Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 07:57:16

Zastanawia mnie to od kiedy mozna oddac swoja pocieche do zlobka? ja mam synka pol rocznego i chcialabym za kilka miesiecy podjac prace ,czy od roku mozna oddac dziecko do zlobka?ile kosztuje zlobek miesiecznie?

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:02:46

moze ktoras mama wie?bardzo mi na tym zalezy

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:05:38

od roku juz można dziecko oddać do żłobka,ale ja bym nie oddała,prócz tego z tego co wiem miejsc w żłobkach nie ma,bo dowiadywałam sie (potrzebne mi to było do sądu) iż ilość miejsc oczekujących dzieci na żłobek czy przedszkole to 190 , czas oczekiwania ok 2 lat

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:08:00

oj to ciekawe jak u mnie z miejscami,musze popytac a ile to kosztuje meisiecznie na pelen etap8godzin?

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:14:51

wszedzie jest inaczej wydaje mi sie

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:15:38

u mnie do żłobka przyjmują od 5 miesiąca, opłata stała to ok.110zł i do tego 4.5zł dzienna stawka żywieniowa czyli wychodzi tak ok.250zł za cały miesiąc. ja zapisalam mojego synka w marcu zeby dostal sie we wrześniu. juz raz go dalam jak mial roczek ale zrezygnowalam i postanowilam jeszcze rok z nim zostac w domu, ale teraz bedzie mial 2 latka jak pójdzie to mysle ze bedzie lepiej

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:25:42

ja chce poczekac az moj synek skonczy roczek jak juz bedzie mogl chodzic i wtedy chce go zapisac niewiem jak u mnie w miescie z miejscami,jest to male miasto wiec moze byc ciezko. a od ktorej godziny daje sie dziecko do zlobka od 8czy mozna wczesniej?

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:41:42

nati5041....zastanawiam się co jeszcze na szafie robisz? Wiem że kilka osób oszukałaś.Kase wzięłaś i tyle.Pisałaś że wybierasz się za granice,byłaś za granicą itp

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 08:49:31

ja bym nie oddała takiego małego dziecka do żadnego żłobka!!! litości! ja myślę że dziecko 3letnie można dać do przedszkola ale żłobek to ......dla mnie odpada!

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 10:18:01

nati5041 to OSZUSTKA miała być za granicą a okazuje sie że żłobka szuka dla dziecka , czekam na bluzkę już ponad miesiąc

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 10:20:25

Cytat
bremana
nati5041....zastanawiam się co jeszcze na szafie robisz? Wiem że kilka osób oszukałaś.Kase wzięłaś i tyle.Pisałaś że wybierasz się za granice,byłaś za granicą itp

może zbiera na żłobek lub na bilet na wyjazd za granicę? ;)

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 10:26:54

Cytat
nati5041
ja chce poczekac az moj synek skonczy roczek jak juz bedzie mogl chodzic i wtedy chce go zapisac niewiem jak u mnie w miescie z miejscami,jest to male miasto wiec moze byc ciezko. a od ktorej godziny daje sie do zlobka od 8czy mozna wczesniej?
;////

co za "inteligentna" baba ....żal mi tego dziecka....

ŻLOBEK OD KIEDY?

04 cze 2009 - 10:29:49

Cytat
magdalena1
ja bym nie oddała takiego małego dziecka do żadnego żłobka!!! litości! ja myślę że dziecko 3letnie można dać do przedszkola ale żłobek to ......dla mnie odpada!

jesli kogoś sytuacja finansowa lub życiowa zmusza do oddania dziecka do żłobka to nie można potępiać takich ludzi!!! jestem za, ale tylko w okreslonych sytuacjach- sama mam 3 letniego synka i od wrześnie bedzie chodził do przedszkola:)

ŻLOBEK OD KIEDY?

05 cze 2009 - 13:21:00

Cytat
monipolka
Cytat
magdalena1
ja bym nie oddała takiego małego dziecka do żadnego żłobka!!! litości! ja myślę że dziecko 3letnie można dać do przedszkola ale żłobek to ......dla mnie odpada!

jesli kogoś sytuacja finansowa lub życiowa zmusza do oddania dziecka do żłobka to nie można potępiać takich ludzi!!! jestem za, ale tylko w okreslonych sytuacjach- sama mam 3 letniego synka i od wrześnie bedzie chodził do przedszkola:)

Ja nie potępiam, wiem że niektórzy muszą, ale wiem też, że niektóre matki dla własnej wygody i wolności oddają. Trzylatek to owszem, ale niektóre baby półroczne dzieci oddają lub opiekunce zostawiają.

ŻLOBEK OD KIEDY?

05 cze 2009 - 13:27:06

Ja oddałam synka do żłobka jak miał skonczony roczek.Żłobek był czynny od 6 rano .Opłata na miesiac do 300 złotych.Byłam bardzo zadowolona z opieki .Obecnie moje dziecko chodzi do przedszkola dla dzieci dwujezycznych i koszt z dotacja wynosi700dkk to ok 350-380zł
Warto dać dziecko do żłobka bo póżniej łatwiej jest mu sie dostosować dz przedszkola i szkoły...ma juz swoich kolegów i kolezanki!

następna dyskusja:

z łóżeczka do łóżka KIEDY