Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.013
Ostrzeżenia: 6/5

Istnieje !!! Dziewczyna z chłopakiem może dogadywać się nawet jak rodzeństwo, jest to możliwe . Na prawdę!!!

Istnieje, te co twierdzą, że tak nie jest zapewne z nikim w takiej przyjaźni nie były.

Mam trójkę przyjaciół, wszyscy faceci. Z dwoma z nich miałam jakieś tam zawody miłosne, ale goście są na tyle ogarnięci, że nie łazili za mną z kwiatkami i vice versa. I teraz mam trójkę wspaniałych przyjaciół :)

No i ukochanego chłopaka :)

zweryfikowana
Posty: 1.013
Ostrzeżenia: 6/5

Cytat
lasdeszczowy
Istnieje, ale zdarza się ona bardzo rzadko. Ludzie potrzebują czułości, ciepła. Sami czują się na ogół mniej szczęśliwi. Dlatego w przyjaźni damsko- męskiej jest tak, że zwykle jedna ze stron chce czegoś więcej. Każdy związek, także ten przyjacielski opiera się na korzyściach, przyjaźnimy się bo mamy w tym jakiś interes. Niestety, często jest tak, że jedna ze stron potrzebuje bliskości, zaufania, druga po prostu dobrtej zabawy (ciekawej rozmowy, wspólnych wypadów, smiechu, czasem pocieszenia) i mamy klasyczny konflikt interesów.


A czy z przyjaciółką nie zdarza Ci się przytulić???
Jak mówisz każdy potrzebuje czułości i ciepła i nie raz mnie samej zdarzało się pocieszać przyjaciela po tym jak kolejny raz odrzuciła go dziewczyna, bo wbrew pozorom to oni bardziej przeżywają takie rzeczy niż my i jeśli jest zaznaczona granica w sensie, że jest przyjaźń i tak się traktujecie to wtedy nic więcej się nie wydarzy...

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

ja na swoim przypadku twierdzę że istnieje :)
czasami owszem faceci traktują nas jak przyjaciółki a potem właśnie dają nam do zrozumienia że z ich strony to jednak coś więcej... Przekonałam się na kilku przypadkach że z takich sytuacji wychodza czasami naprawdę fajne pary :)

Też myślałam, że istnieje, do czasu... :) Za każdym razem kiedy mam świetny kontakt z jakimś chłopakiem, później okazuje się, że On chce czegoś więcej... to przykre, ale niestety prawdziwe.
I zgadzam się, że mężczyźni są bardziej na takie sytuacje podatni, któraś z Was napisała, że potrzebują przyjaciółki i kochanki jednocześnie - zdecydowanie! :)

Cytat
d0minika_1992
Cytat
lasdeszczowy
Istnieje, ale zdarza się ona bardzo rzadko. Ludzie potrzebują czułości, ciepła. Sami czują się na ogół mniej szczęśliwi. Dlatego w przyjaźni damsko- męskiej jest tak, że zwykle jedna ze stron chce czegoś więcej. Każdy związek, także ten przyjacielski opiera się na korzyściach, przyjaźnimy się bo mamy w tym jakiś interes. Niestety, często jest tak, że jedna ze stron potrzebuje bliskości, zaufania, druga po prostu dobrtej zabawy (ciekawej rozmowy, wspólnych wypadów, smiechu, czasem pocieszenia) i mamy klasyczny konflikt interesów.


A czy z przyjaciółką nie zdarza Ci się przytulić???
Jak mówisz każdy potrzebuje czułości i ciepła i nie raz mnie samej zdarzało się pocieszać przyjaciela po tym jak kolejny raz odrzuciła go dziewczyna, bo wbrew pozorom to oni bardziej przeżywają takie rzeczy niż my i jeśli jest zaznaczona granica w sensie, że jest przyjaźń i tak się traktujecie to wtedy nic więcej się nie wydarzy...

Zdarza, owszem. nie o takie czułości mi chodziło. Problem w tym, że ludzie są na tyle prości, że potrzebują miłości. Miedzy kobietą, a kobietą istnieje zazwyczaj ta platoniczna, czysta. u kobiety i męzczyzny też, ale jest to rzadkie zjawisko. Bo tak nas już natura zaprogramowała by czuć fizyczny pociąg, potrzebe miłości namięten, romantycznej.

Oczywiście, że istnieje. Trzeba patrzeć na wnętrze, a to jest wyjątkowe zarówno u jednej i drugiej płci. Co ma płec do tego. Nie jest możliwa jeżeli któraś ze stron jest pusta (zwłaszcza dziewczyna), bo wtedy nie ma szans na coś tak wysokiego jak 'Przyjaźń'.
Swoją drogą, też mam Przyjaciela, już ho ho ho. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-06 18:17 przez kamokanikaka.

istnieje ;) wiem na swoim przykładzie ;p

Co za brednie. Oczywiscie, ze istnieje!
Nawet, jezeli ktorys z przyjaciol sie zakochuje, albo raczej wydaje mu sie, ze sie zakochal, to przyjazn moze pozostac. Dla mnie nie istnieje cos takiego, jak milosc platoniczna. Milosc albo jest, albo jej nie ma. Miedzy dwojgiem ludzi. Jezeli tylko jednej osobie sie wydaje, ze cos czuje to wtedy to nie jest prawdziwa milosc. I teraz od poziomu dojrzalosci obu ze stron zalezy dalszy ciag. Jednak, jezeli rozumie na czym polega milosc to nie zrezygnuje z przyjazni. I przyjazn pozostanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-06 18:21 przez iamacelebrity.

Też zawsze myślałam, że może istnieć. O ile dla obu stron jasne jest, że to tylko przyjaźń i oboje tak się zachowują.

Ale niestety czasem to wygląda tak, że dziewczyna sądzi, że przyjaźni się z facetem i nic więcej od niego nie chce, a on się po prostu w niej kocha i chce być jak najbliżej niej, dlatego się z nią przyjaźni.

Fajny filmik apropo tego, aczkolwiek po angielsku:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T_lh5fR4DMA

Cytat
Marti120
przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna NIE ISTNIEJE;)

Podpisuje się pod tym rekami, nogami, i czym tam jeszcze się da.
NIE WIERZĘ W PRZYJAŹŃ DAMSKO_MĘSKĄ!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-07 12:11 przez dzamajka.

Moim zdaniem istnieje,sama mam przyjaciela i kilku bardzo dobrych kumpli... ba! śmiem nawet twierdzić, że na facetów można bardziej liczyć niż na kobiety. Rzeczywiście często któraś ze stron się zakochuje, ale nie jest to przecież warunkiem.

pytał się o chodzenie? nie mam pytań.
nie, nie istnieje, wiem to z autopsji.

Przyjaźnię się z chłopakiem, już od dłuższego czasu :) Ale ta przyjaźń jest możliwa chyba tylko dlatego, że oboje jesteśmy w związkach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co ja mam o tym myśleć? ;/