Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 17:55:31

u nas jest odwrotna sytuacja...
Mój chłopak jest kochany, ale prostolinijny. Bardzo, bardzo często muszę mu tłumaczyć o co mi chodzi, bo nie zrozumiał. I wcale nie posługuję się takim górnolotnym słownictwem.. Czasami mnie to już męczy. Inne poczucie humoru mamy, ale znajdują się rzeczy, które bawią nas tak samo. Mimo wszystko muszę być bardzo wyrozumiała. Nie odpowiadają mi jego kumple, ale niech trzyma się z kim chce.

A Twoja mama nie chciała być złośliwa. Być może nie chciała, żebyś się rozczarowała, zawiodła... Powiedziała co myśli. Nie miej żalu do mamy. Przekonaj się sama, jeśli wierzysz, że to się uda. Poza tym- zawsze możesz iść na studia :)

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 17:55:43

Ja już wczoraj w podobnym wątku napisałam, co myślę o kobietach, które uważają, że facet nie inżynier to debil. I jak czytam Wasze niektóre wypowiedzi to chce mi się śmiac ...

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 17:55:47

ja pierdziu, kochana mama...

Cytat
ananasek1993
Ja już wczoraj w podobnym wątku napisałam, co myślę o kobietach, które uważają, że facet nie inżynier to debil. I jak czytam Wasze niektóre wypowiedzi to chce mi się śmiac ...

a jaki to ma związek z tym tematem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 17:56 przez 7medeis.

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 17:58:01

Mamie wydaje się,że chce ciebie uchronić przed rozczarowaniem, a zamiast ciebie dołować powinna zmobilizować do dalszej nauki.

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 17:59:06

I chciałabym jeszcze dodać, że wykształcenie z intelektem nie idą w parze :)

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 17:59:31

W przypadku autorki wątku należy się zastanowić, dlatego nie poszła na studia. Jeśli z powodów finansowych/ zdrowotnych/rodzinnych- niezależnych od niej- to może być szansa na taki związek. Jeśli jednak nie ma wyższego wykształcenia ze swojej winy- lenistwa na przykład- to nie wróżę dobrze.

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:00:11

Nie dowiesz się nigdy jak to będzie póki nie spróbujesz. Wykształcenie to nie wszystko liczy się to co masz w środku

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:00:22

Hmm wydaje mi się, że na początku może nie być z tym problemu, ale z czasem zapewne tak. Osoby wykształcone często mają inne poglądy na świat niż te z niższym wykształceniem. Chodzi tu o takie dziedziny jak polityka, religia, sztuka i np wychowanie dzieci. Miałam chłopaka z niższym wykształceniem niż moje i na początku mi to nie przeszkadzało, ale później okazywało się, że on w ogóle nie rozumie moich poglądów, mieliśmy inne zainteresowania i chcieliśmy inaczej spędzać wolny czas.
Wiadomo, że dużo zależy od charakteru osoby, ale Twoja mama Cię ostrzegła przed konsekwencjami takiej znajomości

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:00:47

Ja mam tylko mature, a moj facet studiuje, robi inżyniera zaraz... Nie przeszkadza mi to wogóle...

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:02:28

Cytat
7medeis
ja pierdziu, kochana mama...
Cytat
ananasek1993
Ja już wczoraj w podobnym wątku napisałam, co myślę o kobietach, które uważają, że facet nie inżynier to debil. I jak czytam Wasze niektóre wypowiedzi to chce mi się śmiac ...

a jaki to ma związek z tym tematem?

Jakiś ma, bo chciałam napisac to jeszcze raz, ale nie będę się powtarzac. Spójrz co niektóre dziewczyny tu wypisują "No ja niestety patrzę na to. Sama zaraz będę miała inżyniera i sobie nie wyobrażam mieć mężczyzny, po jakiś dziwnych studiach albo bez nich, który w ogóle nie będzie rozumiał co do niego mówię, a często zastanawiam się nad rzeczami których normalny nietechniczny człowiek nie pojmie ;)
Ale ja ogólnie mam słabość do inteligentnych, ambitnych i wykształconych mężczyzn, z planami na przyszłość ;)"

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:04:29

Ja także nie mam dobrego wykształcenia tak jak mój mężczyzna nie czuje się z tym gorsza ale brnę do tego żeby to zmienić i na pewno po mojej szkole będę uczyć się dalej zdam maturę i planuję iść na studia;)

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:07:22

Wykształcenie nie ma absolutnie nic do poziomu inteligencji, znajdą się tacy którzy są wybitni na najprostszych studiach ale istnieją też tacy którzy na studiach medycznych bądź prawnych prześlizgują się ledwo na trójach posiłkując się ściągami itd. Powiedz mamie, że nie ma racji, ponieważ ludzie nie dobierają się w pary na podstawie wykształcenia, każdy może być mistrzem w jakiejś dziedzinie czy będzie to chirurgia czy podanie serca na dłoni potrzebującym w formie wolontariatu czy gotowanie. Nie ma reguły. Poza tym nie rozumiem czemu Twoja mama "wtrąca się" w Twój związek, skoro ten facet się z Tobą spotyka, to widocznie tego chce. Nie rozumiem jaki ma problem.

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:08:09

Wiesz wykształcenie to nie wszystko. Bez papieru można być inteligentnym, oczytanym, znać się na muzyce, filmach, mieć pasję, i sporą wiedzę.
A po studiach można nie wiedzieć nic o niczym. Wszystko zależy od osoby.

Ale jeśli skończył DOBRE studia, ma dużą wiedzę, to będzie szukał osoby przede wszystkim z wymienionymi wyżej przymiotami. Tak myślę. Osoby, z którą można pogadać na tematy wyższe i niższe i, z którą można się dobrze zabawić.

Nie mówię, że Ty taka nie jesteś - Ty jedna wiesz, czy tak jest czy nie. A spróbować zagadać zawsze można ;)

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:08:17

moze mama sie obawia,zeby taki facet nie traktował Cie gorzej i patrzyl na Ciebie z gory ? sa tacy"zamknij sie,ja na Ciebie robie a Ty nie podskakuj " :P

Facet dobrze wykształcony a ja...

16 lis 2011 - 18:09:15

Z drugiej strony pomijając to czy ON będzie Cię chciał czy nie - pomyśl o SOBIE. Czy TY dobrze będziesz się czuła w środowisku ludzi którzy zazwyczaj lubią podkreślać swoje "wyższe" wykształcenie. Wiem bo mam bardzo dużo znajomych z medycyny i stomatologii i znam ich głupie żarty o laskach z innych kierunków i to ich wrzucanie do jednego worka ludzi mniej wykształconych. Nie twierdzę że KAZDY taki jest, jednak to jest FAKT że tak się zachowują.
Jeżeli ten twój to dorosły facet możesz liczyć na to że nie będzie szczeniakiem. Ale jego koledzy i znajomi nigdy nie wiadomo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mężczyzna niedostepny emocjonalnie...