Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pozew o alimenty

03 lis 2010 - 12:36:04

Potrzebuję pomocy che podać ojca mojego dziecka o alimenty ale nie mam zielonego pojęcia jak napisać taki pozew co powinno w nim być i w ogóle a nie stać mnie na prawnika a może któraś z was pisała już taki pozew albo się w tym temacie orientuje i będzie mi wstanie pomóc.

Pozew o alimenty

03 lis 2010 - 12:39:18

Hej, ja dziś idę do prawnika w tej sprawie... napisz do mnie na gg 8959339 on ma mi dać wzór takiego pozwu...
widzę, że coraz więcej Nas się robi...

;/ przykre...

Ja korzystam z Instytucji Interwencja Kryzysowa u nas w mieście... jest tam bezpłatny prawnik

Pozew o alimenty

03 lis 2010 - 12:45:49

Ja mieszkam w okolicy małych miast i u nas nie ma bezpłatnych porad bo już się pytałam:(
Dziękuje na pewno się odezwę:)

Pozew o alimenty

03 lis 2010 - 13:03:46

Wzór pozwu

Pozew o rozwód - wzór

Sąd Okręgowy w ….miejscowość…
Wydział Cywilny



Powód: imię i nazwisko, zawód
zam. miejscowość, ulica numer domu, lokalu

Pozwany: imię i nazwisko, zawód
zam. miejscowość, ulica numer domu, lokalu



Pozew o rozwód

Powódka w n o s i o:

1. Rozwiązanie przez rozwód małżeństwa powódki imię i nazwisko z domu nazwisko rodowe, z pozwanym imię i nazwisko, zawartego w dniu ………………………. roku przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w ……………………., nr aktu małżeństwa ……………… - z winy pozwanego imię i nazwisko,

2. Powierzenie powódce imię i nazwisko wykonywania władzy rodzicielskiej nad wspólnym dzieckiem stron imię i nazwisko urodzoną ………………………….. r. w …………………,

3. Zobowiązanie pozwanego imię i nazwisko do ponoszenia kosztów utrzymania małoletniej córki stron imię i nazwisko w wysokości ………………. (słownie: …………………………) złotych miesięcznie,

4. Zasądzenie od pozwanego na rzecz powódki kosztów procesu według norm przepisanych.



Uzasadnienie

Strony zawarły związek małżeński w dniu ……………………….. roku przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w ………………. Z małżeństwa tego pochodzi córka stron imię i nazwisko urodzona w dniu …………………………… r.

dowód:
- odpis aktu małżeństwa,
- odpis aktu urodzenia imię i nazwisko.

(i tu opisujesz powody dla jakich wnosisz o rozwód.)
Pożycie stron początkowo układało się pomyślnie i harmonijnie. Od blisko 2 lat pozwany zmienił swoje zachowanie. Stał się konfliktowy, wybuchowy i arogancki . Zaczął w stanie nietrzeźwym późno przychodzić do domu, a zdarzało się, iż przez kilka dni przebywał poza domem.

W czasie swej bytności w domu urządzał awantury bez żadnego powodu, podczas których wyzywał powódkę wulgarnymi słowami. Często też sytuacje takie zdarzały się, gdy był pod wpływem alkoholu. Kilka razy w trakcie awantur uderzył powódkę.
Nieporozumienia te są w zasadzie niewytłumaczalne, gdyż powódka nie daje powodu do ich wszczynania. Jedynym wytłumaczeniem jest to, iż pozwany związał się z inną kobietą. Powódka widziała pozwanego kilkakrotnie z młodą atrakcyjną kobietą w restauracji, kinie oraz na ulicy. O bliskich stosunkach pozwanego z tą kobietą powiedzieli powódce znajomi i sąsiedzi.


JA MAM ROZWÓD ZA SOBĄ. ŻYCZE WAM POWODZENIA I ABY WASZE ROZWODY BYŁY TAK SZYBKIE I BEZBOLESNE JAK MÓJ.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-03 13:06 przez misia27.

Pozew o alimenty

03 lis 2010 - 15:06:08

Napisz mi priw ze swoim meilem podesle Ci mnostwo linkowitp. Pozdrawiam

Pozew o alimenty

10 lis 2010 - 15:49:41

Dziewczyny czy któraś była by mi w stanie jeszcze pomóc?

Pozew o alimenty

10 lis 2010 - 15:57:36

Cytat
Olcia10715
Dziewczyny czy któraś była by mi w stanie jeszcze pomóc?
To zależy o co pytasz ja składam w czerwcu pozew o alimenty pisany przez adwokata.

Pozew o alimenty

10 lis 2010 - 16:21:35

Chodzi mi o to jak napisać taki pozew... Może masz kopie i byś mi mogła ją przesłać chodzi mi o wzór takiego pozwu....

Pozew o alimenty

10 lis 2010 - 16:33:41

PISAŁAM CI NA PRIV WIEC SIE ODEZWIJ JA JUZ 2 RAZY PISALM TAKIE POZWY TEARZ CZEKAM NA DRUGA ROZPRAWE TYLKO ZE ONA JEST BARDZIEJ SKOMPLIKOWANA ALE TAMTEJ BYLO OK SZYBKO I SPRAWNIE MIAŁM FAJNA SEDZINE I TERAZ TEZ JA BEDE MIEC BO ONA JEST NA MOJJ REJOON :D
Regulaminpkt.12.Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-07 21:20 przez moderator.

Pozew o alimenty

10 lis 2010 - 16:36:22

Twoje dane--------------------------------------------------------- miasto i data


działająca w imieniu małoletnich dziecizły/u]

1. imię, nazwisko, data urodzenia
2.------- do Sądu Okręgowego
3.-------- w...............
Wydział............... rodzinny i nieletnich
pozwanyzły/u]

Imię, nazwisko
dokładny adres


pozew o przyznanie alimentów


Wnoszę o przyznanie alimentów w kwocie ........... na małoletnie dziecko(ci) od ojca dziecka ( jak mąż to można to napisać
i podać datę zawarcia związku małżeńskiego)


I tu piszesz uzasadnienie dlaczego chcesz alimenty, i dlaczego taka kwota. (opłaty przedszkolne, chorowite dziecko, itp.

podpis







Czym więcej napiszesz w uzasadnieniu, wymienisz dochody, wydatki i ile ci zostaje tym lepiej. Jakoś nie potrafię zrobić jak należy tu tego pisma to to co ma być po prawej stronie masz na czerwono. :) Musisz się dowiedzieć u siebie w Sądzie o Wydział rodzinny i nieletnich, jaką ma sygnaturę i wpisać w pozwie.
Powodzenia :))

Pozew o alimenty

10 lis 2010 - 17:11:14

Dziękuję:)
Ilonka0606 jeszcze nie dostałam ale czekam:)

Pozew o alimenty

13 lis 2010 - 12:00:30

CZYTAM I WIDZE ZE CORAZ WIECEJ DZIEWCZYN MA TAKIE PROBLEMY KTORE JA MIALM KIEDYS WIEC JESLI DALEJ JAKAS DZIEWCZYNA MA PROBLEMY I NIE WIE JAK NAPISAC POZEW TAKI LUB CHCIAŁABY ZMIENIC WIDZENIA OJCA Z DZIEKCIEM PISZCZIE NA PRIV NA PEWNOO ODPISZE MOGE NAWET TAKI WNIOSEK NAPISAC WAM JA JZU WIEM O CO CHODZI BO MI PRAWNIK PISAL TAKIE POZWY I NIE TYLKO TAKIE ...
WIEC MOGE TERAZ WAM POMOC ZA DARMO OCZYWISCIE NIE CHCHE ZADNYCH PIENIEDZY JAK PRAWNICY CZY ADWOKACI CHOC JA MAM BEZPLATNEGO PRAWNIKA MOZE U WAS W MIEJSCOWOSCIACH TEZ SA WIEC WARTO SIE TAM UDAC :) A TE CO SA Z KRAKOWA MOGE TAKIEGO PRAWNIKA POLECIC :)

<moderacja-Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz >



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-13 14:50 przez moderator.

Pozew o alimenty

05 lut 2011 - 22:01:57

KOBIETKI POMÓŻCIE MI NAPISAC POZEW DO SĄDU O ALIMENTY NA 1.5 ROCZNE DZIECKO...DOSTAJE TYLKO WYCHOWAWCZE 400 Z Ł...
FACET MÓJ TO KAWAŁ G......NIGDZIE NIE PRACUJE...ILE MOGE WOGÓLE RZADAC TYCH ALIMENTÓW!!

Regulamin forum pkt. 12: "Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz "



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 01:22 przez moderator.

Pozew o alimenty

12 lut 2011 - 10:56:57

Moja kuzynka ma dziecko z obcokrajowcem.
Mala ma juz dwa lata,jakis czas temu okolo 4 miesiące uznał dziecko i dał jej swoje nazwisko i postanowiła wraz z małą zamieszkać razem z nim w Niemczech i tam pobierała rodzinne.Niestety nie udało im sie i wróciła po 3 miesiącach z małą do polski.Poraqdziłam jej zeby scignęła go o alimenty bo chyba można jakoś obcokrajowca scignąć ale nie bardzo wiem jak.
Może ktos miał podobny problem i coś doradzi.

Pozew o alimenty

12 lut 2011 - 11:12:03

Zakładasz pozew o alimenty w swoim sądzie rejonowym, jak już uzyskasz wyrok, składasz to w okręgowym w wydziale alimentów zagranicznych, ok 100zł plus tłumacz sądowy 30zł, tam przekazuja to do kraju w którym mieszka ojciec. Proponuję złozyć o kwote alimentów zgodna ze standardem zycia ojca.

Tak samo sie postępuje jeśli ojciec na stałe pracuje poza granicami kraju, a jest Polakiem. Stąd wiem o tej procedurze. Można tez składac przez konsulat lub ambasadę danego kraju, w którym przebywa ojciec, ale jest to dłuższa i trudniejsza procedura. No i bardziej kosztowna jakby nie było.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-12 11:14 przez Ktosia1111.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak zaskakują Was Wasi faceci ;)