nocy,to jakiej pomocy oczekujesz?
Też miałam wiele ciężkich chwil,rozumiem jak to jest,ale spróbuj też zrozumieć jego.
Gdybyś Ty harowała jak wół,a później miała dzień wolnego,na pewno chciałabyś odpocząć. Nie wiem,porozmawiaj z nim,zapytaj dlaczego jest niby zazdrosny. Przecież to też jego dziecko..

Do Madziutex-

Odezwała się ta co siedzi w domu i gówienko robi.
Facet zapieprza od 6 do 23 i co,może po pracy ma jeszcze do dziecka wstawać?!
On 24, ja 21.
Piszę, że pracuje od 6 do 23, ale ma te 5 dni wolne, więc nawet wtedy się nie interesuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 14:05 przez jalubiehardcorex33.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Miarka się przebrała - wy zucona z domu