Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam wszystkie mamusie. W mikołajki dowiedziałam się ze jestem w ciąży, usg w 4t 2d ciąży pokazało 4,6mm pęcherzyk, zrobiłam badanie na poziom HCG - pierwszy wynik 2102, wynik po 5 dniach 2550 (w 5 tyg.).
Już przeczytałam że przyrost powinien być ok 66% po 48h, na forach dziewczyny piszą też że nie miały książkowych przyrostów.
Jak było u was?
Czy to nie za mały wzrost hormonu? Czy coś jest nie tak? Ciąża obumiera? Poronienie?

Proszę o kilka słów od mamusiek (na konsultacje do lekarza idę pojutrze, a już się trzęsę z nerwów)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

a z wynikami laboratorium nie podało ci tabelki z przydziałem przyrostu? Każde laboratorium inaczej oznacza poziom bety i ma inne "widełki" wg ich pomiarów.

spokojnie:)musisz poczekac na serduszko malca spokojnie.Co do bety,to pozniej beta przyrasta wolniej ale nie wiem od kiedy:)

zweryfikowana
Posty: 251
Ostrzeżenia: 1/5

kochana ;) co do beta HCG to ja już przerobiłam masę przypadków... i tak naprawdę nie można się tym bardzo sugerować...
Żeby wynik był miarodajny trzeba go wykonać w tym samym laboratorium po upływie 48 godz i następny po 48 godzinach do niego powinnaś mieć tez wynik progesteronu to bardzo ważny hormon który do 12tc musi mieć wysokie stężenie potem macica sama sobie go produkuje...
Życzę ci kochana wysokiej bety bo to bardzo uspokaja... ale jak wspomnę sobie siebie i ten strach przy każdy odbieraniu wyników... to cieszę się że mam to za sobą...

bicie serducha zaczyna się w 9tc... ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-14 23:56 przez moderator.

U mnie w pierwszej ciąży też biło w 8 tc:) a teraz to nawet nie wiem, kiedy zaczęło bić, jakoś mi to umknęło...

zweryfikowana
Posty: 251
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
osaszczecin
u mnie biło w 8tyg
to dobrze.. ;)

następna dyskusja:

Bajka "Świateczna zabawka".