Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:02:03

Witam wszystkie Panie
Z góry przepraszam, że piszę w tym dziale, ale nie wiedziałem gdzie pisać :P

Mam problem, bo poznałem pewną dziewczynę na której mi bardzo zależy. Wszystko idzie w dobrym kierunku i zachowujemy się jak para( nie mam zamiaru pytać: "czy będziesz moją dziewczyną?" bo to nie jest w moim stylu).
Znamy się niedługo, ale postanowiłem ją odwiedzić po 2 dniu świąt. Tutaj zaczynają się stopnie, bo nie chcę źle wypaść w oczach jej rodziców. Miałem już kilka dziewczyn, ale znałem rodziców tylko jednej i nie zostawiłem im po sobie dobrego wrażenia( kiedyś moje zachowanie było całkowicie beznadziejne). Chcę zrobić dobre wrażenie i mam kilka pytań:
1. Jak przyjadę to mam powiedzieć Wesołych Świąt? po 2 dniu świąt jest już tylko sylwester więc czy powinienem to mówić?
2. Czy powinienem kupić jej mamie jakiegoś kwiatka lub coś w tym stylu? Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś kwiatka, ale nie wiem jakiego powinienem kupić... o ile w ogóle powinienem.
3. Czy mogę się ubrać tak, że mój dół jest zgodnie z ubraniami, które mam w szafie( luźne spodnie+buty), a do tego dodać kamizelkę golfową z pumy( szara z różowymi dodatkami) i różową polówkę, żeby wyglądać trochę elegancko. Jeśli będzie trzeba to mogę dodać zdjęcie jak to mniej-więcej wygląda.
4. Pierw powinienem się przywitać z jej mamą?
5. Jeśli kupiłbym jakiegoś kwiatka, to przy powitaniu jej mamy( chcę ją ucałować w dłoń) powinienem pierw dać kwiatka, a później się przywitać, czy pierw się przywitać, a później dać kwiatka?
6. Jeśli chciałbym powiedzieć coś w stylu: "miło mi Państwo poznać" to, to będzie na miejscu? No i kiedy powinienem to powiedzieć? Tuż po poznaniu jej mamy i taty?

Możliwe, że to są banalne pytania, ale jednak ja chciałbym wypaść jak najlepiej.


PS: Z góry dziękuję i życzę wesołych świąt :)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-23 18:04 przez wroneczki4.

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:09:47

Moje osobiste zdanie jest takie:
1.POWINIENEŚ złożyć życzenia, nawet jeśli są spóźnione, bo tak poprostu wypada...
2.Uważam, że kwiat nie pasuje.Już lepsze były by czekoladki, np. Merci:)
3.Jak Cię zobaczę to ocenię;)
4.Witaj się najpierw z mamą potem tatą, na końcu reszta rodziny jesli jest.
5.Nie kupuj kwiatka i oczywiście całuj w dłoń.Będzie widać, że masz maniery.
6.Jak najbardziej.

Pozdrawiam i powodzenia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-23 18:10 przez Rozowiutka.

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:15:40

Wszystkie Twoje pytania są bardzo fajnie przedstawione,myśle,że sobie poradzisz:)
zgadzam sie z szafowiczką wyżej,kup Merci,i ucałuj dłoń(mój mężczyzna przy poznaniu mojej mamy tez ucałował dłoń i pokazał sie tym z dobrej strony)
Ubierz sie elegancko lub jakieś polo,sweterek,spodnie.Wygodnie po prostu:) Złoż spoznione życzenia ''wesolych swiat po swietach'':)powodzonka

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:18:15

wg mnie:

1. nie musisz im życzyć Wesołych Świąt skoro już się kończą
2. nie, w końcu nie jesteście oficjalnie parą, to nie jest jakieś oficjalne poznanie tylko odwiedziny dziewczyny
3. tak, ubierz się w swoim stylu
4. nie mów pierw;) ja myślę,że wystarczy powiedzieć dzień dobry obojgu rodzicom, a tacie podać rękę, przedstawić powinna cię dziewczyna i żadnych buziaków dla mamy na powitanie, to może być dla niej niezręczne
5. kwiatek odpada, a całowanie w dłoń jest staromodnym i uciążliwym zwyczajem ja tego nie toleruję
6. mówisz to jeżeli dziewczyna was sobie przedstawi


powodzenia ;)

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:21:34

Cytat
estalia
wg mnie:

1. nie musisz im życzyć Wesołych Świąt skoro już się kończą
2. nie, w końcu nie jesteście oficjalnie parą, to nie jest jakieś oficjalne poznanie tylko odwiedziny dziewczyny
3. tak, ubierz się w swoim stylu
4. nie mów pierw;) ja myślę,że wystarczy powiedzieć dzień dobry obojgu rodzicom, a tacie podać rękę, przedstawić powinna cię dziewczyna i żadnych buziaków dla mamy na powitanie, to może być dla niej niezręczne
5. kwiatek odpada, a całowanie w dłoń jest staromodnym i uciążliwym zwyczajem ja tego nie toleruję
6. mówisz to jeżeli dziewczyna was sobie przedstawi


powodzenia ;)

zgadzam się, jak przeczytałam Twojego posta pomyślałam, że to strasznie sztuczne, naciągane... ale dobrze, że rozważasz takie rzeczy, podziwiam i również życzę powodzenia :)

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:21:39

Cytat
Rozowiutka
Moje osobiste zdanie jest takie:
1.POWINIENEŚ złożyć życzenia, nawet jeśli są spóźnione, bo tak poprostu wypada...
2.Uważam, że kwiat nie pasuje.Już lepsze były by czekoladki, np. Merci:)
3.Jak Cię zobaczę to ocenię;)
4.Witaj się najpierw z mamą potem tatą, na końcu reszta rodziny jesli jest.
5.Nie kupuj kwiatka i oczywiście całuj w dłoń.Będzie widać, że masz maniery.
6.Jak najbardziej.

Pozdrawiam i powodzenia:)
Zgadzam sie z Toba w 100% tak wlasnie bedzie najlepiej:)

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:26:04

nie całuj w dłoń, to nie potrzebne..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:29:10

Z kolei wg mnie:

Życzeń nie musisz już składać. Wystarczy, jak się przywitasz, a przyszłej teściowej dasz kwiatka (nie rozumiem, dlaczego niby nie wypada? wg mnie lepiej wypada dać kwiata niż merci). Hmm nie za dużo rózowego? Ubierz się normalnie - jeansy i koszula. Nie kombinuj za dużo z różowym, jesli chcesz dobrze wypaść, bo niektórym rózowy u faceta kojarzy się z homoseksualizmem (mnie akurat nie i mojej mamie też nie, ale nie wiesz, czy Twojej dziewczyny mamie).
"miło było państwa poznać" możesz powiedzieć, kiedy będziesz już wychodził.
Staraj się zachowywać normalnie. Może Twoja dziewczyna nieco rozluźni atmosferę?

Pamietam, jak mój facet się denerwował przed poznaniem moich rodzicow :) Był wręcz przerażony.
Więc postanowiłam, że ułatwię mu trochę zadanie. Weszłam z nim do domu, rodzice siedzieli w kuchni. Od progu krzyknęłam:
"cześć wapniaki ;P to jest M.". Mój chłopak i rodzice zaczęli się śmiać. Tata podał mojemu chłopakowi rękę, przywitali się i poszliśmy (ja i mój chłopak) do mojego pokoju.

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:30:01

i pamiętaj, że to matka powinna do Ciebie wyciągnąć rękę. Jeśli poda Ci dłoń to albo po prostu uściśnij, albo jak tak bardzo chcesz to ucałuj (ale wydaje mi się to zbędne, nawet bardzo). Jeśli tego nie zrobi, najwidoczniej nie chce. Broń Cię Pani Boże przed wyciąganiem do Niej ręki ;)

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:30:25

Całowanie w dłoń jest zbedne moim zdaniem.

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 18:36:18

Strasznie słodkie jest to, że się tak przejmujesz, oczywiście z pozytywnym znaczeniu :)
Wg mnie:

1. Tak - powiedz Wesolych Swiat.
2. Tak jak wczesniej pisan - kup czekoladki - beda prezentem mamie jak i tacie Twojej dziewczyny
3. lepiej dodaj fotke tego stroju, ale z tego co widzialm te spodnie na twoim proilu sa ok, zaloz do tego polowke i np. jakis ladny swterek w paski i tylko wyciagnij kolnierzyk
4.pewnie otwrozy ci dziewczyna wiec przywitaj sie z nia, potem z mama i tata. Ojcu podaj reke a mamie wrecz czekoladki wtedy dodajc wlasnie Wesolych swiat
5.nie caluj jej w dlon, moze czuc sie niezrecznie
6.jak np. uciskasz dlon ojcu powoli wychodzac z dziewczyna powiedz 'milo mi bylo panstwa poznac'

POWODZENIA!

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 21:17:21

Więc wstawię zdjęcia:

Mam nieogarnięte włosy, ale temat nie jest o tym :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-23 21:19 przez wroneczki4.

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 21:21:10

moim zdaniem nie pasują te ciuchy na tę okazję.

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 21:23:20

nawet nawet, ale bez tych łańcuchów przy spodniach

Poznanie rodziców dziewczyny

23 gru 2009 - 21:23:35

Cytat

moim zdaniem nie pasują te ciuchy na tę okazję
.
A co by pasowało?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odważne ubieranie sie