Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

18 kwi 2009 - 17:13:07

MÓJ SYN MA 31MIESIECY I MAŁE MÓWI CZESTO POWTARZA TYLKO,,MAMA,TATA,CHODZ,DZIDZIA,BABA,CHCE....MÓWIMY PRZY NIM WYRAZNIE DUZO POWTARZAMY ALE NIC ROZMOWY CZYTANIE BAJEK NIE SKUTKUJE,ZA NAMOWA PEDIATRY ZACZELISMY UDAWAC ZE GO NIE ROZUMIEMY ALE TO SIE KOŃCZY NAPADEM ZŁOSCI...PORÓWNUJEMY GO DO MALUCHA Z BAJKI O JASKINIOWCACH,,BAM-BAM,,BO TAKIMI SYLABAMI SIE POROZUMIEWA,ALBO POKAZUJE,POMÓZCIE BOJE SIE ZE COS JEST NIE TAK



LENIUCH NIECHCE MÓWIC

20 kwi 2009 - 22:53:41

Nie martw się, chłopcy późno zaczynają mówić, mój starszy syn , co ma teraz 7 lat, nie mówił prawie nic przez pierwsze 3 lata. Byłam z nim już prawie u wszystkich specjalistów: psychologa, logopedy, psychiatry, laryngologa a dziecko jak nie mówiło, tak nie mówiło. Bałam sie okropnie, że wcale nie będzie mówić. Jestem polonistką z wykształcenia, dużo mu czytałam, mówiłam do niego, opowiadałam wierszyki i śpiewałam, aby wreszcie załapał. I pewnego dnia stał sie cud, powiedział coś do mnie, bez żadnego błędu w wymowie. Potem zaczął mówic tylko pełnymi zdaniami, w wieku 3,5 roku opowiadał na pamięć wiersze Brzechwy, a mając 4 znał cały alfabet. Teraz ma 7 lat, chodzi do zerówki i czyta płynnie, nawet trudne wyrazy nie sprawiaja mu problemu. A mówi na okrągło , nawet w nocy przez sen opowiada :) Młodszy syn ma teraz 1,5 roku też niewiele mówi, tylko mama, baba, daj: ale już się nie martwie, przyjdzie czas będzie mówił.

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

20 kwi 2009 - 22:56:40

ja miala 3,5 roku jak mowic zaczelam :) wtedy dostalam pierwszego psa i to dzieki niej zaczelam mowic. teraz mi sie buzka nie zamyka:)

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

21 kwi 2009 - 12:21:12

To chyba nie tylko chlopcy:-)nie martw sie moja starsza corka tez za wiele nie mowia do 3lat-podobnie jak Twoj synek...a potem jakos samo poszlo:-)teraz ma prawie 8 lat, i smiga w dwoch jezykach:-) Na to nie ma regoly....Widac na zdjeciu
Twoj synek to zdrowy chlop:-),mowienie przyjdze samo!
Moja droga corka ma teraz 26 miesiecy i tez za wiele nie mowi ,jak mama ,papa,daj,buty nono-to po wlosku dziadek,dzidzia itp.. same takie proste slowa....widac jest to chyba zapisane w genetyce po mnie hehehee ja tez dlugo nie mowilam:-/Nie stersuje sie...widocznie potrzebuje wiecej czasu niz inne dzieci,jak Twoj synek,ale to nie oznacza ze jest cos nie tak:-)
Glowa do gory...jeszcze troche a napiszesz tutaj ze Twoj synek wierszyki mowi:-)))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.963

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

21 kwi 2009 - 12:25:23

Podobno chlopcy zaczynaja pozniej mowic, kazdy ma swoje tepo. Moj brat ma 4 lata i mowi bardzo malo i niewyrazie, lekrz powiedzial ze jak bedzie jego czas to zacznie mowic ;]

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

21 kwi 2009 - 12:27:12

idz do poradni

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

21 kwi 2009 - 12:28:00

Też miałam zakładać kiedyś taki wątek... Mój ma niecałe 22 miesiące i poza "mama/mamo, tata/o, baba/o, ja chce, bach, halo" nie wiele mówi. Czasami mu się zdarzy coś powtórzyć, ale to bardzo rzadko. Ogólnie woli mówić jak my to nazywamy po hebrajsku. Nie miałabym raczej wątpliwości, że cos jest nie tak gdyby nie córka sąsiadki mojej babci. Ma ok. 20 miesięcy o potrafi powiedzieć" mamusiu, babciu, chodźmy np. się bawić", jestem głodna", a nawet co mnie potwornie zdziwiło potrafiła mi zaspiewać STO LAT i kolęde "lulaj że Jezuniu" co prawda nie dość wyraźnie, ale łapała melodie itp. Mówie Wam byłam w potworym szoku.

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

21 kwi 2009 - 12:29:47

nie przejmuj się każde dziecko jest inne i na każde kiedy indziej przychodzi pora na wszystko, ja mam porównanie moja córa zaczeła ładnie mówić jak miała póltora roczku a u siostry córka ma juz 3 latka i nie wiele mówi, myślę, że nic złego się nie dzieje poczekajprzyjdzie czas to zacznie nawijać, a Ty bedziesz w myslach prosiła o chwilę ciszy hahahah

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:16:16

Jeżeli masz takie obawy zasięgnij porady specjalisty. Ale na Twoim miejscu nie martwiłabym się o to, chłopcy zazwyczaj zaczynają mówić później niż dziewczynki, ale to nie reguła. Zobaczysz jak już zacznie mówić, będziesz się modliła, żeby przestał aż tyle mówić ;P cytując mojego wujka

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:28:06

Też mam podobny problem mój synek skończył w marcu 2 latka i też za wiele nie mówi (mama,tata,dziadzia,baba,niuniu.munio - smoczek, nie - to wyraz który najbardziej mu się spodobał o co by go nie zapytać to wszystko "nie";) no i po swojemu coś tam gada sobie ale jak czytam wypowiedzi innych mam to nie martwię się bo rzeczywiście uważam że jak przyjdzie czas to będzie mówił.

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:29:57

Jeszcze uważam że jemu jest tak wygodnie bo jak coś chce to pokazuje paluszkiem i mówi"eee" i ja go rozumiem o co mu chodzi więc może sobie myśli: "po co mam mówić skoro wszyscy mnie rozumieją" ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:33:11

Moj synek ma 16 miesięcy i gada po swojemu jak najęty. Buźka mu się nie zamyka ale chyba ma to po mnie :) bo ja non stop do niego mówię, coś tłumaczę i czytam książeczki, nawet jak ogląda bajki to siedzę z nim i komentuję :)

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:41:09

Cytat
CHRUPEK
Moj synek ma 16 miesięcy i gada po swojemu jak najęty. Buźka mu się nie zamyka ale chyba ma to po mnie :) bo ja non stop do niego mówię, coś tłumaczę i czytam książeczki, nawet jak ogląda bajki to siedzę z nim i komentuję :)

Ja tez próbuję czytać ale mój długo nie wytrzymuje tez z nim rozmawiam ale już brak mi pomysłów co do niego mam mówić?
Ty tak mówisz byle co aby coś tam gadać?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:49:52

ja czasami gadam takie rzeczy że aż mi głupio przed samą sobą :) jak by ktoś mnie posłuchał to by pomyłam że jakaś wariatka jestem

gadam non stop, nawet jak myje mu zęby :)

oto przykład mojego gadania do synka podczas mcia zębów

mamusia weźmie twoją ulubioną szczotekę
odrobinę ochydnej pasty
teraz ją włączy i szczoteczka zrobi bzzzzzzzzzzzzzzz
teraz szczoteczką wyszoruję 1 ząbek...myju myju, 2 ząbek myju myju (ma 16 zębów wiec tak 16 razy gadam)
teraz Robercikowi wypucujemy dziąsełka i jęzorek
pokaz język mamie
BLEEEEEEEEEEE i tu wywalamy do siebie jezorki:)
myju myju języczek
a teraz mama weżnie kubeczek i naleje do niego wody
trzeba w tym celu odkręcić kran i wola poleci do kubeczka lulululluluu
i mamy wodę w kuczeczku
teraz Robercik pokaze mamie jak płucze ząbki i wypluwa wode ( tu zazwyczaj ją połyka)
i wtedy tłumaczę ze wodę wpyluwamy a nie pijemy i to pokazuję ...
pozniej myjemy rączki i znowu gadam
mamusia bierze mydełko..o zobacz mydełko ma kształt kaczuszki - a jak robi kaczuszka?? Kwakwa i tu mału udaje kaczuszkę
złap mocno kaczuszkę i będziemy robic piankę .....i tak blablabla

gadam jak głupek :)

LENIUCH NIECHCE MÓWIC

23 kwi 2009 - 11:54:20

Cytat
CHRUPEK
ja czasami gadam takie rzeczy że aż mi głupio przed samą sobą :) jak by ktoś mnie posłuchał to by pomyłam że jakaś wariatka jestem

gadam non stop, nawet jak myje mu zęby :)

oto przykład mojego gadania do synka podczas mcia zębów

mamusia weźmie twoją ulubioną szczotekę
odrobinę ochydnej pasty
teraz ją włączy i szczoteczka zrobi bzzzzzzzzzzzzzzz
teraz wyszoruję 1 ząbek...myju myju, 2 ząbek myju myju (ma 16 zębów wiec tak 16 razy gadam)
teraz Robercikowi wypucujemy dziąsełka i jęzorek
pokaz język mamie
BLEEEEEEEEEEE i tu wywalamy do siebie jezorki:)
myju myju języczek
a teraz mama weżnie kubeczek i naleje do niego wody
trzeba w tym celu odkręcić kran i wola poleci do kubeczka lulululluluu
i mamy wodę w kuczeczku
teraz Robercik pokaze mamie jak płucze ząbki i wypluwa wode ( tu zazwyczaj ją połyka)
i wtedy tłumaczę ze wodę wpyluwamy a nie pijemy i to pokazuję ...
pozniej myjemy rączki i znowu gadam
mamusia bierze mydełko..o zobacz mydełko ma kształt kaczuszki - a jak robi kaczuszka?? Kwakwa i tu mału udaje kaczuszkę
złap mocno kaczuszkę i będziemy robic piankę .....i tak blablabla

gadam jak głupek :)
To ja spróbuje tak gadać ale nie wiem czy mi się to uda.

następna dyskusja:

Problemy z trzylatkiem