Obecnie rozmawiamy o:

rozwód

gorący temat

e-papieros

24 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:23:05

Witam, powoli przymierzam się do zakupu pościeli dla mojej córeczki, która ma przyjść na świat w lipcu. Wybrałam pościel firmy Mini Mini. Zamierzam kupić poszwę na poduszkę i kołderkę, czyli taki komplet złożony z 2 elementów. Nie potrzebuję rzeczy typu baldachim czy ochraniacze, bo będę miała od razu łóżeczko turystyczne. Natomiast wypełnienia chcę kupić innej firmy (trochę tańsze), antyalergiczne. I tutaj pytanie może mi ktoś polecić wypełnienia w przystępnej cenie, które są sprawdzone?
Kolejne moje pytanie to czy kołderka o wymiarach 100x135 cm nie jest za duża? Firmy typu mini mini czy feretti nie mają innych rozmiarów. Z drugiej strony jak mała się urodzi będą wakacje, więc pewnie wystarczy jakiś kocyk. A taka większa kołderka będzie dłużej służyć .

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:26:12

kołderka 100x135 na dłużej ci starczy, na początek polecam milutki kocyk tym bardziej że rodzisz w lipcu.

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:27:42

No właśnie też do takich wniosków dochodzę...

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:29:17

ja na początku miałam pościel i wypełnienie Feretti 100x135, tylko mój syn urodził się w styczniu.

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:31:08

na początku chciałam kupić Feretti, jednak po zebraniu chyba wszystkich możliwych opinii wybrałam Mini Mini. Cena podobna. Dlatego chciałam jakieś tańsze wypełnienia.

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:32:41

w sumie nie ma znaczenia co włożysz do środka, może być nawet kocyk.
Juz był wątek o pościeli, poczytaj moze tam znajdziesz coś http://forum.szafka.pl/50/477256/posciel-dla-dzieci.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-13 13:39 przez CHRUPEK.

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:34:22

Przeglądałam ten wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania:)

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:36:30

Na początku pościel 100x135 będzie za wielka ale dłużej posłuży, ja kupiłam też rożek Feretti do kompletu i na początku nim przykrywałam syna, ewentualnie grubym kocem bo w pościeli ginął :)

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:37:26

Dziękuje za podpowiedź:)

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 13:59:30

Ja zaluje ze kupilam posciel :) Wogole jej nie uzywam:)Jak bede miala drugiego dzidziusia kupie turystyczne bo drewniane nie podoba mi sie .. a takie jest bardziej funkcyjne..J a kupilam milutki kocyk takie mniejszy za 45 zl rodzilam 17 stycznia sluzy mi do dzisiaj;)

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 15:08:45

Cytat
calineczka0109
Ja zaluje ze kupilam posciel :) Wogole jej nie uzywam:)Jak bede miala drugiego dzidziusia kupie turystyczne bo drewniane nie podoba mi sie .. a takie jest bardziej funkcyjne..J a kupilam milutki kocyk takie mniejszy za 45 zl rodzilam 17 stycznia sluzy mi do dzisiaj;)

ja tez kupilam koldre i bardzo zaluje bo lezy w szfladze lozeczka i sie kurzy. chcialam taka "lejącą się" by mozna było dobrze otulić dziecko a tymczasem ona jest taka trochę sztuwna- moze dlatego, ze nie uzywana. dla starszej mialam kolderke i nawet pod nia spała, ale dopiero jak miala ok 2 latka, tak to spała w spiworku- swoją drogą polecam wszystkim, dziecku jest cieplo i ma komfort ruchu, nie odkopie się. z poscielą juz 2x popełniłam błąd, ale ludzie ciągle je popełniają :)

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 15:44:53

A ja właśnie nabyłam na allegro cudne łóżeczko turystyczne graco, ale z kolekcji brytyjskiej! Nie wiem czy firma graco ma Polaków za bezguścia, ale na rynek brytyjski wypuszcza o wiele łądniejsze modele!

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 15:49:41

A ja kupiłam łózeczko drewniane , takie jakie podobało się mojej starszej córci, chciałam żeby ona miała jakiś wkład w zakupach dla młodszego braciszka który przyjdzie na świat za kilkanaście dni. ;) A do łóżeczka kupiłam podusie "klin" , miałam ją wcześniej i byłam bardzooo zadowolona, na początek polecam kocyk a puźniej kołderkę.

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 16:05:53

wiec tak kołdra i poduszka ci się przyda ale później, ja miałam podusie niby antyalergiczna ale tak płaska jakby jej wogole nie było-pomimo tek zdrowej podusi strasznie sie mała pociła..
.i na początku faktycznie na noc miałam cieplejszy kocyk (nie zimowy)a w dzień była takim cieniutkim okryta albo pieluszka, tez rodziłam w lipcu, wiec kocyk wskazany nawet dwie grubości,2 rodzaje
myśle ze kołderka sie przyda w październiku juz chociąz jak masz kominek czy dziecko koło kaloryfera to tez niekoniecznie,wiec jak na poczatek to może ci kocyk starczy...
chciaż jak przyjdzie do ciebie jakaś nawiedzona położna to się wypyta o wszytko a sa takie uwierz mii...

Pościel-pomocy:)

13 kwi 2011 - 16:07:45

a czy ktoś jeszcze poleca dla niemowlaczka taką poduszke klin?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-13 16:09 przez zara85.

następna dyskusja:

staranie o 2 dziecko