Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:06:32

no właśnie dlatego nie dają 100% pewności, bo zawsze nadarzy się czynnik który osłabi działanie tabletek.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:07:30

można, ale tabletki nie dają 100 % pewności nigdy ;)
lekarz powinien Ci wszystko powiedzieć,
skoro to Twoje pierwsze tabletki..
a, no i trzeba zażywać regularnie ;p

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:10:22

jasne tabletki zatrzymują owulację ;)

jesli bierzesz je zgodnie z zaleceniami czyli każdego dnia o mniej-więcej tej samej porze to nie ma obaw.

Jedyne ryzyko jest wtedy kiedy np masz silną długotrwałą biegunkę lub po zażyciu tabletki masz torsje, wtedy może się tabletka nie wchłonąć.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:11:36

Yazz mówisz...hmmm nigdy ich nie zażywałam ale słyszałam od siostry(brała takie) że nie są zbyt dobre miała ewidentne objawy żeby je odstawić i to zrobiła...ale również zależy od organizmu .
Mnie spasował Mercilon -dobre i nie drogie zaledwie 30zł choć myślałam nad inną metodą antykoncepcji ponieważ jak już pisałam nie mam z sexu żadnej przyjemności ponieważ zmiejsza Ci się libido od brania tabletek ,jak zczełam współżycie 3 lata temu tak jeszcze nie odczułam co to jest prawdziwa przyjemność:D

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:13:37

Cytat
porcelanowalalka
a stosujesz prezerwatywy ?:) bo jesli tak to mozesz do konca, jesli nie to jednak bym sie troche bala, bo one nie daja 100 % pewnosci..


o mój Boże! kolejna niezorientowana małolata( jak i autorka wątku)!
KOBIETO! JEŚLI DOBRZE BIERZESZ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE, TZN PILUJESZ GODZIN, NIE BIERZESZ INNYCH LEKÓW Z KTORYMI MOGĄ WCHODZIĆ W INTERAKCJE, NIE WYMIOTUJESZ I NIE MASZ BIEGUNEK TO JESTES W 100% ZABEZPIECZONA! NIE MA MOWY O CIĄZY! ten 1% ktory podaja statystyki odnoi sie do wyzej wymienionych przypadków.
Tabletki jak i kiedys plastry Evra stosuje juz 6 rok, w ciąży nie byłam nigdy.

I jeszcze jedna sprawa, jezeli dopiero zaczynasz opakowanie( pierwszy raz) to w zaleznosci od ktorego dnia wzielas pierwsza tabletke( 1 dzien okresu, czy ostatni) zalezy czy jestes zabezpieczona. Jesli to juz ktores z kolei opakowanie to mozesz "do konca"

przy okazji- ZMIEŃ LEKARZA.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:13:51

No kurde,przecież po to się je bierze:(

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:14:45

rzeczywiście często zmniejsza się libido...
jak brałam Yasminelle to w ogóle nie miałam ochoty. Teraz odstawienie tabletek poszło w parze z rozstaniem z chłopakiem i dopiero teraz czuję jak to jest "mieć chcicę" łe.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:15:13

A ja miałam robione wszystkie badania, wraz z hormonalnymi i lekarz dostosował tabletki idealnie do mnie.ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH, o obniżonym libido to tylko z opowieści słyszałam :] Warto wybrać się do bardo dobrego lekarza prywatnie.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:15:19

Cytat
Kasia_Kopytko
Na miejscu Twojego partnera, nie pozwoliłabym Ci na zażywanie takiego świństwa za cenę przyjemności.

Możesz rozwinąć myśl? ;p
Co tam konkretnie szkodzi? Dlaczego? Masz jakieś dowody?

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:16:29

tabletki anty to 100% procent pewnosci jezeli zazywasz je prawidlowo, bo jezeli np wymiotujesz, pominiesz jedna tab,zazywasz z innymi lekami chociaz takich jest malo wtedy ich dzialanie jest obnizone.Ale wszysko idzie prawidlowo to nie ma sie czym przejmowac. Tak powiedzial mi moj ginekolog:)

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:19:19

Hohohoo no to nie źle widzę, też odstawiłam chwilowo tabletki (2 miesiące) troszkę mi to pomogło chodzi mi o tą ochotę na sex ale jakoś i tak rewelacji niestety nie ma.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:20:10

Cytat
cihuutka
Yazz mówisz...hmmm nigdy ich nie zażywałam ale słyszałam od siostry(brała takie) że nie są zbyt dobre miała ewidentne objawy żeby je odstawić i to zrobiła...ale również zależy od organizmu .
Mnie spasował Mercilon -dobre i nie drogie zaledwie 30zł choć myślałam nad inną metodą antykoncepcji ponieważ jak już pisałam nie mam z sexu żadnej przyjemności ponieważ zmiejsza Ci się libido od brania tabletek ,jak zczełam współżycie 3 lata temu tak jeszcze nie odczułam co to jest prawdziwa przyjemność:D


radze zmienić tabletki.
Ja już testowałam 3 różne. Microgynon, niby było po nim ok, ale zero ochoty na seks. Potem przeszłam na jakies inne, ale nie pamiętam już nazwy to myślałam że mi głowa pęknie od nich, a do tego nudności i przytępienie. Teraz biorę od 9mc cilest. Żadnych objawów oprócz tego że moje piersi stały się pełniejsze ;D no i ta cena, ktora mnie rozbroiła... 34zł za 3 blistry ;)


P.S.-a mojego faceta mogłaby zaciągać do łożka kilka razy dziennie heh



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-16 12:21 przez emaergieo.

Tabletki antykoncepcyjne pomocy

16 sie 2010 - 12:21:13

Cytat
DiabelRogaty
A ja miałam robione wszystkie badania, wraz z hormonalnymi i lekarz dostosował tabletki idealnie do mnie.ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH, o obniżonym libido to tylko z opowieści słyszałam :] Warto wybrać się do bardo dobrego lekarza prywatnie.
trochę stereotypowo do tego podchodzisz... ja chodzę do ginekologa na NFZ, jednak babka przyjmuje w dwóch prywatnych klinikach, jest genialna- ale jeśli na NFZ to od razu mam uciekać ;)
ja miałam badania hormonalne robione dwa razy, do tego próby wątrobowe i na krzepliwość krwi. Ale na moją chorobę działają tylko dwa rodzaje antyków: Diane 35 i Yasmienelle. Na Diane reagowałam świenie, Yasminelle (mało inwazyjne podobno) rozwaliły mnie całkowicie :)

a teraz jestem dwa tygodnie po odstawieniu, ciekawe jak będzie dalej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przestał się starać...