Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poród w Nowym Sączu?

05 sty 2011 - 12:19:40

Witam,
Czy któraś z Was rodziła może w sądeckim szpitalu? Jakie odczucia?
Mój termin już blisko więc może ktoś mi coś opowie jak to jest w tym szpitalu, jakie są zwyczaje, standardy, co trzeba mieć i jak to wszystko wygląda?
Czekam na podpowiedzi :)

Poród w Nowym Sączu?

05 sty 2011 - 12:28:09

Witaj , ja rodziłam w Nowy Sączu, miałam rodzić w Medikorze , ale 2 marca 2010 roku go zamknęli, a ja rodziłam 6 :)A więc , tak ogólnie z opieki położnych byłam zadowolona, poza głupimi tekstami jakimi rzucały póki mojego męża nie było ze mną(bo zanosił ubrania do auta), później był już luz , mieliśmy poród rodzinny .Miałam przy sobie wodę mineralną, małą butelkę :)W czasie porodu masz możliwość pójścia pod prysznic co mega pomaga i nieziemska ulga w bólu :)Po porodzie dwie godziny leżysz na obserwacji i maluszek jest wtedy z tobą, przyłożą Ci go do piersi :)Później zjeżdżasz windą już na sale , czeka na Ciebie posiłek :)Jeżeli jesteś na siłach maluszek jest z tobą cały czas :)Pisz co Cie odkładnie interesuje na wszystkie pytania odpowiem :)Dodam jeszcze , że jeżeli do porodu wybiera się z tobą ktoś bliski to musi mieć przy sobie 35 zł, na specjalny strój do porodu .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-05 12:42 przez alus.

Poród w Nowym Sączu?

05 sty 2011 - 12:51:41

Hej ja rodziłam w nowym sączu 2 dzieci jestem super zadowolona opieka super sam poród też zapewnione maximum prywatności a za to zeby był ktoś ze mną w czasie porodu nic nie płaciłam jeżeli masz jakieś pytania to pisz na priv. dodam że moja mama była tam położną. powodzenia!!!!!

Poród w Nowym Sączu?

05 sty 2011 - 12:53:42

Dzięki za odpowiedź :) Czy rodzi się w swojej koszuli, czy dają jakąś szpitalną? Czy przy porodzie był jakiś lekarz? No i czy położne pomagają przy pierwszym karmieniu? No i jak wygląda obchód? czy to prawda że trzeba się negliżować przed tabunem studentów, lekarzy i położnych którzy zaglądają czy aby na pewno się wszystko dobrze goi ? Czy odbywa się to w gabinecie tylko w obecności lekarza? Jak długo trzymają po porodzie w szpitalu? czy potrzeba jakiś ciuszków dla maluszka?

Poród w Nowym Sączu?

05 sty 2011 - 12:59:44

Tak lekarz pojawia się w razie potrzeby a tak to jest położna w koszuli rodzisz swojej ale radzę wziąśc jakiś np. podkoszulek do porodu max do kolan bo dłuższa koszulka jest niewygodna i niepraktyczna. Położne pomagają przy karmieniu a na obchodzie który odbywa isę w sali jest tylko lekarz i położna. Wypuszczają po 3 dniach albo i wcześniej jeżeli dzidziusiowi nic nie jest chyba że masz cesarkę to wtedy dłużej a ciuszki potrzebne są tylko przy wypisie.

Poród w Nowym Sączu?

07 sty 2011 - 12:05:54

Tusia148 dzięki za podpowiedzi... jak wspominasz swój poród od strony emocjonalnej? bardzo bolało? miałaś własna położna przy porodzie?

Poród w Nowym Sączu?

07 sty 2011 - 18:40:42

nie nie miałam własnej położnej, trochę boli ale to wszystko da się wytrzymać nie jest zle!!!!!

następna dyskusja:

ZAPROSZENIA NA ŚLUB - KIEDY???