Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witam mam problem od 8 miesięcy staram się o 2dziecko i nic mieliście już podobny problem
jaka metoda jest najlepsza obliczania dni plodnych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-21 12:19 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Wiele dziewczyn tak mówi i ja to potwierdzam - najważniejsze, to się nie stresować. Może zróbcie sobie wakacje, wyjedźcie chociaż na kilka dni tylko we dwoje? Na pewno nie zaszkodzi też zrobić badania hormonalne.

zweryfikowana
Posty: 251
Ostrzeżenia: 1/5

szczerze nie odliczaj... :) jak się chce to nie wychodzi :)
...ale są tez problemy inne np. porodzie robią się zrosty w macicy i nie ma się jak zagnieździć zarodek, pamiętaj że nie każdy cykl to cykl owulacyjny.
aby to sprawdzić musisz mieć monitoring cyklu np. 3dc 6dc 12dc i 18dc wtedy wiesz wszystko :) ale to kosztowne.
Ja tam mówię trzeba się wyluzować i zdać się na los ;)
Powodzenia.
Ilona

Ja sie starałam 2 lata az wreszcie blokada psychiczna pusciła.Teraz wyczekuje na upragnionego dzidziusia. A pomoglo mi chyba zapalenie płuc bo lezalam plackiem i nie mialam sil nawet myslec o dziecku a tu prosze niespodzianka. Bardzo duzo robi psychika. zycze powodzenia

Dokładnie człowiek mowi ze nie mysli a jednak sie przejmuje bardzo. Ja bardzo pragnełam pierwszego dzidziusia straralismy sie bardzo i nic nie wychodzilo.. Az w koncu odpuscilam , powiedzialam co ma byc to bedzie i nie myslalam wogole, zajmowalam sie innymi rzeczami swoim hobby itd i zaczely sie humorki podejrzane:) Zrobilam test i niespodzianka:) Kazdy lekarz powie parą ktore staraja sie o dziecko ze psychika to cały "naped" chce sie bardzo, ale jednak wewnatrz powstaje blokada i mimo checi nie udaje sie. Mloda jestes masz czas spokojnie:) Presja tu nic nie pomoze wyluzuj zajmnij sie czyms pozytywnym co sprawia Ci przyjemnosc:)
Powodzenia zycze
Celina:)

no jedno dziecko juz mam 19miesieczne i chemy rodzenstwo by miala i nie chce zeby potem byla duza roznica miedzy nimi

Ja tez chcialam to nie mogłam zajsc a jak juz przestałam o tym myslec a tu nagle ciaza haha nie trzeba sie na to nastawiac poprostu.

Ja z drugim dzieckiem zaszłamw ciążę po 6miesiącach,już nawet kupiłam testy owulacyjne,żeby wiedzieć kiedy próbować,ale okazały się nie potrzebne,ponieważ już byłam w ciąży.Próbujcie dalej,dużo sexu,tyle mogę powiedzieć,najlepiej 2 razy dziennie.

A my ze ślubnym ciupcialiśmy się jak banda królików przez 6tygodni dzień w dzień. Już mu nawet powiedziałam, że jak się w drugim miesiącu nie uda to robimy miesiąc przerwy, ale się udało! No i obowiązkowo nóżki w górze!

Nastawienie psychiczne jest chyba najwazniejsze. U mnie przy monitorowaniu cyklu za ktoryms razem gin z ogromna radoscia powiedzial ze jest szansa w tym miesiacu. Nadzieja byla wielka, starania poczynione, jednak bez efektu. Przy nastepnej wizycie mu powiedzialam ze mialam po raz kolejny straszna zalamke jak dostalam okres. Gin zrobil sprytny zabieg i przy nastepnym badaniu powiedzial ze chyba trzeba bedzie czekac do nastepnego cyklu bo w tym slabo to widzi. Dobrze wiedzial ze jest szansa bo wlasnie wowczas sie udalo :) bez presji. Zycze powodzenia.

Ja jak z Męzem próbowalam to też nic i nic:D
a jak zrobiliśmy spontan to się udalo:D
powodzenia;]

hej
my prawie 4 lata robilismy dzień w dzień he he ,normalnie myslałm że oszaleje-co chwile wydawało mi się że już jestem w ciąży:) latałam tylko do apteki po testy i nic i nic i nic ,badania robiliśmy obydwoje i wszytstko ok a ciąży dalej było brak-normalnie już byłam taka załamana że jak widziałam kobiete w ciąży na ulicy albo z wózkiem to ryczałam jak bóbr.
i w końcu sobie odpusciliśmy ..iii .... zaszłam w ciąże hehehe okres mi się spózniał już onad 2 tyg a ja zaparta nie robiłam testu bo myślałamże i tak nic z tego,nawet nie myslałam o dziecku że to ciąża może byc aż w końcu zemdlałam w sklepie heheh i wyladowałam w szpitalu i się dopiero okazało że to już chyba był 10 tyd czy jakoś tak więc spokojnie zazwyczaj jak się bardzo chce to nogdy nie wychodzi:)
napewno się uda:) życzę powodzenia:)

następna dyskusja:

ŚWINKA SKARBONKA FISHER PRICE