Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

11 sty 2011 - 16:43:08

WITAJCIE KOBIETKI:)
17 wrzesnia 2011 bierzemy ślub.. ok 1 września musimy w restauracji okreslic konkretna liczbe gosci weselnych (ok 140os.)
Płacimy z góry wiec wazne jest dla Nas by po tym terminie nikt sie juz nie wykruszył..
Moje pytanie jest nastepujace:
KIEDY/ ILE CZASU PRZED WESELEM WYSYŁA SIE ZAPROSZENIA?
JAKA WYZNACZYC DATE NA POTWIERDZENIE PRZYBYCIA:)

pomożcie!

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

11 sty 2011 - 17:32:45

My braliśmy ślub 20 września.Zaproszenia wysyłaliśmy dwa miesiące przed, a o potwierdzenie przybycia prosiliśmy do 30 sierpnia, ale jeżeli musisz dac znać do pierwszego wrzesnia to radziłabym ustalić takie potwierdzenie tydzień przed bo zawsze znajdzie się ktoś kto zapomni Ci się określić. Ja dzwoniłam do takich osób i delikatnie pytałam czy przyjdą .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-11 17:36 przez martita12.

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

11 sty 2011 - 18:18:35

zaproszenia nalezy rozwiezc ok miesiac przed slubem i od razu poprosic ,mimo ze jest pewnie wpisane na zaproszeniu,o to ze prosicie o potwierdzenie przybycia do z gory okreslonego terminu,mysle ze ok 3 dni przed data zgloszenia liczby gosci do restauracji

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

11 sty 2011 - 18:19:02

ja miałam ślub w kwietniu a zaproszenia w lutym dostarczaliśmy. a potwierdzenia daj ok. 24 sierpnia. ja miałam za potwierdzeniem a goście i tak nie potwierdzali i tydzień przed ślubem część napisała że nie będą

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 14:34:50

Cytat
marwal
zaproszenia nalezy rozwiezc ok miesiac przed slubem i od razu poprosic ,mimo ze jest pewnie wpisane na zaproszeniu,o to ze prosicie o potwierdzenie przybycia do z gory okreslonego terminu,mysle ze ok 3 dni przed data zgloszenia liczby gosci do restauracji

Miesiąc wg mnie to stanowczo za późno - jeszcze bliższym osobom, które doskonale wiedzą o dacie i zaproszeniu może i tak, ale sporo osób pracuje w weekendy i ustala grafik na następny miesiąc wcześniej.. Jak ślub będzie w środku miesiąca może się okazać, że ktoś w sobotę już nie będzie mógł dostać wolnego, więc jak z daleka nie przyjedzie.

Wiele osób też ma problemy z kreacją - musi szyć na miarę, lub robić poprawki...

A jak wyśle miesiąc przed, to co ludzie będą musieli się w tydzień określić? Trochę niepoważne i uważam, że z misiąc powinni mieć do potwierdzenia obecności. A trzeba też pamiętać, że wiele osób informację o potwierdzeniu najzwyczajniej oleje i potem będziecie musieli dzwonić po ludziach..

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 14:53:03

Moim zdaniem, najlepiej 2 miesiące wcześniej! ayy2 a dlaczego piszesz, kiedy wysłać zaproszenia, wydaje mi się, że na tak ważną uroczystość należy pojechać z zaproszeniami do gości, chyba, że na prawdę daleko mieszkają- wtedy zadzwonić i zaprosić oraz poinformować, że zaproszenie zostanie wysłane pocztą!

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 14:53:51

ja też myślę, że 2 miesiące to minimum a tak na tydzień / dwa tygodnie potwierdzenie czy się będzie czy nie

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 14:58:27

My ślub mieliśmy 09.10.09 zaproszenia wysłane/rozwiezione już w połowie sierpnia a do 09.09 prosiliśmy o potwierdzenie przybycia...

Pierwsze słyszę że płaci się z góry... może tylko zaliczkę?? to goście mają określoną ilość jedzenia i picia? :)

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 15:37:51

hej
ja myslę że od 1-do 2 miesięcy wcześniej ,i tak was to nic nie kosztuje a goście zaproszeni bedą mieli więcej czasu ,bo wiadomo trzeba się przygotowac ,przede wszystkim finansowo ,na potwierdzenie to chyba do dnia poprzedniego czekajcie co macie zapłacic za gości-chociaż musicie się liczyc z tym że zawsze się ktoś wyłamie
wszystkiego najlepszego na nowej drodze...::)))

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 15:49:01

Cytat
Motylek09
My ślub mieliśmy 09.10.09 zaproszenia wysłane/rozwiezione już w połowie sierpnia a do 09.09 prosiliśmy o potwierdzenie przybycia...

Pierwsze słyszę że płaci się z góry... może tylko zaliczkę?? to goście mają określoną ilość jedzenia i picia? :)
a kiedy sie płaci ? po weselu ?:D dobre sobie:D zaliczke sie płaci rezerwujac restauracje np z rocznym wyprzedzeniem a robiac wesele w reastauracji to płaci sie za osobe i to restauracja ustala cene po uzgodnieniu menu dlatego prosi sie o potwierdzenie przyjścia tak by mloda para nie ponosiła kosztów ze nieprzybyłych gości

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 16:04:38

Widocznie nie wszędzie! My jak robiliśmy jakieś imprezy czy nawet ślub płaciliśmy po przyjęciu .... NIe wiadomo ile napoi pójdzie itp a gościom chyba nie daje się wyliczonych 3 butelek i koniec chyba że mają sobie swoje napoje przynieść hahaha....

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 16:05:11

Dokładnie Limonka82, płaci się za osobę, tyle ile jedzenia zostanie, tyle młoda para dostaje do domku:P.
My zapraszaliśmy 2 miesiące wcześniej i prosiliśmy o potwierdzenie na 3 tygodnie przed weselem. Wszyscy przeważnie od razu potwierdzili przybycie:)

Motylku09 my np. mielismy napoje w cenie i goscie nie mieli odliczonych butelek, tylko mogli pić do woli:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 16:08 przez sandra1988.

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 16:07:57

owszem płaci się za osobę .... ale my zawsze rozliczaliśmy się po przyjęciach ....

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 16:18:28

no to dziwne zasady bo jak zyje o takich nie słyszałam i u nas jest tak ze napoje alkohol owoce i ciasta w tym tort nie wchodza w cene restauratora wiec drogi motylku ta ironia niepotrzebna ;)
A swoją drogą po co prosiłaś o potwierdzenie przybycia ? skoro w gre nie wchodziło rozliczenie ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 16:25 przez Limonka82.

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???

19 sty 2011 - 16:25:28

U nas tez płaci się z góry określoną kwotę za osobę, owoce ciasta tort można osobno a można zamówić w restauracji z tym, że t też jest określona ilośc owoce na stole ciasta 3 kawałki na osobę plus tort. Jedynie alkohol jeśli nie ma się swojego to rozlicza sie po przyjęciu bo wiadomo bar otwarty każdy bierze co chce i ile chce;)

następna dyskusja:

Tylko mleko