Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Nietypowa uroda

15 minut temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:45:02

chciałabym poradzić się mam jak odstawić dziecku butelkę? moje dziecko przez pierwsze trzy miesiące swojego życia jadło z piersi 24 godziny na dobę, później trochę żadziej, a gdy przeszło na butelkę miało 7miesięcy. Wcześniej zasypiało przy cycu, a później przy butelce. Teraz ma 21miesięcy i już odstawiłam butelkę na cały dzień ale na wieczór żeby zasnąć nadal dziecko potrzebuje butelkę i w nocy też się budzi na picie około 3-6 razy, więc daję butelkę. Już zrobiliśmy duży postęp bo nie dostaje słodkich napoi tylko wodę. Macie jakiś sposób na odstawienie butelki? boje się o zgryz dziecka, a im później będziemy butle odstawiać tym gorzej będzie . Dodam że moje dziecko ma wogóle od urodzenia problemy ze snem-teraz potrafi nie spać 14 godzin w dzień i z oporem idzie spać. Od urodzenia przespało może z 5 całych nocy. Mamy normalną rodzine-nie ma problemów emocjonalnych w rodzinie.

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:47:19

Zazdroszczę tego że pije z mleko z butelki bo u mnie jest calkiem na odwrot,córka ma 14 miesięcy i niechce butli tylko cyca a ja juz mam dosć!

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:47:41

podobnie jak moje dziecko hehe-problemy z spaniem, a próbowałaś z kubeczkiem iść do sklepu niech sobie sama wybierze jaki chcę i próbowała zastąpić butelkę kubeczkiem-niekapkiem

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:50:43

Równiez uważam że lepszy bedzie kubek nie kapek lub bidon dziecięcy.Najlepiej wybrać sie z dzieckiem do sklepu aby mogło sobie samo wybrać.

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:54:19

dodam tylko ze moje dziecko szybko skonczyło z butelką z reszta ja nie chciałam i nie było problemu aby go odstawić od butli.Razem z mężem wzieliśmy nasze dziecko do sklepu i sam pomagał nam wybrac kubeczek dla siebie i udało sie;) jakis czas z niego korzystał a teraz dostaje kaszkę mleczno-ryżową z miseczki łyżeczką i nie ma problemów.

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:55:29

ale mamy bidon ze słomką i pije z niego przez cały dzień i pije wode-to są duże dwa kroki na przód, ale jest trzeci krok do którego nie wiem jak się zabrać-zasypianie-z kubkiem nie chce spać tylko z butelką która ma smoczek.

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 15:57:15

Cytat
izabella85
dodam tylko ze moje dziecko szybko skonczyło z butelką z reszta ja nie chciałam i nie było problemu aby go odstawić od butli.Razem z mężem wzieliśmy nasze dziecko do sklepu i sam pomagał nam wybrac kubeczek dla siebie i udało sie;) jakis czas z niego korzystał a teraz dostaje kaszkę mleczno-ryżową z miseczki łyżeczką i nie ma problemów.

a jak usypiasz dziecko? moje bujania nie znosi a smoczka od urodzenia nie chciała, więc z butelką się usypia sama w łóżeczku

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 16:12:49

UPORAŁAM SIE Z TYM PROBLEMEM!!! problem tkwi w nas kochne mamy nie w dziecku ono tylko jest cwane i walczy o swoje... ja mojego synka wziełm tak (miał 2latka:))(wszystko musiało być z butli... smoczka nigdy nie ssał wiec podejrzewam że dlatego sobie tak butelkę polubił) no wiec opowiedziałam mu historyjkę o wróżkach które przyjda do nas po butelkę (w nocy)ale w zamian zostawia ci upominek... mały zasnął butelki wrzuciłam do śmietnika!!! a zakupiona wcześniej bajkę(o jego ukochanych strazakach) wsadziłam na półkę między szklanki gdzie stała zawsze butelka ... rano sprawdzilismy a tu prezent masa radości oczywiscie do pierwszej próby picia z czegoś innego... ale fakt był taki ze ja nawet juz nie miałam opcji wyciagniecia jej bo były na śmietniku :) płacz trwał z reka na sercu jakieś dwa dni tylko w momencie kiedy chciało sie pić a potem ulga :)... problem tkwi w nas bo jak wczesniej podejmowałam takie próby to nie wyrzuciłam ich tylko chowałam i szybko sie poddawałam ....gdy płakał....

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 16:15:28

Cytat
klarka
Zazdroszczę tego że pije z mleko z butelki bo u mnie jest calkiem na odwrot,córka ma 14 miesięcy i niechce butli tylko cyca a ja juz mam dosć!

mleka nie pije już 3 miesiąe tylko picie-wode, a co do cyca to najłatwiej się odstawia do roku dziecko, później jest gorzej. Możesz spróbować posmarować brodawki cytryną albo czymś gorzkim to może zniechęci się dziecko.

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 16:17:00

na prośbe picia podawałm tylko z kubeczka np.ze słomeczką był ból piski ze on tak nie chce że chce butelke ale o 1 w nocy nigdzie jej nie kupie wiec przekulalismi naprawde 2 dni było naprawde pełne protestów ale potem całkowicie zapomniał

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 16:26:52

kurczen właśnie boje się do tego zabrać ale chyba będzie trzeba

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 18:24:59

Pytasz jak ja usypiam dziecko???ja go nie usypiam:)teraz ma nie całe 3 latka ale gdy już skończył roczek zaczął usypiać się sam,ma swój pokoik i ja go zaprowadzam daje buzi i idzie lulu.Nigdy nie lubił kołysania itd.itp.Od małego uczyłam go po karmieniu wkładałam go do łóżeczka nie było kołysania lub usypiania w wózku na siłę.I teraz dzięki temu nie mam takich problemów.Ma swoją podusię i idzie z nią spać.Może spróbuj swojemu dziecku podsunąć coś do spania nie wiem co może misia,pieluszkę tetrową lub jakąś milutką podusię dzieli lubią miec coś takiego przy sobie.

P.S nawiązując do karmienia piersią moja siostra karmiła syna 1,5 roku i jak chciała go odstawic to miała problem ale wpadła na pomysł aby posmarować piersi kisielem bez cukru bo taki jest kwaśni i faktycznie poskutkowało małemu juz odechciało siew cyca:)

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 18:44:51

dobry miała pomysł :)

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 19:39:14

moja mala ma 2 lata i zasypia pijac z butelki mleko i nie widze w tym nic zlego ona jest zadowolona i spi po tym spokojnie wiec po co mam jej to zabierac?? tak sie uspokaja przed snem, a co do krzywego zryzu to jest od smoczkow uspokajajacych a nie od 5 minutowego ciagniecia mleka:)

DO MAM-problem z butelką

21 sty 2009 - 19:42:15

Cytat
izabella85
Pytasz jak ja usypiam dziecko???ja go nie usypiam:)teraz ma nie całe 3 latka ale gdy już skończył roczek zaczął usypiać się sam,ma swój pokoik i ja go zaprowadzam daje buzi i idzie lulu.Nigdy nie lubił kołysania itd.itp.Od małego uczyłam go po karmieniu wkładałam go do łóżeczka nie było kołysania lub usypiania w wózku na siłę.I teraz dzięki temu nie mam takich problemów.Ma swoją podusię i idzie z nią spać.Może spróbuj swojemu dziecku podsunąć coś do spania nie wiem co może misia,pieluszkę tetrową lub jakąś milutką podusię dzieli lubią miec coś takiego przy sobie.

P.S nawiązując do karmienia piersią moja siostra karmiła syna 1,5 roku i jak chciała go odstawic to miała problem ale wpadła na pomysł aby posmarować piersi kisielem bez cukru bo taki jest kwaśni i faktycznie poskutkowało małemu juz odechciało siew cyca:)

ja to już cuda miałam na tej piersi łacznie z sokiem z cytryny i nic! uparło się to moje dziecki i kropka.

następna dyskusja:

Poród - wątek zbiorczy