Obecnie rozmawiamy o:

Ile macie ubrań?

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

23 paź 2009 - 14:59:56

mam od dłuższego czasu problem ,a mianowicie mam ciemne plamy na czole wokół kącików ust i przy skroniach.uaktywniają się one podczas ciaży i niestety nie chcą zniknąć.minęło już tyle czasu jak urodziałam a one nie znikają.muszę nakładać makijaż aby je ukryć a nie zawsze chce mi sie malować,chciałabym nie mieć grzywki no i tu jest problem ,gdyż jedynie nią można zakryć czoło.może macie jakieś SPRAWDZONE np.kemy aLbo kuracje.CZEKAM NA OPINIE

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

23 paź 2009 - 15:18:55

Brunatne przebarwienia w postaci nieregularnych plam występują najczęściej na czole, policzkach, nosie oraz w okolicy ust. Zaczynają się pojawiać przeważnie od II trymestru ciąży. Nazywane są one potocznie ostudą ciężarnych. Intensywność ich zabarwienia może być bardzo różna od żółtobrunatnej do ciemnobrunatnej. Częściej występują u brunetek o ciemnej karnacji. Pojawiają się najprawdopodobniej pod wpływem zmian hormonalnych lub też czasami na skutek niedoboru kwasu foliowego. Mało estetyczne przebarwienia już po kilku dniach po porodzie zaczynają blednąć a w przeciągu kilku tygodni zanikają całkowicie. W sporadycznych przypadkach utrzymują się przez kilka miesięcy. Ich pojawienie nie ma żadnego negatywnego wpływu na przebieg ciąży czy rozwój płodu. Pod wpływem słońca przebarwienia na twarzy nasilają się. Wszystkie zmiany pigmentacyjne występujące przed ciążą takie jak znamiona, piegi, blizny w czasie ciąży mogą się nieco powiększyć jak również stać się ciemniejsze, przez co bardziej widoczne. Do powstania przebarwień na twarzy może dojść również na skutek zastosowania w słoneczny dzień kosmetyków zawierających środek światłouczulający.

NoeStrata® NeoCeuticals TM Krem rozjaśniający zawiera jako czynnik rozjaśniający 2% hydrochinonu, 8% glikonolaktonu naturalnego, niedrażniącego polihydroksykwasu o właściwościach nawilżających, odżywczych i przeciwutleniających, mineralny filtr ochronny przed promieniowaniem UVA i UVB. W skład preparatu wchodzi również kompleks roślinnych ekstraktów pielęgnujących skórę w tym ekstrakt z aloesu, rumianku, rozmarynu, ogórka i inne. Krem jest dodatkowo wzbogacony w aminokwasy o działaniu odżywczym i pielęgnującym skórę - argininę i N-acetylocysteinę.

Wskazaniazły/u]
Krem zalecany jest dla osób z wrażliwą skórą w terapii przebarwień naskórkowych i mieszanych takich jak piegi, ostuda (melasma) o podłożu hormonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalny), w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania i zapalenie przydatków, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynności tarczycy, choroby jajników, przebarwienia o podłożu genetycznym, w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki, kosmetyki), w chorobach wątroby. Krem można z powodzeniem stosować w leczeniu przebarwień pozapalnych i pourazowych. Preparat posiada też wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień na podłożu zmian trądzikowych (acne vulgaris).

Uwagizły/u]
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zasprzestać stosowania. U dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji specjalisty. Produkt powienien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat nie zapobiega występowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny.

NoeStrata® NeoCeuticals TM Żel rozjaśniający zawiera jako czynnik rozjaśniający 2% hydrochinonu. Zawiera również kwas 10% kwasu glikolowego naturalnego alfa-hydroksykwasu o właściwościach złuszczających przebarwione kornecyty, nawilżających i odżywczych. Kwas glikolowy ułatwia penetrację i działa synergistycznie z hydrychinonem i innymi substancjami, potęgując działanie. Dzięki specjalnemu systemowi ochronnemu dla hydrychinonu uzyskano preparat o silnym i stabilnym działaniu.

Wskazaniazły/u]
Preparat zalecany jest w terapii przebarwień naskórkowych, skórnych i mieszanych takich jak: piegi, ostuda (melasma) o podłożu formonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalnym, w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania i zapalenie przydatków, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynności tarczycy, choroby jajników, przebarwienia o podłożu genetycznym, w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki, kosmetyki), w chorobach wątroby, plamy soczewicowate. Żel można z powodzeniem stosować w leczeniu przebarwień pozapalnych i pourazowych. preparat posiada też wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień na podłozu zmian trądzikowych (acne valgaris).

Uwagizły/u]
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zasprzestać stosowania Żelu i używać kremu rozjaśniającego z hydrochinonem i filtrem przeciwsłonecznym NeoStrata, przeznaczonego do skóry bardziej wrażliwej. U dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji specjalisty. Produkt powienien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat nie zapobiega występowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny.


NoeStrata® NeoCeuticals TM Żel depigmentacyjny Specjalna formuła preparatu sprawia, iż jest on polecany dla osób z nietolerancją hydrochinonu. Przebarwienia naskórkowe, pozapalne, melasma. Nie zawiera hydrochinonu.
Opak. 40g.

D4 -Żel rozjaśniający 4x Forte Wskazaniazły/u]

Ostuda (chloasma, melasma) o podłożu hormonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalny-poikilodermia Civatta, w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynność tarczycy, choroby jajników), o podłożu genetycznym
Przebarwienia w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki - chloropromazyna i jej pochodnen np. trifluperazina, monocylkina; niewłaściwe kosmetyki, zawierajace substancje światłouczuljace - Melanisis Riehli).
Phyto-photodennatitis - przebarwienia powstałe w następstwie ekspozycji na słońce podczas kontaktu z roślinami zawierającymi pochodne furokumaryn (psoralenów)
Berloque dermatitis - przebarwienia powstałe pod wpływem działania bergaptenu zawartego w perfumach, wodach kolońskich i niektórych kosmetykach.
Melanodermitis toxica Hoffmano-Haberman - przebarwienia związane z kontaktem z pochodnymi dziegci, przy jednoczesnej ekspozycji na światło
Przebarwienia pozapalne i potrądzikowe.
Piegi (ephelides).
Plamy soczewicowate (lentigines)
PUVA - lantigines, plamy powstałe na skutek naswietlania skóry metodą PUVA
Lentigines senilis - konsekwencja przewlekłych ekspozycji na światło. Plamy pojawiajace się na grzbietach dłoni i twarzy, w starczym wieku.
Lentigines senilis - u ludzi młodych, w wyniku oparzeń słonecznych.
W chorobach wątroby
Uwagizły/u]

Unikac kontaktu ze spojówką oka. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć starannie czystą wodą. U dzieci, kobiet ciężaenych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. produkt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.
Preparat nie zapobiega wystepowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny. celem zabezpieczenia aktywnych substancji rozjasniających przed utlenieniem, zastosowano nowoczesny system zabezpieczajacy, dlatego też, przd pierwszym użyciem, należy bardzo silnie wstrząsnąc opakowaniem, a następnie kilka razy "pomopwać", aż do momentu wypłynięcia pierwszej kropli produktu.




wszystko co znalazłam :) duuuuzo czytania hehe.. :):)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-23 15:21 przez kitkas.

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

23 paź 2009 - 15:26:35

W trakcie ciąży również pojawiły mi się plamy na twarzy (największą miałam na czole),dermatolog poleciła mi Albucin Z firmy Farmaceris,w aptece dostaniesz również inny krem na przebarwienia -nazywa się Iwostin. Ja kupiłam swój na allegro.
Po albucinie plamy zniknęły,jednak lekarka powiedziała mi,że istnieje ryzyko,że w lecie mogą się pojawić i powinnam stosować krem na twarz z wysokim filtrem.
Istnieją również metody kosmetyczne,które "wybielają" skórę-np.mikrodermabrazja. Ale zabiegi te są dość kosztowne i trzeba zrobić ich około dziesięciu,aby były widoczne efekty.
Nie daj się namówić dermatologowi na odpłatne zabiegi kwasami owocowymi-bo efekty są po nich gorsze niż po albucinie,a koszt ich jest znacznie wyższy. Jeśli zdecydujesz się na krem,musisz również uzbroić się w cierpliwość,zmiany zauważysz najwcześniej po miesiącu stosowania. Opakowanie kosztuje około 40 zł,nie jest duże,ale krem jest baaaardzo wydajny :-)

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

23 paź 2009 - 16:53:36

DZIEKI ZA RADĘ TO KTÓRY Z TYCH 2 JEST LEPSZY?

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

24 paź 2009 - 09:25:55

Cytat
iwoneczka1976
DZIEKI ZA RADĘ TO KTÓRY Z TYCH 2 JEST LEPSZY?

Albucin sprawdziłam na własnej skórze i ten polecam. Jest naprawdę bardzo dobry :-)))
Tu możesz przeczytać o nim więcej:
http://www.sklep.eris.pl/p765-pharmaceris-albucin-maximaintensywny.krem.wybielajacy.na.noc.htm

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

24 paź 2009 - 10:38:01

ja tez mialam plamy na policzkach glownie ale niczym specjalnym nie smarowalam i zeszlo:-)

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

24 paź 2009 - 10:41:45

Ja mam inny problem. Plamy a właściwie przesuszoną skórę na czole i polikach przy nosie. Wygląda jak uczulenie albo liszajec. Jest bardzo swędzące. Zostało mi właśnie po ciąży a jakby nie było od porodu minął rok. Niczym nie mogę tego zlikwidować (nawet kosmetykami vichy)

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

24 paź 2009 - 10:42:51

elka - nawilazaj dobrze nivea:-)

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

24 paź 2009 - 10:50:22

Też próbowałam, nawet linomagiem i innymi maściami. Niby ginie ale zaraz powraca.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

31 paź 2009 - 07:27:59

Mi plamy wokół ust po ciąży zostały, mijają 2 lata od porodu i plam nie udało się niczym usunąć, wyglądam jak bym non stop chodziła brudna albo źle w tym miejscu rozsmarowała fluid (którego i tak nie używam).

PLAMY NA TWARZY-POMÓŻCIE DZIEWCZYNY

31 paź 2009 - 07:29:28

OOOOOO CHRUPER zdjątko się zmieniło. Może nie na temat ale spostrzeżenie się liczy ha ha ha.

następna dyskusja:

Pas poporodowy:)