Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moja córeczka ma 22 miesiące i jeszcze nie woła kiedy chce się załatwić.Gdy ją sadzam na nocnik zaraz zaczyna strasznie płakać i uciekać a ja mam tak miękie serce gdy płacze i jej odpuszczam. Nie wiem jak mam ją przyzwyczajić do tego......

Mój synek również w marcu będzie miał dwa latka i już w ubiegłe wakacje próbowaliśmy go nauczyć nocniczkowania ale bezskutecznie . Przważnie udało mu się zrobić siusiu ale musiałam go stale zajmować kiedy siedział na nocniczku. Daliśmy mu odpocząć i teraz zaczyna sygnalizować kiedy chce zrobić którąś z potrzeb więc niedługo znów będziemy próbować. Wiem z doświadczenia,że dzieci chętniej uczą się siadać na nocniku cieplejszą porą roku.

mój ma 3 latka,ale ma klopoty z mowieniem :( i sam sie nauczyl.kupke idzie sam robic na nocnik a siku robi gdzie popadnie i nie mam pojecia jak go naklonic ze siku tez sie robi na nocnik :)

niezweryfikowana
Posty: 1.343
Ostrzeżenia: 1/5

dajecie dzieciom jakieś słodycze coś co bardzo lubi? dajcie warunek ze np jak pójdzie siku zrobić na nocniczek to mamusia da np mambe albo lizaka to co lubi.. albo pójdziecie gdzieś sie pobawić lub bajke poogląda..:)

izka26
mój ma 3 latka,ale ma klopoty z mowieniem :( i sam sie nauczyl.kupke idzie sam robic na nocnik a siku robi gdzie popadnie i nie mam pojecia jak go naklonic ze siku tez sie robi na nocnik :)




Dobrze,że kupki nie robi w każdym miejscu. Siusiu ławiej sprzątnąć :)

Ja moją córeczkę oduczyłam w taki sposób,że kupiłam jej nocniczek z melodią, oprócz tego moja Hania bardzo lubiła bajki więc gdy ją sadzałam na nocnik to zagadywałam ją poprzez czytanie jej bajek bądź wymyślanie na poczekaniu jakiejś bajki albo opowiadałam jej co dzisiaj będzie robiła i czym się bawiła etc. Natomiast mojego synka nauczyłam od razu siadania na toalecie na specjalnej desce dla dzieci, ponieważ on nie znosił nocnika. Trochę to trwało ale udało się. (:

W jakim wieku były Twoje dzieci kiedy opanowały tę trudną dla wielu maleństw umiejętność??

Mój w kwietniu kończy 2 latka. Ma nocnik i lubi na nim siadać ale nic nie robi. Natomiast jak nasiusia czy zrobi kupe w pieluche to dopiero po fakcie mnie o tym informuje, cwaniaczek! :P nauczą się w wakacje jak będzie ciepło i będą ganiać bez portek :)

U mnie to samo:)Mój syn ma ponad 2 latka i czuję, że dopiero teraz powoli dojrzewa to tego, żeby załatwiać swoje potrzeby na nocnik, bo jak coś się kroi to ucieka w kąt, czasami mówi, że zrobił siku czy kopę, ale właśnie mówi jak ma w pieluszce a nie wtedy jak ma zamiar zrobić....Raz udało mi się posadzić go na nocniku i zrobił siusiu, bo obiecałam mu jajko, dostał wtedy to swoje jajko z niespodzianką. Teraz nie działa nawet wizja jego ulubionego jajka, chce jajko bez nocnika....Poczekam jeszcze chwilę i od nowa będę próbować go uczyć:)

maja córka ma 21 miesięcy, i nie robi na nocnik-czasem tak przeważnie rano tylko zdołam ją nakłonić na nocniczek, ale moim zdaniem nie ma się czym przejmować. Znam dzieci które do 4 lat robiły w pieluszke, a jak chcemy zrobić coś na siłe to jest odwrotnie. Moja niunia jak miała rok to siusiała na nocnik a teraz bym ją musiała przywiązać ale to nie metoda...!!!!!!!! myślę że przekupowanie dziecka słodyczami to też nie jest dobry pomysł bo siusia się kilka razy dziennie a słodycze w piramidzie zdrowia są zalecane RAZ W TYGODNIU!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jestem za!!!

Jeśli twoje dziecko nie chce robić siku na nocnik nie zmuszaj go do tego,bo jeszcze bardziej sie zniechęci.Ja mojego właśnie nie zmuszałam też płakał.Nadszedł czas z głupia podstawiłam mu nocniczek i od tej pory robi siku i kupkę na nocnik,kupiliśmy mu nocniczek z pozytywką ,kiedy zrobi siku czy kupkę muzyczka gra a on wtedy się cieszy i to taka forma nagrody dla niego,że jak się załatwi tu będzie grała muzyka cieszy sie i klaszcze w rączki.

Moja córka miała 1,5 roku mój synek ok. 2 lat.

Ważne jest aby z dzieckiem rozmawiać, tłumaczyć nagradzać brawami, uśmiechem, zabawą. Próbować przekonać poprzez zabawę np powiedzieć,że jak usiądzie na nocniczek i posiedzi chociaż 3 min (nie musi koniecznie zrobić siusiu w tym czasie) ale wystarczy że posiedzi, to spotka go nagroda

słyszałam,że jedną z przyczyn płaczu na nocniku jest to,że nocniczek jest zimny..
mój brat dopiero zaczął się interesować nocnikiem jak kupiliśmy mu taki grający tzn, jak nasiusia to zaczyna grać)

Ja dziecka nie mam...Ale mojego brata uczyliśmy dwa lata temu. Łatwo poszło...wytłumaczyliśmy mu, że nocniczek jest głodny itd. i że jak nasiusia i kupke zrobi to nocniczek będzie najedzony, w końcu jak mu się chciało to sam wołał

następna dyskusja:

Jak wrócić do sylwetki sprzed ciąży??