Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

12 mar 2010 - 00:26:22

Hej. Mam 26lat a moja córeczka właśnie dzisiaj kończy 4 miesiące. Mąż długo mnie "namawiał" na dziecko a ja nie mogłam się zdecydować. Brałam tabletki antykoncepcyjne. W końcu się namyśliłam. Po odstawieniu tabletek trzeba odczekać parę miesięcy z zajściem w ciążę. Kiedy minęło te parę miesięcy od razu zaszłam w ciążę. Dowiedziałam się po 2 tygodniach. Dziwnie się czułam, nie mogłam nic jeść. Zrobiłam test i nie mogłam uwierzyć, że tak szybko nam się udało. Okres się nie pojawił, ginekolog potwierdził ciążę. Najgorsze było czekanie na pierwsze usg... żeby w końcu zobaczyć tego maleńkiego człowieka... czy tam na pewno jest...
Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

12 mar 2010 - 07:45:59

Ja mam 19 lat i mam 20 miesieczna córkę o ciąży dowiedziałam się w 5 tyg

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

12 mar 2010 - 08:19:29

Witam mamusie :)
Ja mam 26 lat i 5-cio miesięczną córcię, o ciąży dowiedziałam się w 2 tygodniu, była planowana więc pilnowałam tematu ;) Wielka nowina spadła na nas tuż przed Walentynkami - taki prezent od Amorka :)

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

12 mar 2010 - 09:50:47

ja robiłam test w swoje imieniny, dwa dni po planowanej @, kiedy pokazłam mężowi test i powiedziałam, że to jego córka - spytał która kreska :)
pół roku staraliśmy się o dziecko i mimo regularnego cyklu zaszłam 5 dni przed dniami płodnymi. Na pierwsze usg czekałam z niecierpliwością, bardzo chciałam zobaczyć bijące serduszko, przez 2 tygodnie to głupiałam bo tak się bałam czy maleństwo żyje (koleżanka nosiła martwą ciążę i stąd ten strach u mnie).
teraz też odstawiłam tabletki i trochę poczekamy i ... :)

A co do młodych mam to mam w rodzinie młodą mamusię, której zazdroszczę cierpliwości i spokoju, nie wiem skąd to się bierze, ale napewno jest bardzo odpowiedzialna mamą.

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 11:09:19

Ja w dniu ślubu (05 lipca) odstawiłam tabletki antykoncepcyjne a w sierpniu zaszłam w ciążę :) O ciąży dowiedziałam się 6 września w sobotę o 6 rano - zrobiłam test w łazience a potem uradowana obudziłam męża i pokazując mu go zapytałam czy wie co to znaczy a on zapytał czy mam temperaturę? biedak był zaspany i nie wiedział co się dzieje. Tego samego dnia pod wieczór zrobiłam kolejny, aby potwierdzić, że jestem w ciąży i oczywiście w poniedziałek zgłosiłam się do lekarza, żeby być w 100% pewną :). szczerze powiedziawszy to bardzo chcieliśmy mieć dzidzie i miałam już zapas testów w domciu :)

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 15:01:02

Tydzien po moim przylocie do narzeczonego juz na STALE stworzylismy mala istotke, przeczuwalam ciaze juz przed okresem ale nie dopuszczalam tej mysli do siebie bbalam sie ze zbyt intensywne myslenie zburzy nasze najwieksze marzenie.
W 2 dni po tym kiedy powinnam byla dostac okres zrobilam test... no i wyszedl pozytywnie bylam wtedy w 3 tygodniu :))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-19 15:02 przez VideSedCuiFide86.

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 15:12:58

Cytat
VideSedCuiFide86
Tydzien po moim przylocie do narzeczonego juz na STALE stworzylismy mala istotke, przeczuwalam ciaze juz przed okresem ale nie dopuszczalam tej mysli do siebie bbalam sie ze zbyt intensywne myslenie zburzy nasze najwieksze marzenie.
W 2 dni po tym kiedy powinnam byla dostac okres zrobilam test... no i wyszedl pozytywnie bylam wtedy w 3 tygodniu :))))
Ja miałam tak samo ;-) to że jestem w ciąży w pierwszej ciąży wiedziałam od samego poczatku chociaż jeszcze nic na to nie wskazywało (może dlatego że była taka wymarzona) potem gdy nie dostałam okresu i zrobiłam test to było juz tylko potwierdzenie oczywistego dla mnie faktu ;-)

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 15:50:00

Dominika285

Hehe no prosze czy moje potwierdzenia sie sprawdzily, niektore kobietki to czuja :))
Oj najpiekniejszy dzien w moim zyciu :))

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 16:10:56

Cytat
dominka285
Cytat
VideSedCuiFide86
Tydzien po moim przylocie do narzeczonego juz na STALE stworzylismy mala istotke, przeczuwalam ciaze juz przed okresem ale nie dopuszczalam tej mysli do siebie bbalam sie ze zbyt intensywne myslenie zburzy nasze najwieksze marzenie.
W 2 dni po tym kiedy powinnam byla dostac okres zrobilam test... no i wyszedl pozytywnie bylam wtedy w 3 tygodniu :))))
Ja miałam tak samo ;-) to że jestem w ciąży w pierwszej ciąży wiedziałam od samego poczatku chociaż jeszcze nic na to nie wskazywało (może dlatego że była taka wymarzona) potem gdy nie dostałam okresu i zrobiłam test to było juz tylko potwierdzenie oczywistego dla mnie faktu ;-)
u mnie było tak samo a potwierdziło sie to 3tyg potem w sumie nie wiem po co test robiłam chyba tylko dla potwierdzenia było pewne ,że jestem w ciąży czułam to:) a jestem mamą 16 mies córci i 4 miesięcznego synka a w marcu skończe 20 lat jestem jeszcze nastolatką:)

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 16:51:35

O tym, ze bede.....ze jestem :) mamusia dowiedzialam sie w 7tc. Wowczas od jakiegos juz czasu bylam baaaaardzo zmeczona, ale tlumaczylam to sobie przepracowaniem. Nie mialam tez miesiaczki, wiec zrobilam test...... nie zabezpieczalismy sie od dopiero 2 mc :) wiec wydawalo mi sie, ze tak szybciutko w ciaze nie zajde :) chcielismy dzidziusia, ale jeszcze nie staralismy sie o niego desperacko :)
Rano przed praca zrobilam test, gdy zobaczylam 2 kreseczki zaczelam smiac sie i plakac w tej samej chwili :), nie wierzylam ..... tego dnia (pamietam jakby to bylo dzis :) szlam do pracy na godzine 17, lecialam do Porto (jestem stewardesa)
Nikomu nic nie mowilam, zrobilam bardzo staranny makijaz i fryzurke :) ubralam mundur i pojechalam na lotnisko. Wiedzialam, ze to bedzie moj ostatni lot, przynajmniej na jakis czas.... Mimo, ze kobiety w ciazy moga latac samolotem, to nie moga robic tego zawodowo - jeden lot dzidziusiowi nie zaszkodzi, kilka w tygodniu to juz cos innego....
Na lotnisku kupilam malutkie buciki i w nocy gdy wrocilam do domu, polozylam je mezowi na piersiach....spal. Obudzilam go pocalunkami i powiedzialam, ze niedlugo bedziey ich potrzbowali wiecej :) na poczatku nie zalapal o co chodzi :D zaspany patrzyl na mnie i zapytal "bucikow...., ale po co?" i w chwili gdy to powiedzial zrobil WIELKIE OCZY zaczal sie smiac, a w oczach pojawily mu sie lezki :) .... nigdy tego nie zapomne .....
rano zrobilam jeszcze jeden test, na wszelki wypadek......wynik byl taki sam
Tego dnia nie pracowalam, mialam tzw standby - nie mialam lotu, ale musialam byc pod telefonem na wypadek gdybym okazala sie potrzebna. Ubralam wiec mundur poraz ostatni :) i pojechalam poinformowac szefowa :)
Juz nastepnego dnia wyladowalam w biurze :/ przy mega nudnej robocie papierkowej.

Moja coreczka 26-go bedzie miala 6 mc, jest naszym najwiekszym skarbem. Mam 28 lat.

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 17:03:53

Ja na kilka dni przed miesiączką miałam plamienia. Myślałam że okres będzie wcześniej ale tej prawdziwej czerwonej krwi nie było. Po kilku dniach plamienia ustały a miesiączki brak. Mama moja powiedziała mi że pewnie w ciąży jestem no więc zrobiłam test i wyszedł pozytywny, ale plamienia zaraz wruciły. poszłam więc do lekarza no i skierował mnie do szpitala. Na pierwszym usg był pusty pęcherzyk, po 3 dniach było widać już zarodek z bijącym serduszkiem. Plamienia trwały chyba do 8 tygodnia, ciąża zagrożona, brałam tabletki. Ale wszystko skończyło się dobrze i moja niunia ma już 8 miesięcy.

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 17:12:53

Ja mam 21 lat i 1,5 roczną córeczkę:)
A o ciąży wiedziałam prawie od początku,intuicja :D
Najpierw zrobiłam test,później poszłam do lekarza i okazało się,że to 8 tydzień:)
Mimo młodego wieku,jestem bardzo szczęśliwą mamą i zawsze mogę liczyć na mojego mąża,a córcia jest Naszym największym szczęściem :))

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

19 paź 2010 - 18:43:15

widzę ze nie tylko ja jestem taka młodą mamuśka:) pocieszyłyście mnie:)

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

24 paź 2010 - 22:03:32

Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. Musze sie wygadac. Corka spi,8 listopada skonczy rok.. A ja wlasnie dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Nie ciesze sie. Nie chcialam. Tabletki i gumki. Nic nie daje stu procentowej pewnosci. Co dalej - nie wiem..

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

Kiedy dowiedziałaś się o ciąży

24 paź 2010 - 23:08:48

Hej, ja mam 18 lat i za 19 dni termin porodu mojej córci.O ciąży dowiedziałam się w 2 tygodniu :) okres się spóźniał,testy wychodziły negatywnie więc wybrałam się do ginekologa i w ten sposób się dowiedziałam.

następna dyskusja:

Mikrodermabrazja