Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Edysia_100
Gdy tylko poczuła mokre majtki zaczęła płakać i krzyczeć że ma mokro. Odczekałam kilka minut i przebrałam ją tłumacząc jej że nie ma pampersa i że trzeba robić siusiu do nocnika. Z ręką na sercu powiem Wam dziewczynki że trwało to dosłownie 3 dni. Kiedy zawołała i zrobiła siusiu do nocnika biłam jej brawo i powiedziałam że jestem z niej zadowolona.

Ja to wrecz odprawialam tance i skoki radosci !!! Jula miala z tego wiekszy ubaw niz ja ale zrozumiala,ze zrobila tak dobrze ze mamusia az do sufitu skakala :)
moja nauka julii trwala doslownie jeden dzien :)))

no to ja sie dołaczam moja corcia niebawem konczy 3 latka i niezła z niej cwaniara jak chodzi nago bez majteczek to robi siku i kupke do nocnika ale jak tylko ma majteczki to siusia gdzie popadnie a jak jej sie nudzi bieganie nago to wyciaga pieluszke i sama ja sobie zakłada a najsmieszniejsze jest to ze ostatnio podpatrzyła tatusia i sika mi na stojaco :D

tez jest jeden dobry sposob wziasc maluszka do sklepu niech sobie sam wybierze nocniczek ktory mu sie podoba i chetnie na nim siadzie to tez bardzo zacheca moj synek ma 2 latka i 2 miesiace i sam zaczol siedac pielucha strasznie zaczela go dnerwowac jak ja ma to strasznie szarpie i zrywa ja z siebie czas musi przyjsc na maluszka i jeszcze jeden sprawdzony sposob puszczac dziecko bez pieluszki po mieszkaniu a nocnik dac na srodek glownego pokoju po tygodniu sam zacznie siadac wiem ze to troszke ryzykowne bo dzieciak nabrudzi ale naprawde wierzcie mi daje to efekty

ja z moja to mam jeszcze taki problem ze po domu to najchetniej na goly tylek by chodzila....nie chce za cholere majteczek ani spodenek ani nic.... i nie wiem jak to bedzie jak od wrzesnia do przedszkola pojdzie...a jak sie rozbierze i nie bedzie chciala ubrac .... :(((

=Moja córeczka ma dwa lata.Kupiłam 10 par majtek ze zwierzątkami.Nauka trwała kilka dni i wymagało to trochę cierpliwości.Za kazdym razem gdy się zsikała w majtki tłumaczylam ze zwierzątka płaczą gdy je obsika a gdy skorzystała z nocnika mowilam że są bardzo zadowolone bo są suche.Od miesiąca pampersa zakładam tylko na noc a w dzień mogę się cieszyc jak mała szybko biega bez tego ciężaru i jest zadowolona że może sikac na trawke.
Wszystkim życze powodzenia i wytrwałości

Moja córka ma 2 lata i też nie robi.Owszem,czasem usiądzie ale posiedzi chwilę i na tym koniec.Nocnik pusty,

Polecam książkę "Pożegnanie z pieluszkami" Kingi Cherek (poszukajcie w internecie). Rewelacja i rewolucja!Moja 6-miesięczna córeczka komunikuje kiedy chce siusiu czy kupkę, jak się nie zagapię to to słyszę.w domu, ciągu dnia jest bez pieluchy, myślę nad odstawieniem pieluszek także na noc. Pani Kinga w swojej książce pisze m.in. o tym, że dziecko raczej nie siusia w nocy, a jeżeli chce siusiu to się jakoś niespokojnie kręci i da się to zauważyć.To w 100% sprawdziło się w przypadku mojego 19-miesięcznego synka, który śpi także bez pieluchy i budzi się suchy i pachnący, no chyba że mama przyśnie i nie zauważy, że dziecko chce usiąść na nocniczek.Pani Kinga podaje drogocenne wskazówki, np.kiedy najczęściej chce się dziecku siusiu (np. zawsze po przebudzeniu-sprawdziłam!).Co najciekawsze okazuje się że dziecko można "nocnikować" praktycznie od urodzenia, a najlepiej komunikują swoje potrzeby dzieci do 5-6 m-ca życia.Warto zainwestować w tę książkę!!!
Fakt, że trzeba trochę więcej czasu dziecku poświęcić, ale jakoś wchodzi to w krew i potem reaguje się już odruchowo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-30 23:50 przez kaplenz.

następna dyskusja:

Dobry i zły lekarz