Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 09:10:54

Mam ogromny problem z ogarnięciem wszystkiego jak kończą mi sie aukcje na all i jest do wyslania kilkanascie przesyłek. Pól biedy jak mam zestaw jakis spory, bo te mam w kartonach poukładane od poczatku, Wiec tylko pakuje wypisuje kwitek i gotowe. Ale jak mam kilkanaście przesyłek z pojedynczymi sztukami i jedne są ekonom. drugie priorytet to maskara. Na druczkach zaznaczam sobie z tyłu E lub P i wiem na poczcie jaki wyslac, z tym sobie jakoś poradziłam. Jedni wpałacaja z all to automatycznie mam maila z danymi do wysyłki, a jak na konto to musze liczyć za jaką przesyłke zapłacił, szukac adresu, aukcji. Maskara! Wszystko przez to, że większośc ma w d... czytać strone ' o mnie', bo wątpie, ze trudnością jest wpisanie nr aukcji w tytule przelewu. Jeden to w ogóle był mocny w tytule wpisał wpłata, ok patrzę i porównuje adresy i nazwiska i nic! Inne dane na all inne z konta. Odesłałam przelew to wysłał mi maila dlaczego... to mu napisałam dlaczego :) Może ma któras jakiś system ułatwiający ogranięcie tego wszystkiego? Bo ja dostaje dreszczy jak mi sie aukcje konczą na samą mysl o pakowaniu i adresowaniu. I jeszcze te wpłaty..płaca kiedy chcą, nie dotrzymują 7 dniowego terminu i trzeba się upominac, a wysyłke trzeba nadac w terminie i wychodzi mi że codziennie musze latac z jedną lub dwoma paczkami :/ Ja jak wygrywam aukcję to albo wpłacam od razu albo po wcześniejszym uzgodnieniu w innym terminie jak mi na czymś zalezy. Poza tym brakuje mi ponad 70 komentarzy...mam sie upominac czy olac to?

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 09:21:56

Nie dramatyzuj...
Dziennie wysyłam ok 20paczek...
Panie w okienku dostają szału, ale póki się nie przeprowadzę znowu nie biorę pod uwagę umowy NA KSIĄZKĘ....

hm...

Po każdej skończonej aukcji przychodzi mail ze przedmiot został sprzedany
kopiuje kompletną nazwę przedmiotu razem z nr aukcji, pisze cenę oraz kopiuje dane do wysylki razem z nickiem telefonem mailem. zapisuje w notatniku na kompie.

Przychodzi przelew jesli nie ma nicku szukam miedzy tymi notatnikami nr przedmiotu... jesli osoba wczesniej nie napisze ze chce priorytet i mimo iz za niego zaplaci wysylam ekon... bo nie mam czasu na domysly....

druczki... zaznaczam sobie na druczkach w miejscu PRIORYTET krzyzykiem

Mam swoją pieczątkę dlatego koperty swoje mam przygotowane...

Też bylo tak że latałam z 2paczkami ale to tylko dlatego iż chcialam na bierząco, a teraz z racji tego ze mam 3km na poczte... chodze kiedy mi sie chce...

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 09:43:38

Z tym notatnikiem to fajny pomysł!
I pewnie masz rację, jak troszke odpuszczę z tym lataniem na pocztę, to świat sie nie zawali :/ Napiszę na stronie o mnie, ze wysyłka 2 razy w tyg i powinno byc ok.
A o tym krzyzyku na druczku nie pomyślałam ;p
Dzieki :))

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 10:37:06

hehe ciesz się dziewczyno że Ci się rzeczy posprzedawały :)
Też tak miałam ostatnio - 15 przesyłek. Ja robię w ten sposób, że jak mi na outlooka przychodzą wiadomości od allegro o sprzedazy przedmiotu - nie odzanaczam jako przeczytane dopóki nie mam wpłaty - jak wejdzie kasa wtedy pakuję i dopiero oznaczam ze przeczytane.
Priorytety i ekonomiczne - druczek lub literki P, E, bo na tych starszych druczkach pocztowych nie ma możliwości zaznaczenia.
Też często jak w ciągu 1 dnia nie otrzymam żadnej informacji od kupującego piszę maila ze standardowym tekstem: gratuluję wygranej aukcji, proszę o podanie jaka ma być forma przesyłki oraz czy adres podany na allegro ma być adresem do wysyłki. Z reguły na tego maila otrzymuję w miarę szybko odpowiedz.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 11:13:50

Wiem ze są jakieś programy pomagające sprzedawcom, ja to rozwiązałam w następujący sposób:
mam stały szablon aukcji (zmieniam tylko kolory i obrazek), tam podane jest jakie chce informacje od klienta i prośba o zachowanie ciąglości korespondencji, paczki wysyłam tylko w poniedziałki (paczki) i środy (listy), jeśli ktoś nie dotrzyma moich warunków to czekam aż się odezwie i dostosuje do moich wymogów (negatywu nie dostałam jeszcze w związku z tym)
pieczątke z adresem też sobie zrobiłam to idzie dużo szybciej wypisywanie druczków, poza tym mam kilka szablonów gotowych wiadomości do klientów to też nie trzeba pisać ciągle tego samego
kiedyś też biegałam po 2-3 razy dziennie na pocztę, ale teraz mam porządek z wysyłkami

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 11:54:42

ja jak kilka razy pomyliłam paczki to się szybko ogarnełam z tymi przesylkami(trzeba było zaplacić za przesyłki ze swojej kieszeni) :) a najlepsze że kiedys pomyliłam przesylki i druga strona sie nie upomniała :)

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 12:03:38

Polecam Menadżera sprzedaży ... fajna sprawa....

Cytat
emitatynka
ja jak kilka razy pomyliłam paczki to się szybko ogarnełam z tymi przesylkami(trzeba było zaplacić za przesyłki ze swojej kieszeni) :) a najlepsze że kiedys pomyliłam przesylki i druga strona sie nie upomniała :)

ja tez raz sie walnelam... z przesylka nie ten rozmiar wyslalam nie tej kobiecie i drugiej to samo ta sama rzecz... czekalam na zwrot ok.1tyg;/
Cytat
AnnaSt-d
Wiem ze są jakieś programy pomagające sprzedawcom, ja to rozwiązałam w następujący sposób:
mam stały szablon aukcji (zmieniam tylko kolory i obrazek), tam podane jest jakie chce informacje od klienta i prośba o zachowanie ciąglości korespondencji, paczki wysyłam tylko w poniedziałki (paczki) i środy (listy), jeśli ktoś nie dotrzyma moich warunków to czekam aż się odezwie i dostosuje do moich wymogów (negatywu nie dostałam jeszcze w związku z tym)
pieczątke z adresem też sobie zrobiłam to idzie dużo szybciej wypisywanie druczków, poza tym mam kilka szablonów gotowych wiadomości do klientów to też nie trzeba pisać ciągle tego samego
kiedyś też biegałam po 2-3 razy dziennie na pocztę, ale teraz mam porządek z wysyłkami

jak dlugo trzymasz potwierdzenie nadania??

nie wiem czy dobrze robie ale trzymam rowne 3miesiace...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-17 12:07 przez osaszczecin.

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

17 sie 2010 - 12:47:25

ja mam ksiazke nadawcza, piorytety zawsze leca u mnie na koniec kolejki wiec nie ma problemu. Nadaje srednio ok 100-150 przesylek w miesiacu i narazie jest ok :)

w tytule przelewu zawsze postawiony mam wymóg - nick allegro

bez zadnych tam nr aukcji bo to tylko miesza

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

21 wrz 2010 - 21:59:48

Cytat
Olusia78
Mam ogromny problem z ogarnięciem wszystkiego jak kończą mi sie aukcje na all i jest do wyslania kilkanascie przesyłek. Pól biedy jak mam zestaw jakis spory, bo te mam w kartonach poukładane od poczatku, Wiec tylko pakuje wypisuje kwitek i gotowe. Ale jak mam kilkanaście przesyłek z pojedynczymi sztukami i jedne są ekonom. drugie priorytet to maskara. Na druczkach zaznaczam sobie z tyłu E lub P i wiem na poczcie jaki wyslac, z tym sobie jakoś poradziłam. Jedni wpałacaja z all to automatycznie mam maila z danymi do wysyłki, a jak na konto to musze liczyć za jaką przesyłke zapłacił, szukac adresu, aukcji. Maskara! Wszystko przez to, że większośc ma w d... czytać strone ' o mnie', bo wątpie, ze trudnością jest wpisanie nr aukcji w tytule przelewu. Jeden to w ogóle był mocny w tytule wpisał wpłata, ok patrzę i porównuje adresy i nazwiska i nic! Inne dane na all inne z konta. Odesłałam przelew to wysłał mi maila dlaczego... to mu napisałam dlaczego :) Może ma któras jakiś system ułatwiający ogranięcie tego wszystkiego? Bo ja dostaje dreszczy jak mi sie aukcje konczą na samą mysl o pakowaniu i adresowaniu. I jeszcze te wpłaty..płaca kiedy chcą, nie dotrzymują 7 dniowego terminu i trzeba się upominac, a wysyłke trzeba nadac w terminie i wychodzi mi że codziennie musze latac z jedną lub dwoma paczkami :/ Ja jak wygrywam aukcję to albo wpłacam od razu albo po wcześniejszym uzgodnieniu w innym terminie jak mi na czymś zalezy. Poza tym brakuje mi ponad 70 komentarzy...mam sie upominac czy olac to?


Zacznę od końca - komentarze na allegro nie są obowiązkowe, więc jak ktoś nie chce, to nie wystawia i nie można go do tego zmusić.

Co do aukcji - na stronie ze sprzedanymi jak mi osoba zapłaci zaznaczam sobie przy przedmiocie literą "Z" - zapłacone. Jak wyślę - piszę obok "W", otrzymany komentarz "K". Od niedawna, jak mi ktoś długo zwleka z wystawieniem komentarza mimo, że codziennie się loguje na allegro, to ja nie wystawiam takiej osobie komentarza (czekam miesiąc). Od razu po sprzedaży wypełniam druki na przesyłki i jak tylko otrzymam wpłatę, to zaznaczam na nich również "Z" (na dole wpisuje nick z allegro kupującego). I całkiem sprawnie mi to idzie :)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

21 wrz 2010 - 22:44:51

a czy któraś z was ma jakąś umowę z pocztą, czy można jakoś taniej wysyłać, jeśli robi się to na tę książkę?

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

22 wrz 2010 - 07:49:10

Olusia78
Napisz nawet w aukcji ze wysyłka np tylko we wtorki i czwartki ja jak napisałam na stronie o mnie to i tak nikt nie czytał a teraz taką informacje staram się umieścić już w aukcji i mam problem z głowy
A tak przy okazji gratuluje takiej ilości transakcji

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

22 wrz 2010 - 08:07:16

co robicie lub co sprzedjecie że mamcie takie ilości sprzedanych ?? uuuuuuute tez bym tak chciała :(

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

22 wrz 2010 - 08:20:25

a ja chcialam zapytać czy każdy może miec taka pieczątkę z nazwiskiem?
ile to kosztuje i gdzie się wyrabia??

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

22 wrz 2010 - 09:24:38

u nas w każdym punkcie ksero wyrabiają pieczątki.

Jak wysyłacie więcej przesyłek??

22 wrz 2010 - 09:36:43

tysia178 pieczątki to nawet na alle... możesz kupić, nie ma z tym najmniejszego problemu.

tatty_teddy ja na alle... mam ponad 120 rzeczy sprzedanych- głównie to ubranka po moim synku, ale było też kilka firmowych zabawek i moich ubrań. Zdecydowanie lepiej mi idzie sprzedaż na alle... niż tutaj- a wystawiam to samo :)

Mi również brakuje komentarzy ale ja się nie upominam i sama tym kupującym nie wystawiam mam aktualnie 214 pozytywnych transakcji, żadnych neutrali czy negatywów - jak dla mnie wystarczy więc się nie proszę by je wystawiali, a gdy wystawią to ja również to robię :)

następna dyskusja:

Podwyższona bilirubina