Obecnie rozmawiamy o:

lody do gastronomi

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:45:47

Mam pytanie do mam:) Jakie ubranka brałyście do szpitala? Niby czytałam na necie co tam trzeba ale z doświadczenia innych chyba lepiej :)
I czy ręczkiczki dla dzieciątka też trzeba mieć swoje ? Bo kurcze zaczęłamszykować małemy rzeczy do szpitala i załamka:/ Nie wiem co brać i co się naprawde sprzyda:)

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:48:27

Rożek (becik) kaftanik,koszulka ,śpioszki,czapeczka,pampersy.Dużo nie trzeba.
No i oczywiście weż podpaski,woda do picia.Dobrze jest też na wszelki wypadek odciągacz pokarmu i osłonki na brodawki.POLECAM!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-05 13:50 przez bremana.

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:48:41

Moja bratowa nie brała żadnych ubranek,dlatego że tam codziennie ubierają w czyste .swoje. Dopiero jak wychdoziła ze szpitala to brat zawiózł wyprawkę taki komplecik , rożek i to wszystko . A i rękawiczki też musieliśmy jej zawieźć bo chyba nie dają ... A tak to swoje pampersy,chusteczki,ręcznik,koszula,szlafrok ,smoczek ... wiadomo .:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:50:46

zadzwoń do szpitala i zapytaj
każdy szpital ma inne obyczaje

u mnie dawali kosmetyki do pielęgnacji i pampersy resztę trzeba było mieć ze sobą

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:51:58

W tym szpitalu gdzie ja rodzę to muszę mieć swoje ubranka i właśnie nie wiem jaki konkretnie, powiedzieli mi tylko że ze 4 komplety:) ale jakie? :/

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:53:29

Cytat
wiolka_m_21
W tym szpitalu gdzie ja rodzę to muszę mieć swoje ubranka i właśnie nie wiem jaki konkretnie, powiedzieli mi tylko że ze 4 komplety:) ale jakie? :/

Na pewno body, śpiochy, ew. ratuzki, koszulki.

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:55:13

zadne- u nas w szpitalu były dla dziecka ubranka- nikt nie nosił swoich-jakby ktos był chetny lada dzien dam bardzo duzo ubranek -polowa nowych (bo mały sie urodził 4kg i 58 wiec nie zdazył nosic) na wymianke(na 62-68)
ja małego ubierałam body kaftanik i spioszki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-05 13:55 przez girl89.

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:55:54

Body to na pewno:) kaftanik z długim rękawkiem i śpiochy . Chyba wystarcz no i razy 4 :)

Bratowej syn codziennie był ubierany właśnie w body,kaftanik i śpiochy. A rękawiczki lepiej weź sama,bo mogą nie dawać,zwłaszcza że ciuchy masz mieć swoje

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 13:57:49

DOKUMENTY:

- DOWÓD OSOBISTY LUB INNY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI

- KSIĄŻECZKA UBEZPIECZENIOWA LUB INNY DOKUMENT ŚWIADCZĄCY O UBEZPIECZENIU (AKTUALNE)*
- KARTA PRZEBIEGU CIĄŻY

- WYNIKI OSTATNICH BADAŃ (MOCZ, MORFOLOGIA, HBS,WR, USG, GRUPA KRWI)

- OPISY EWENTUALNYCH KONSULTACJI (KARDIOLOGICZNA, OKULISTYCZNA ITP.)

- WYPISY Z EWENTUALNYMI WCZEŚNIEJSZYCH POBYTÓW W SZPITALU

(uwaga! przy wypisie Paniom, które korzystają z zapisu Kodeksu Rodzinnego o "automatycznym" uznaniu ojcostwa męża potrzeby będzie akt małżeństwa - do wglądu. )


MAMA DZIECKA:

- DWIE WYGODNE KOSZULE (ROZPINANĄ Z PRZODU I T-SHIRT DO PORODU)

- BIUSTONOSZ DOBRZE PODTRZYMUJĄCY PIERSI

- SZLAFROK (CIENKI)- CIEPLE SKARPETY- KAPCIE I KLAPKI POD PRYSZNIC

- PRZYBORY TOALETOWE

- PIELUSZKI HIGIENICZNE ZAMIAST PODPASEK




DZIECKO:

- DWIE CZAPECZKI- TRZY PARY SPIOSZKÓW ZAPINANYCH NA RAMIONACH

- TRZY KAFTANIKI BAWEŁNIANE CIENKIE

- TrzY KAFTANIKI GRUBE- CIEPŁY KOCYK- RĘCZNIK DLA DZIECKA

- PIELUCHY TETROWE - 5 SZTUK

- PIELUCHY JEDNORAZOWE - 1 OPAKOWANIE

- CHUSTECZKI HIGIENICZNE DLA NIEMOWLĄT



taka lista jest na stronie internetowej szpitala w którym rodziłam

sprawdź co poleca twój szpital

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 14:00:25

2 bodziaki ale takie zapinane po calosci , 2 koszulki , 3 pary spioszkow najlepiej bawelniane nie welurowe bo wiadomo teraz jest cieplo . pampersy np. bella bo sa takie i nie rozznia sie niczym od tych drozszych a wiadomo na poczatek czesto zmienia sie pileuchy , 3 koszule nocne w razie zabrudzenia by zmienic , 4 staniki do karmienia , wkladki laktacyjne, 2 paczki podpasek takich duzych najlepiej kupujac to powiedziec ze to maja byc poporodowe. 4 podklady chirurgiczne mozna kupic w aptece po to by nie pobrudzic poscieli lepiej podlozyc podklad i miec komfort . laktator , smoczek dla malucha , wode do picia dla siebie , sztucce, kubek , grzalke , linomag do smarowania pupy maluszka , chusteczki nawilzajace do mycia malucha ,3 reczniki jeden dobrze polozyc po porodzie na poduszce bo strasznie sie czlowiek wypaca . szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic i to chyba na tyle

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 14:04:02

Cytat
agata74
2 bodziaki ale takie zapinane po calosci , 2 koszulki , 3 pary spioszkow najlepiej bawelniane nie welurowe bo wiadomo teraz jest cieplo . pampersy np. bella bo sa takie i nie rozznia sie niczym od tych drozszych a wiadomo na poczatek czesto zmienia sie pileuchy , 3 koszule nocne w razie zabrudzenia by zmienic , 4 staniki do karmienia , wkladki laktacyjne, 2 paczki podpasek takich duzych najlepiej kupujac to powiedziec ze to maja byc poporodowe. 4 podklady chirurgiczne mozna kupic w aptece po to by nie pobrudzic poscieli lepiej podlozyc podklad i miec komfort . laktator , smoczek dla malucha , wode do picia dla siebie , sztucce, kubek , grzalke , linomag do smarowania pupy maluszka , chusteczki nawilzajace do mycia malucha ,3 reczniki jeden dobrze polozyc po porodzie na poduszce bo strasznie sie czlowiek wypaca . szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic i to chyba na tyle

O tych podkładach nie słyszałam :) dzieki :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 14:04:28

po za tym jak mąż będzie przychodził codziennie to będzie ci przynosić to co będziesz potrzebować

ja miała 3 body, 3 śpiochy, czapeczkę, niedrapki, rożek, kocyk - bo była zima
dla siebie 3 piżamy, 3 ręczniki, wkłady poporodowe duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuże ilości
codziennie mąż zabierał brudne ubranka i przynosił nowe

Wyprawka :)

05 sie 2009 - 14:08:42

Cytat
CHRUPEK
po za tym jak mąż będzie przychodził codziennie to będzie ci przynosić to co będziesz potrzebować

ja miała 3 body, 3 śpiochy, czapeczkę, niedrapki, rożek, kocyk - bo była zima
dla siebie 3 piżamy, 3 ręczniki, wkłady poporodowe duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuże ilości
codziennie mąż zabierał brudne ubranka i przynosił nowe

Trzeba tego męża mieć:P nie wszystkie mają tyle szczęścia:/ i właśnie przez to mam problem bo musze na dodatek rodzić w szpitalu w innym mieście 100 km odemnie bo mam pewne powikłania i u mnie nie mogę i niestety nikt z rodziny nie będzie mógł na bieżąco do mnie jeździć i muszę się dobrze zabezpieczyć:) a na str szpitala patrzyłam i nic :/

Wyprawka :)

06 sie 2009 - 07:33:46

kaftaniki, kaftaniki.....tez czytałam głupie listy wszystkich rzeczy 'niezbędnych' dla mamy i dziecka i kupowałam....
Według mnie kaftaniki są niewygodne.
Najbardziej polecam body, zwróć uwagę żeby były rozpinane w kroku i przy szyi (łatwiej zakładać). Te zapinane na całości łatwiej się zakłada ale za dużo zapinania i czasem któryś guziczek przeszkadza dziecku.

do szpitala wez 4 kompleciki
body z długim rękawkiem4szt , spodenki albo rajtuzki4szt (na początek polecam przyległe spodenki), skarpetki 4szt

2 czapeczki
1-2 cieplejsze bluzeczki/sweterki (do założenia na body)
co do rekawiczek to mamy lato....w szpitalu tez jest cieplo, wiec jezeli bedzie się drapac to tak ale w innym wypadku to niepotrzebne.

Jeżeli rodzisz teraz gdy jest dosyć ciepło to wystarczy przy wyjściu maleństwo włożyć do fotelika i przykryć/otulić kocykiem.

Przecież jeżeli czegoś Ci zabraknie to na pewno ktoś Ci dowiezie albo pożyczysz od kogoś w szpitalu.

POWODZENIA W TYM PIERWSZYM SPOTKANIU Z MALEŃSTWEM :)


wyprzedaję szafę, nawet -40%, ZAPRASZAM

Wyprawka :)

06 sie 2009 - 07:45:58

ja jak rodziłam to do szpitala brałam pajacyki x 2 body rozpinane na całej długości łatwiej ubrać i rozebrać dziecko bez czapeczki i rękawiczek miałam skarpetki ale użyłam ich raz na ręce pieluszki tetrowe 3 szt pieluszka flanelowa x 3 szt śpioszki rozpine w kroku bluzeczki u mnie sie nie sprawdzały bo się podwijały lepsze sa body pampersy mokre chusteczki kocyk rożka nie miałam moim zdaniem lepszy jest kocyk ja miałam taki cienki polarkowy ręczniczek ja leżałam 6 dni w szpitalu i bardzo mi sie przydał

następna dyskusja:

Dzieci i pijane matki...